Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan lesz így a ház az...

Hogyan lesz így a ház az enyém ha apum örökölte?

Figyelt kérdés
Nagyszülői ház, már mindkét nagyszülő meghalt. Apum örököl csak mert nincs testvére, de azt mondta, hogy ő nekem ajándékozza a házat mert neki ugye nem kell, hogy van saját. Nekem egy bátyám van de neki nem kell, majd a felét kifizetem mikor tudom, így beszéltük meg. Mi ennek a menete, hogy a nevemen legyen a ház? Papám egy hete halt meg, még nem volt hagyatéki tárgyalás. Oda unokáknak is kell menni? Mennyit kell fizetnem ha a rám lesz iratva? Aki ért ehhez várom a válaszát, köszönöm

#Hagyatéki tárgyalás, öröklés, ajándékozás, ingatlan,
2020. aug. 6. 11:31
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%
Mond ezt azoknak az elváltaknak, akik aztán buktak, pedig azt hitték "különvagyon" ;)
2020. aug. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

15-ös: ha már ragaszkodsz ahhoz, hogy nem helytálló dolgokat állíts, és ehhez belinkelsz egy oldalt, akkor legyen már annyi eszed, hogy elöször elolvasod, amit linkeltél!

Itt bemásoltam az erre vonatkozó részt a linkedböl, ajánlom figyelmedbe a második kitételt, ami szerint a az ajándék külön vagyok!


"A különvagyon

A különvagyon fogalmát a törvény felsorolással határozza meg. Ez alapján a házastársak különvagyonához tartozik:

a házastársi vagyonközösség létrejöttekor meglévő vagyontárgy

a házastársi vagyonközösség fennállása alatt a házastárs által örökölt vagy részére ajándékozott vagyontárgy és részére nyújtott ingyenes juttatás

a házastársat, mint a szellemi tulajdon létrehozóját megillető vagyoni jog, kivéve a vagyonközösség fennállása alatt esedékes díjat

a személyét ért sérelemért kapott juttatás

a személyes használatára szolgáló szokásos mértékű vagyontárgy

továbbá a különvagyona értékén szerzett vagyontárgy és a különvagyona helyébe lépő érték."

2020. aug. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Gondolom ha csak élettársam marad akkor még annyi köze se lesz mintha házasok lennénk. Az se számít ugye, hogy ide állandóra be van jelentve? Attól nincs köze hozzá?
2020. aug. 6. 14:52
 24/28 anonim ***** válasza:

nem a bejelentés számít, hanem hogy (esetleges vita esetén) ő bizonyítani tudja-e (pl. egy dörzsölt ügyvéd támogatásával), hogy élettársak voltatok. Úgy is, hogy nem egy bejegyzett élettársi kapcsolat volt.

Sokan nem tudják, hogy egy házasság felbontásakor sokkal átláthatóbbak a jogi dolgok is, mint egy homályos kezdetű és végű élettársi kapcsolatnál....

2020. aug. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

24-es: az élettársi kapcsolat akkortól áll fenn, ha bizonyíthatóan együtt élt a két fél, parkapcsolati jelleggel. Et zt pl a szomszédok vagy rokonság tudja tanusítani.

A vagyonmegosztás meg élettársak esetében igen hasonló a házasság esetéhez, ami az összeköltözés elött volt, az magánvagyon (meg ami korábban fel lett sorolva, örökség, ajándék, stb), az egyetlen lényeges eltérés, hogy a közösen szerzett vagyont nem felezik, hanem a felek jovedelmének arányában osztják meg.

Magyarul ha a kérdezönek élettársa lesz, annak sem lesz semmi köze a házhoz.

2020. aug. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 mindentudó99 ***** válasza:
Minden esetre minél előbb írassátok a nevedre.
2020. aug. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Maradjon a ház apád nevén! A ház mindenképp a különvagyonod lenne, de ha születik gyereketek, nincs az a jogász, akinek a segítségével ki tudnád a gyereked és az anyját rakni a saját házadból egy válás esetén, ha esetleg úgy akarnád.

Magyarán: tiéd a ház, de csak papíron, mert a gyerek és anyja használná. Ezt azért gobdold végig.

2020. aug. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Én vagyok a nő.
2020. aug. 7. 14:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!