Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes lenne a...

Szerintetek érdemes lenne a 2022-es választásokkor bevezetni, az elektronikus voksolást?

Figyelt kérdés
Indokot is írjatok légyszíves.

2020. aug. 5. 17:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%

Támogatom. Már megvan rá a technológia, hogy online is azonosíthassuk magunkat, innentől kezdve ellenérvet nem tudok elképzelni ezzel kapcsolatban.


Ami kiemelten mellette szól szerintem az, hogy nem kellene vacakolni mozgóurnákkal a betegekhez és mozgáskorlátozottakhoz. Sajnos egyébként is előszokott így fordulni, hogy egyesek kimaradnak a szavazásból.


+1, megszűnne az egyenlőtlenség a határontúliak és a külföldön dolgozó magyarok között. Tudniillik a határontúliak szavazhatnak levélben, míg mindenki másnak el kell utaznia az adott ország magyarországi nagykövetségére és személyesen leadni a voksát. Online szavazással mindenki -pillanatnyi tartózkodási helyétől függetlenül- bekapcsolódhatna a választásba.


Aztán jelentene némi spórolást is a dolog (főleg a mozgóurnák és levélszavazás helyettesítése kapcsán), de egy választás megtartása egyébként sem olyan drága, szóval ez kevésbé szempont nálam.

2020. aug. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
56%

Persze, csak pozitívuma van. Gyorsabb, olcsóbb, talán többen is vennének rajta részt.


Nyilván vannak veszélyei, de azt oldják meg az okosok.

2020. aug. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
53%

Érdekességképpen:


Megnéztem az észt statisztikákat, ahol ugye már neten keresztül is lehet szavazni. 2007-ben 3%, 2019-ben már 44% szavazott online, de a részvételi arány nem változott érdemben (62%-ról 63%-ra nőtt).

2020. aug. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%
Most aki lepontozott, volna szíves meg is indokolni, hogy miért?
2020. aug. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
Végülis nyilvános blokklánc technológiával meg lehetne oldani úgy, hogy csalásálló és anonim legyen. Sok munkát, időt, moneyt megspórolna az államnak. Akinek nincs otthon gépe, az elmehetne a kijelölt szavazóhelyekre, ahol kihelyezett számítógépen szavazhatna, ott már élelmesek tudnának csalni, akik rosszhiszeműen "segíteni akarnak" az időseknek és a rejtett erőforrásoknak és helyettük leszavaznak az ők azonosítójukkal. De ez még mindig egy kisebb kockázat.
2020. aug. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%

#4


"Már megvan rá a technológia"


Ezért kaptál tőlem egy minuszt.

Mert nincs meg hozzá a technológia. A blockchain jó arra, hogy a szavazat leadása után garantáltan ne nyúljon bele senki, meg anonim legyen, de odáig is el kell jutni, hogy a szavazat le legyen adva.

Tudom, hogy Észtországban már van működő online e-szavazó rendszer, de ott chipkártyás hitelesítéssel megy a dolog, ráadásul ott azt is meg lehet csinálni, hogy bármennyiszer szavazz, csak a legutolsó szavazat lesz érvényes.

A feladat tulajdonképpen az, hogy úgy kell az egyedi azonosítást (és a hitelesítést) megoldani, hogy ne legyél azonosítható, különben sérül a titkos szavazás elve.

Tudom, hogy az Észteknél a rendszer nyílt forráskodú, és sehol nem tárolja el, hogy konkrétan TE kire szavaztál, de ez csupán egy bizalom alapú dolog, technológiailag semmi akadálya nincs annak, hogy hozzád kösse a szavazatod. És mint tudjuk, amivel vissza lehet élni, azzal vissza is élnek.

2020. aug. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
26%
Én nem fogadnám el egy ilyen választásnak az eredményét
2020. aug. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
38%

Egyetlen oka van amiért azt mondom, hogy nem.

A jelenlegi kormány nem tudja és nem is akarja garantálni választás tisztaságát. A polgárokban rögtön két gondolat vetődik fel. Mi van ha nyilvántartásba veszik hogy kire szavaztam és új Kubatov lista készül, és honnan lehet majd tudni, hogy nincs-e egy "rejtett szoftvderhiba" a szavazat számlálóban.

Egy elektronikus szavazás az ellenzéki szavazók tömegeinek venné el a kedvét a szavazástól.

2020. aug. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%

"Ezért kaptál tőlem egy minuszt."


Így sem érzem kiérdemeltnek, de korrekt volt a válasz, köszönöm.

2020. aug. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 bbenjoe ***** válasza:
36%
Én ellenzem. Jobb ez, amikor a választókörökben ott vannak a pártok emberei jobbról-balról, akik egymást ellenőrizve összeszámolják a szavazatokat, majd az eredményeket jegyzőkönyvekben hitelesítik, illetve diktálják be telefonon a saját pártjaiknak. Így kisebb szerintem a csalás eshetősége.
2020. aug. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!