Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Bárgyúak vagyunk a franciákkal?

Bárgyúak vagyunk a franciákkal?

Figyelt kérdés
A magam részéről szomorúan látom a sok Renault, Citroen, Peugeot gépkocsit itthon. Ha honfitársaink politikailag öntudatosabbak, stabilabbak lennének, akkor -tekintve Trianonban játszott vitathatatlan szerepüket, amelyért "hálával" tartozunk- a franciák itt egyáltalán nem tudnának gépkocsit eladni. Nos, mit szóltok a francia kocsikhoz, illetve ehhez a felvetéshez?

2020. aug. 7. 08:16
A kérdező szavazást indított:
Egyetértek, megspékelve azzal, hogy műszakilag sem bízok a gallokban.
Magyar ember elvből nem vesz franca autót. Egy forintot se a zsebükbe.
Nem bízom a francia technikában, ezért távol tartom magam a felsorolt típusoktól.
Kedvelem a francia autókat, volt vagy van ilyenem, Trianon nem érdekel, ha autóról van szó.
Volt francia autóm, de szomorúak a tapasztalataim, többet nem lesz.
Még nem volt fr. autóm, de kedvelem a típusaikat.
Én Dacia-fan vagyok, az hova számít?
29 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Oké egyéb baromság?
2020. aug. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Aha.

Ne felejtsük el hogy a nácik megöltek egy csomó magyar zsidót, tehát német autót sem vehetünk. Az amerikaiakat alapból nem szabad szeretni - kuka. A japánok szintén csináltak csúnya dolgokat - felejtős. Ha a csehekkel nincs bajunk (bár azért volt Csehszlovákia) akkor mondjuk Škoda lehet?

De van egy jobb ötletem: magyar földre magyar autót! Mutassuk be a Kánya X32-t, amelyikben pörköltszagú a légfrissítő, matyómintás a fényezés és az ötös fokozat helyett "Gyí Villám" lenne a sebváltón. Egyből igazi magyar lehetne mindenki

Édesf*szom kérdező

2020. aug. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%
Utolsó , a japánok nem csináltak nekünk semmi rosszat. A gonosz nácik meg nem magyarokat öltek hanem zsidókat.
2020. aug. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Ja, csak ilyen Radnótikat, Rejtőket, Szerb Antalokat meg egyéb nemzetveszejtő kútmérgezőket.
2020. aug. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Hát ha mindenképp nem akarjuk a zsidókat magyarnak venni (pedig azok) akkor is öltek a nácik bőven magyart.
2020. aug. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak hasonló nézeteim, de azért nem kell ezt ennyire komolyan venni. A történelmi, politikai sérelmeket nem érdemes ennyire rávetíteni a vásárlásra. Ahogy ez előző is írta, akkor nem csak a francia, de a román, cseh, szlovák, szerb, német, amerikai, orosz árukat is bojkottálhatnánk.


Az én véleményem az, hogy vásárlásnál az ár-érték arány mellett elsősorban azt vegyük figyelembe, hogy hazai árut vegyünk, a magyar gazdaságot támogassuk. Autóvásárlásnál ebből a szempontból a Suzuki jó választás. Ár-érték arányban is jó és magas a hazai hozzáadott érték aránya, legalább 30-40%-ban hazai termelés az autó. Ami én sajnálok, hogy itthon már csak SUV-okat gyárt (Vitara, SX4), takarékos kisautókat nem. A Mercedes, Audi, BMW prémiumkategória, nagyon drágák és sokkal inkább csak összeszerelőüzemként funkcionálnak Magyarországon, ha az autóikat nézzük. Kisebb a hazai hozzáadott érték aránya. Az Audinál a motorgyártásban nagyobb, de azok nagy részét nem itthon építik be az autókba.


De azt is látni kell, hogy az új autó vásárlások legalább felét cégek adják Magyarországon. A lakosság körében kevesen engedhetik meg maguknak, hogy új autót vegyenek, ezért uralkodó a nyugati használt autók behozatala.

2020. aug. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
62%
XDDDDDDDDDDD Mi ez a kérdés??????
2020. aug. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!