Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan lesz így a ház az...

Hogyan lesz így a ház az enyém ha apum örökölte?

Figyelt kérdés
Nagyszülői ház, már mindkét nagyszülő meghalt. Apum örököl csak mert nincs testvére, de azt mondta, hogy ő nekem ajándékozza a házat mert neki ugye nem kell, hogy van saját. Nekem egy bátyám van de neki nem kell, majd a felét kifizetem mikor tudom, így beszéltük meg. Mi ennek a menete, hogy a nevemen legyen a ház? Papám egy hete halt meg, még nem volt hagyatéki tárgyalás. Oda unokáknak is kell menni? Mennyit kell fizetnem ha a rám lesz iratva? Aki ért ehhez várom a válaszát, köszönöm

#Hagyatéki tárgyalás, öröklés, ajándékozás, ingatlan,
2020. aug. 6. 11:31
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Apukad mar a hagyateki targyalason atruhazhatja a tulajdonjogot akarmelyik fiara azzal a kikotessel, hogy az ingatlan jelenlegi ertekenek minimum a felevel, jobb esetben kamataival egyutt az ajandekozott a tartozasat elismeri a testverevel szemben.
2020. aug. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
71%

10-es: dehogyis van kizárva!

A haszonélvező simán lehet csak papíron haszonélvező! Nem köteles bent laknia a "haszonélvezett" lakásban!

Átengedheti bárkinek!

2020. aug. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Kicsit már összezavartatok. Szóval mi már ebben a házban élünk 2 éve, de ugye még nincs a nevemen és most ezt szeretném. Élettársammal élünk itt és valóban nem szeretném ha később szétmennénk bármi köze legyen a házhoz. Szóval akkor mi a teendő ha nem akarom, hogy bármit követeljen rajtam a későbbiekben ha rosszra fordulna a kapcsolat? Inkább maradjon végig apumé a ház?
2020. aug. 6. 13:31
 14/28 A kérdező kommentje:
Ha először házasodnánk és utána ajándékozná el nekem apum magyarul akkor szívnák?
2020. aug. 6. 13:37
 15/28 anonim ***** válasza:
0%

Igen, akkor közös vagyonnak számít.


lsd.

[link]



A házastársi közös vagyon fogalma



A törvény alapelve szerint a házasság fennállása alatt bármilyen közösen vagy a felek által külön szerzett vagyontárgy a felek osztatlan közös vagyona, amely megosztás esetén őket fele-fele arányban illeti meg. Tehát a házassági vagyonközösség fennállása alatt vásárolt ingatlanok, ingóságok, sőt, még a felek által keresett munkabér, a bármelyikük által kapott jutalom stb. mind-mind közös, és azon egyenlően kell megosztozni. Fontos tudni, hogy ha a házasságkötést élettársi kapcsolat előzte meg – tehát a felek együtt éltek – akkor már az együttélés kezdetétől érvényesül a törvényben meghatározott közös vagyoni rendszer.

2020. aug. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
69%

Nem, a neked házasság alatt ajándékozott vagyontárgy is különvagyonnak minősül.

[link]

2020. aug. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%
Nem. NEm különvagyon. Csak akkor, ha örököl. És mivel a párjával él ott, és ha az apja rá írja, akkor így már közös vagyon lesz. Ne írja rád. Nem bizalmatlanságból, hanem mert sose lehet tudni. Hiába írogatnak itt bármit, ha szétmentek egy jó üyvéddel viszi a felét vagy az árát, ha Te tartod meg, főleg ha gyerek is lesz. Jobb, ha apukád a haszonélvező, aztán majd később úgy is örökölsz. Így se úgy se számít. Amúgy is felesleges papírmunka és kiadás, hogy a nevedre írják. Ha majd örökölsz akkor teljesen ingyen kapod.
2020. aug. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
34%
De különvagyon. Feketén-fehèren benne van a törvényben, csak el kell olvasni. Jogász vagyok, hidd el, különvagyon. Egyébként a legegyszerűbb Kèrdező, ha szèpen elmentek egy ügyvèdhez és pontról pontra àtbeszélitek a dolgot és eldöntitek hogy lenne a legjobb. Pènzbe kerül, igen, de szerintem egy hàz ennyit megèr.
2020. aug. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Igen, jól utána olvastam, hogy az én nevemre szóljon csak az ajándékozás és legyen róla papír ha később gond lenne és így különvagyon lesz mindig.
2020. aug. 6. 14:35
 20/28 anonim ***** válasza:
67%

15-17-es: NE írj már hülyeségeket! A NÉVRE szóló ajándékozás a házasság ALATT is különvagyonnak számít!

Ha valakinek ennyire fogalma sincs a témáról, akkor nem értem, miért erölködik!

Kérdezö: ha édesapád NEKED személy szerint ajándékozza a házat, az életed végéid a te különvagyonod lesz, amihez senkinek semmi köze!

2020. aug. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!