Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy a jelenlegi...

Lehetséges, hogy a jelenlegi országhatárok és népek örökérvényűek?

Figyelt kérdés

Bár nem vagyok nagyon jártas történelemben, de azt megtanultam, hogy a népek folyamatosan eltűnnek, megszületnek, az országhatárok folyamatosan változnak és ez így megy mióta világ a világ.

De felmerült bennem a kérdés, hogy nem vagyunk-e egy fordulópontnál? Régen hadi úton történtek meg a határmódosítások és a népek kiírtása. Most nemzetközi egyezményeket kötünk, diplomácián keresztül oldjuk meg a gondokat, a fiatalok nem akarnak meghalni a hazájukért, illetve ott van az atombomba, ami a hagyományos csatákat semmissé teszi. Gyakorlatilag Europában az utóbbi időszakban csak ott történt határmódosítás, ahol nem élnek ezek az egyezmények (Ukrajna, Koszovó).

A világ egyre inkább hálózatszerűvé válik, egyik ország függ a másiktól. Lehetséges, hogy így elavul a fenti bölcsesség? Ami most vannak népek és határok, ezek megmaradnak és csak természeti csapások fogják ezt felülírni, ha egyáltalán fogják?

Lehetséges, hogy hamarabb tűnnek el a határok, minthogy nagyobb határváltoztatás legyen itt, nyugaton? A jelenlegi Európa térképet stabilnak tekinthetjük még jó sokáig?


2020. aug. 6. 20:36
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
#8 sehol nem írtam/sugalltam, hogy pusziért adnak majd Földet. Ezt csak azért írtam, mert régen volt hadászat, manapság már csak mutatóba van, senki nem rohanja le vele a szomszédját.
2020. aug. 6. 22:08
 12/20 anonim ***** válasza:

"Ezt csak azért írtam, mert régen volt hadászat, manapság már csak mutatóba van, senki nem rohanja le vele a szomszédját."


[link]

2020. aug. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nyugat-Európa országhatárai elég stabilak. Néhány kisebb ország (pl. Belgium, Írország) esetében képzelhető el változás a következő évtizedekben. Észak-Írország annektálása persze az Egyesült-Királyságot is érintené, az ő határai is változnának így.
2020. aug. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Nem. Saját meglátásom szerint a történelem folyamatosan nagyobb és nagyobb egységbe próbál tömörülni, amit ugyan megszakít néhány esemény/"kataklizma", de a tendencia tartós. Először voltak családok, majd törzsek, majd falvak/közösségek, kis királyságok, nagy királyságok, birodalmak ... napjainkban pedig államszövetségek. Az USA egy hatalmas, egybefüggő szövetség. Úgy hiszem az EU-ból is egy ilyen (politikai és gazdasági értelemben) homogénebb nagy állam lesz. Úgy hiszem, hogy a Közel-Keleten is sokkal hamarabb jöhetne / jöhetett volna viszonylagos béke és kooperáció, ha a nagyhatalmak nem piszkáltak volna bele mesterségesen a mai napig az ottaniak dolgába. De 100 éves távlatban, mikor kifogy az olaj (vagy elveszti főszerepét), szerintem ott is megszületik az együttműködés igénye és egy arab unió szerűséget kezdenek ott is.


Afrikáról és Dél-Amerikáról már nehezebben nyilatkozom, nem is igazán vagyok képben az ő történelmükről, de szerintem az elméletem alapjait sikerült átadnom. Az államhatárok a jövőben (persze nem zökkenőmentesen) folyamatosan változni fognak, csak ezúttal nem hódítások, hanem kiegyezések és "egybeolvadások" útján.

2020. aug. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
64%
Ha Európa integrációja erősödik, akkor elképzelhető lesz, hogy az országhatárok jelentősége kb. annyi lesz, mint itthon a megyehatároké. Akkor viszont épp hogy nem marad változatlan, hiszen a települések átkérhetik magukat másik megyébe.
2020. aug. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Akkor viszont épp hogy nem marad változatlan, hiszen a települések átkérhetik magukat másik megyébe."

Azért azt megnézném, ahogy mondjuk Baja átkéri magát Pest megyébe! :)

2020. aug. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

#15 ezt jól megfogalmaztad, én is erre gondoltam, hogy az országhatárok inkább csak informálisak lesznek a jövőben.

#14 válaszoló szintén leírta a gondolataimat.

2020. aug. 6. 22:58
 18/20 anonim ***** válasza:

"Ha Európa integrációja erősödik, akkor elképzelhető lesz, hogy az országhatárok jelentősége kb. annyi lesz, mint itthon a megyehatároké."


Ha megvalósul az integrációpártiak álma és létrejön az Európai Egyesült Államok, akkor is az államhatárok sokkal fontosabbak, jelentősebbek, merevebbek, mint a megyehatárok. Ez így van USA-ban, Kanadában, a Német Szövetségi Köztársaságban és egyéb hasonló föderációkban is. Az USA tagállamok határai már száz éve változatlanok.

2020. aug. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ha minden így megy tovább, a fehér faj néhány évtizeden belül kihal, a jelenlegi népeket ez veszélyeztetni leginkább.

Az Európai Egyesült Államok életképtelen lenne. Egy többnemzetiségű országban garantált a belső konfliktus, mert valamelyik nemzet úgyis el lesz nyomva, vagy elnyomva fogja érezni magát. Ha egyesülne Európa, valószínűleg úgy járna, mint Jugoszlávia, csak hamarabb.

2020. aug. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

18:

Kanadában elég sok változás volt a téren az elmúlt 100 évben is, az USA-ban utoljára tényleg régen, 99 éve, ha nem számítjuk, hogy egy város meg a 70-es években Mexikóhoz került, mert az külső változás.


Szvsz idővel az USA-ban is lesz ezen a téren változás, vagy az államok jelentősége szorul vissza, hiszen mondjuk a keleti-parti Boston-New York vonal teljesen logikátlan, hogy több államhoz tartozik, és nem speciális közigazgatási zóna egyben. Idővel valószínű, hogy a gazdasági realitásokhoz igazodik a közigazgatási realitás is. Az EU-nál ezidáig el lett rontva, hogy a fejlesztési régiók nem nyúlnak át a határokon.

2020. aug. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!