Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes lenne-e a...

Szerintetek érdemes lenne-e a papír és fémpénzt elektronikusra cserélni?

Figyelt kérdés

Van pár előnye(nem tudják ellopni, nem kopik, nem kell újat nyomtatni, könnyű lecserélni, nem lehet hamisítani stb.) és pár hátránya is (csak akkor működik ha van áram, stb.)

Akár állami bank is felügyelhetné, amivel olcsóbb lenne, ha nem ingyenes, de akár működhetne úgy is ahogy most



2014. máj. 25. 11:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%
Előbb-utóbb mindenképpen. Iszonyú költségei vannak a konvencionális pénz fenntartásának mind a bankok szemszögéből, mind az államéból nézve.
2014. máj. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Mivel bizonytalan vagyok így mindkét álláspontot védem, és támadom.


@1, Olcsóbb lenne az infrastruktúra kiépítése? mindent lecserélni (pénztárgépek, automaták, buszokra is felszerelni)

Egy multinak még lehet menne, de a sarki bolt kétlem, hogy meg tudná csinálni állami támogatás nélkül.

Ellenben ez egy egyszeri költség lenne

2014. máj. 25. 12:11
 3/22 anonim ***** válasza:
34%
Inkább az elektronikust kéne már valódira cserélni.
2014. máj. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
@3. Ha megmagyarázod akkor lehet könnyebben tudsz meggyőzni
2014. máj. 25. 12:19
 5/22 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem megérné lecserélni.

Az infrastruktúráról:

Ha nem az államra bíznád, hanem a kereskedelmi bankokra, akkor nem jelentene megterhelést az államnak. A kereskedelmi bankok közt pedig kialakulna a verseny, hiszen akinek jobban kiépített infrastruktúrája van, annak több az ügyfele, így sokkal több a bevétele. Így végeredményben a bank érdeke is a kiépítése.

2014. máj. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Ha nem is teljesen, de minél inkább az elektronikus irányába jó lenne elmozdulni.
2014. máj. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 szántóvető ***** válasza:
89%

"Állami bank is felügyelhetné"

mindjárt gondoltam.így is teljes ellenőrzés alatt állunk,az állam a legapróbb titkainkat is ismeri.totális felügyelet és kontroll,és ezt te még fokozni kívánod.hadd kérdezzem már meg:honnan születnek ilyen abnormális ötletek?a készpénz nem ellenőrizhető,nem lehet tudni hogy honnan van,mennyi van belőle,mire költjük,kinek adunk kölcsön stb.ehhez a kis szabadsághoz ragaszkodni kell.egyébként vannak sürgetőbb problémák is pl. meg kell teremteni a lakosság alapvető életkörülményeinek a feltételeit.ne legyen mélyszegénység,éhező gyerekiek,elárverezett lakások.

[link]

2014. máj. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Feltételes módban volt az állami bank és odaírtam, hogy lehetne úgy is mint most.
2014. máj. 25. 13:05
 9/22 Őszödi Ferenc ***** válasza:
100%

Nem, nem lenne jó ötlet:

- mi lesz a feketemunkásokkal

- mi lesz a hálapénzzel

- mi lesz a mutyival, zsebbe fizetéssel, nokiás dobozzal

- nem túl életszerű, hogy veszel egy dílertől 5g füvet, és bankkártyával fizetsz

- a csempészett cigit mivel fizeted ki? Összeomlana a fekete gazdaság

- ezer más indok

2014. máj. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Lumpenproletár ***** válasza:
64%

Az elektronikus"pénz"fog hamarosan eltünni...


Aki jár ABC-be az tudja sőt...találkozott is olyan esettel mint én tegnap:


Álltunk a pénztárnál és akinél papir illetve fémpénz volt az pillanatok alatt"túljutott"a pénztároson. Egyszercsak jött egy ilyen"elektromospénzes"...


Ide nyúlt-oda nyúlt...ide írt-oda írt...pötyögött ide-oda...kód...vártunk-vártunk...egyszercsak a mögötte felhalmozódó sor elkezdte az anyját szídni-és még finom voltam...


Nem azért de arra tényleg semmi szükség hogy EZEK a totyogásukkal feltartsák a többséget. Mert a többség igenis papír és fémpénzzel fizet! Ezt tanusíthatom mert mindennap járok nem is egy boltba.

2014. máj. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!