Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért probléma, ha hírekhez/ba...

Miért probléma, ha hírekhez/baloldali médiumokhoz nem a valódi nevemmel szólok hozzá?

Figyelt kérdés

Nemrég írtam egy hozzászólást a hírklikken, és egy gyökér ahelyett, hogy a hozzászólásom tartalmát kritizálta volna, inkább a nevembe kötött bele. Én okkal teszem amit teszek.


1. Már hallani arról, hogy azok akik olyanokat posztolnak az USA-ban, hogy nem értenek egyet a BLM-el, elveszítik a munkájukat. Attól függetlenül, hogy meg akarom osztani a véleményemet, még nem akarom elveszíteni a munkámat.


2. Egy ismerősömet amiatt rúgták ki a munkahelyéről, mivel a facebookon folyamatosan olyan posztokat osztott, hogy a nácizmus milyen jó volt. Attól függetlenül, hogy egyáltalán nem értek vele egyet, miért kell elveszítenie az állását? Két kis gyereke is volt, de ez egyáltalán nem hatotta meg a vezetést. Hosszú ideig nem kapott munkát, és amikor kapott valamit, az negyedannyit fizetett mint a korábbi munkahely.


Ezek után miért probléma, ha nem használom a valódi nevemet? (Érdekes módon ez a politikai kirúgás csakis baloldalon megy az USA-ban is, jobboldalon nem. Természetesen ha történik 1-1 olyan eset amikor jobboldali vezetésű cég rúg ki liberálist vagy baloldalit, akkor a cégre rászáll az egész média, és bojkottálják a működését.)


Ez a liberalizmus? Ez a szabadság amiről olyan nagy pofával hőzöngenek évek óta?


2020. júl. 16. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem probléma.
2020. júl. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Évekkel ezelőtt még a saját nevemen szóltam hozzá, és egy liberális meg is fenyegetett azzal, hogy kirúgat az állásomról. Szerencsére akkoriban még egyetemre jártam, és vagy megmaradt a fenyegetőzésnél vagy pedig sz* rá az egyetem.
2020. júl. 16. 12:19
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem probléma. Én sem mernék a saját nevemmen reagálni sehol sem politikai dolgokra, mindenhol van egy-két gyökér, mint pl aki beléd kötött. Gondolj arra hogy neki esze nincs főleg ha ő a saját nevével köt beléd.
2020. júl. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az más tészta, hogy évek óta a Vak Marci néven szólok hozzá minden politikai tartalomhoz, nem szoktam cserélni a nevem két naponta.
2020. júl. 16. 12:23
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha politikus állprofilok mögé bújik, mivel nem meri vállalni a nevét, és ezt a politikust kibeszélnék emiatt, megérteném. Ha politikusnak állt, vállalja is a politikai véleményét. De mi egyszerű halandók, akik legjobb esetben is csak a politikusok fizetésének az 1/10-t keressük meg miért vállaljuk az egész életünkre való tönkretevést csak azért mert van néhány gyökér? A nevem egyáltalán nem ismert, szóval lényegében teljesen mindegynek kéne lennie, hogy a valódi nevemet vagy a Vak Marcit használom.
2020. júl. 16. 12:29
 6/10 anonim ***** válasza:

Hozz már pls. egy példát az elmúlt 10 évből, amikor egy cég kirúgott valakit azért, mert mondjuk kormánypárti álláspontot képviselt és ezek után "rászállt" a baloldali média?


Ez után mondjuk nyugodtan próbálj meg közalkalmazottként kormányellenes nézeteket vállalni nyíltan és kezd el visszaszámolni, hogy mennyi idő után fognak kirúgni. Garantálom, hogy kevesebb idő kell hozzá, mint, hogy bárkire rászálljon a "liberális média" :D

2020. júl. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
Hát ha mondjuk az a felhasználóneved, hogy "írcsukkiacigókat" vagy "karácsonyalkalmatlan", akkor megértem, hogy nem figyelnek a kommentedre.
2020. júl. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
S felhasználónevem nem sért senkit: Vak Marciként szólok hozzá legalább 6 éve.
2020. júl. 16. 13:05
 9/10 mindentudó99 ***** válasza:
Mimden rendes embernek van egy kamu facebook profilja . Nincs ezzel gond
2020. júl. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmes válaszokat.
2020. júl. 16. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!