Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mitől olyan biztosak az...

Mitől olyan biztosak az emberek abban, hogy ha Orbán Viktor meghalna, akkor minden jobb lenne?

Figyelt kérdés

Nézegettem kérdéseket a politika kategóriában és ott találtam egy ilyen kérdést, de szerintem elég naivság azt hinni, hogy feltétlenül jobb lenne minden, nem lehetünk ebben biztosak. Nem szeretem Orbánt, de honnan tudjuk olyan biztosra, hogy nála rosszabb már nem lehet, de most őszintén?!

16/L



2020. júl. 26. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

Mert ennyire korlátoltak.

Persze, a fejétől bűzlik a hal, de azért messze vagyunk még a személyi kultusz olyan szintjétől, hogy Orbán nélkül teljesen összeomlana a világ. Ahhoz kellene egy életképes ellenzék is.

2020. júl. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Amikor Antall József meghalt, akkor egy másik MDF-es politikus töltötte ki a megmaradt hivatali idejét. Ha Orbán elhunyna, hidd el, a Fidesz gyorsan találna másvalakit a helyére. Természetesen szintén párton belül.
2020. júl. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
Egy féreggel kevesebb lenne. Igenis sokat számít.
2020. júl. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

"Nézegettem kérdéseket a politika kategóriában"


Na itt hibáztál! Egy jó tanács: ha nem akarod mérgezni a lelked, ne tedd. És ne olvass pártlapokat, mert egyik sem független. Akinek beszivárog az életébe a napi politika - ami jobbára abból áll mostanság, hogy X fikázza Y-t, az meg visszavág -, az hamar egy szellemi mélygödörben találhatja magát. Fiatal vagy te még ahhoz.

2020. júl. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Ha van egy betegséged, és leküzdöd a vírust akkor mindenképp jobb lesz. Akkor is ha mindent megteszel, hogy rosszabb legyen, mert szeretnél táppénzen maradni.
2020. júl. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező

Ez egy anonim oldal. Sokan itt élik ki a mindennapi frusztrációjukat és örömködnek amiatt, hogy itt leírhatnak olyasmiket amiket valóban gondolnak - a maguk mocsokságát is megmutathatják büntetlenül, mert max kitiltják érte őket és regisztrálnak egy új azonosítóval, ennyi.

Az ilyen szélsőséges megnyilvánulásokat soha nem kell komolyan venni, csupán felmérni, hogy meddig tudnak süllyedni emberek ha nem kell személyesen vállalniuk a következményeit a mondanivalójuknak, véleményüknek. Aki ilyeneket ír az valójában nem hiszi el hogy neki bármitől is jobb lenne - akár attól, ha Orbán meghal, csak keresett valakit akit hibáztathat a maga nyomoráért.

Aki valóban ismeri a politikát - és a #4-nek ne higgy, a politika jó dolog, csak sokan mocskosul művelik - az tudja, hogy egy párt nem a vezetőjén múlik (kivétel a dk), hanem a szavazóin. Attól ha Orbán hirtelen kilépne a képből - mindegy hogyan - még semmi nem változna, mert a fidesz azért olyan, amilyen, mert ezt akarták azok akik szavaztak a pártra. Orbán helyett most is van 4-5 olyan nagyon jó politikus már országosan ismert és parlamenti képviselő vagy kormánytag, aki azonnal át tudná venni a helyét és folytatni a munkáját. Persze idő kellene ahhoz, hogy nemzetközileg is ugyanazt el tudja érni, de hidd el, ha Orbán helyett Bármelyik másik fideszes vagy kdnp-s lenne a miniszterelnök, 2 percen belül ugyanazok ugyanúgy mocskolnák belföldön és külföldön egyaránt és akik Orbán halálát hinnék megváltásnak, azok onnantól annak az új személynek a halálát hinnék fontosnak.

A politikához ismerni kell a történelmet, legalább nagy vonalakban. Aki egy politikus halálát hiszi, az nem csak nem ismeri, de nem is akarja megismerni, neki elég az, hogy aktuálisan ki van kormányon és őt hibáztatja a maga rossz életéért, azt hiszi, hogyha kikerül a képből, akkor onnantól majd neki jó lesz.

De nem lesz, ezért egy kormányváltás után ugyanez az illető az új kormányt szidja ugyanúgy mindenért és megint a leváltásában, megszűnésében, halálában lát lehetőséget.

Az ilyeneket hívják örök protest szavazóknak, akik soha nem valami mellett állnak ki, nem valamit képviselő pártot akarnak kormányra juttatni, hanem mindig csak ellene szavaznak annak aki éppen kormányon van. Nagyon sokan szavaztak közülük 2010-ben a fidesz-re, csak hogy leváltsák az mszp-szdsz kormányt, majd ugyanezek ismét az mszp-re vagy dk-ra szavaztak 4 évvel később, csak hogy leváltsák a fidesz kormányt.

2020. júl. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
77%

Kedves kérdező, ez alapvetően egy logikai kérdés: ha Orbán rossz, akkor nélküle lehet jobb vagy rosszabb, de biztosan nem marad a helyzet orbáni (ami ugye rossz).


Persze aki szerint Orbán nem rossz, annál ez a gondolatmenet nem merül fel.

2020. júl. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

4 és 6 kommentelőket nem tudom miért pontozták le mikor full igazuk van


Egyébként én sem ajánlom a mindennapi politika olvasgatását,tényleg bele lehet rokkanni és ezt tapasztalatból mondom


Vagy lásd itt az ellenzéki elmebetegeket akik szerint Bissau-Guineaban 3x jobban élnek mint ő a pesti fűtött szobájában de azért nem menne el Bissauba vagy a narancsos trollok akik akik szerint mindenről is a komcsik tehetnek


Természetesen mindkét oldalon vannak normális szavazók,most csak a 2 végletet mutattam be


Azt az energiát amit beleölsz a politikába inkább nyomd bele egy jó szakmába vagy tanulmányokba vagy nyelvtanulásba esetleg munkába és ezerszer több értelme lesz

2020. júl. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!