Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy a jelenlegi...

Lehetséges, hogy a jelenlegi országhatárok és népek örökérvényűek?

Figyelt kérdés

Bár nem vagyok nagyon jártas történelemben, de azt megtanultam, hogy a népek folyamatosan eltűnnek, megszületnek, az országhatárok folyamatosan változnak és ez így megy mióta világ a világ.

De felmerült bennem a kérdés, hogy nem vagyunk-e egy fordulópontnál? Régen hadi úton történtek meg a határmódosítások és a népek kiírtása. Most nemzetközi egyezményeket kötünk, diplomácián keresztül oldjuk meg a gondokat, a fiatalok nem akarnak meghalni a hazájukért, illetve ott van az atombomba, ami a hagyományos csatákat semmissé teszi. Gyakorlatilag Europában az utóbbi időszakban csak ott történt határmódosítás, ahol nem élnek ezek az egyezmények (Ukrajna, Koszovó).

A világ egyre inkább hálózatszerűvé válik, egyik ország függ a másiktól. Lehetséges, hogy így elavul a fenti bölcsesség? Ami most vannak népek és határok, ezek megmaradnak és csak természeti csapások fogják ezt felülírni, ha egyáltalán fogják?

Lehetséges, hogy hamarabb tűnnek el a határok, minthogy nagyobb határváltoztatás legyen itt, nyugaton? A jelenlegi Európa térképet stabilnak tekinthetjük még jó sokáig?


2020. aug. 6. 20:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%
"Most nemzetközi egyezményeket kötünk, diplomácián keresztül oldjuk meg a gondokat" Ja, mint a délszláv háborúban, mint Kína Tajvannal, mint India és Pakisztán, mint Spanyolországban Katalónia, stb, stb...
2020. aug. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

EU, NATO tagokról beszélek, nem azok, akik még nem tartanak ott, hogy nemzetközi egyezményeket kössenek.

Spanyolban nem történt határmódosítás, népirtás. Legalábbis úgy tudom, hogy hivatalosan Katalónia nem vált ki.

2020. aug. 6. 20:56
 3/20 anonim ***** válasza:
Nem történt, nem vált ki. De a jövőről kérdeztél. A katalánok pont azon vannak, hogy történjen. A NATOt és az EUt se említetted. És én úgy értelmeztem, hogy arra vagy kíváncsi, hogy mi lesz a jövőben. Egyértelműbben fogalmazz.
2020. aug. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. aug. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Egyértelműen nem.
2020. aug. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Nem lehet ezt előre tudni, jó lenne hinni abban, hogy ezek után már elég lenne csak leülni a fehér asztal mellé és megbeszélni, de az élet sajnos nem ilyen egyszerű.
2020. aug. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

"Lehetséges, hogy a jelenlegi országhatárok és népek örökérvényűek?"

Nem.

Csak itt Európában, csak az elmúlt 50 évben teljesen átrajzolódtak a határok.

Az "örökérvényű" kicsit hosszú idő, azért jó ha tudod, hogy még a Föld is csak 4,5 milliárd éves és ebben az egész emberi létforma nem nyúlik vissza 200 ezer évnél régebbre.

Maradjunk annyiban, hogy még a velünk határos Ukrajnának is alig 6 éve vesztett el egy nagyobb területet és változott meg a határa.

2020. aug. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"Régen hadi úton történtek meg a határmódosítások"

Nyugi kérdező, pusziért ezután sem fog adni senki egy vacak négyzetkilométert sem.

2020. aug. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Ezek szerint tényleg rosszul fogaztam.

Azokról az országokról beszélek, amik már "nyugatosak" értsétek NATO, EU tagok, ahol a liberalizmus már utat tört magának és az emberek individuálisták, elvannak a saját kis életükben, békét akarnak, nem akarnak harcolni az országukért. Tehát EU plusz Svájc, Norvégia. Fejlett országok, nemzetközi egyezményekkel. Ukrajnát, Koszovót irtam, de ezek nem az a kategória.

2020. aug. 6. 22:05
 10/20 A kérdező kommentje:
Örökérvényű ez nyílván csak idezőjeles...
2020. aug. 6. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!