Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az LMBTQI mozgalom a homoszexu...

Az LMBTQI mozgalom a homoszexuális emberek elfogadásáról szól, vagy ez valami egészen más?

Figyelt kérdés

Megjelent a hírekben, hogy letartóztattak egy híres LMBTQI aktivistát, mert megtámadott egy jobboldali aktivistát, illetve szobrok ledöntésével is vádolják majd.

Erre a többi aktivista megtámadta a rendőrséget. Ez Varsóban történt.

Ez valamilyen szélsőbaloldali politikai szervezet, vagy tényleg emberi jogokért küzdenek?



2020. aug. 10. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
Az egész elmebaj igazából sosem a melegekről vagy istentudja milyen betű által jelzett csoport elfogadtatásáról képviseletéről szólt, hanem ezen csoportok balos politikai érdekekért való kihasználásáról szólt.
2020. aug. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%

Érdekes az LMBTQ mozgalomnál, de a BLM-nél főleg, hogy az elfogadás fontosságát hirdetik, de maguk sokszor többet engednek meg maguknak, mint amennyit illene...

A szélsőséges baloldaliak szeretnek beállni ilyen mozgalmak mögé és az agresszív eszméiket kibontakoztatni. Eredetileg azonban emberi jogok védelméről szólna.

Ellentmondásos, hogy mennyire az elfogadást mantrázzák, de csak akkor, ha az ő nézetükkel egyezik az amit el kell fogadni. Ha valaki a pride-nak csúfolt jelmezbált nem tartja erkölcsösnek, azt nem tudják elfogadni. Pedig nem erről szólna az LMBTQ.

A BLM-nél is igen érdekes, hogy az erőszakot elítélik, egyesek mégis vandál módon viselkednek.

2020. aug. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
18%
Nem, ahogy a femináci mozgalom sem az egyenlőségről szól, sem a BLM. Ezek a szélső"liberális" (mert ugye látható, hogy kb úgy működnek mint a nácik) kultúrális terroristák művei.
2020. aug. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%

Van egy jó teszt arra, hogy ki mennyire soviniszta/fasiszta/náci (mostanában ezeket szinonímaként használják, ebbe ne menjünk bele). Végy egy magyart, és mondd a szemébe, hogy te őt nem tartod magyarnak csak egy kelet-európai keveréknek. Egy normális ember megvonja a vállát, mert nem érdekli, hogy mit gondolsz, vagy tudomásul veszi, hogy genetikailag ez így van, esetleg letudja annyival, hogy barom vagy. Egy fasiszta viszont vérig lesz sértve.


Ez működik bármilyen csoportra. Ha egy nőre azt mondod, hogy férfiasan öltözködik, és emiatt leszexistáz téged, akkor ő egy femináci. Ha egy transznőre férfiként hivatkozol és emiatt letranszfóboz, akkor ő egy transzfasiszta. Ha egy férfit kislánynak nevezel, akkor ő ennyi miatt beveri a pofád, akkor ő egy hímsoviniszta. Ha egy afroamerikainak megmondod, hogy az ő ősei között rengeteg rabszolgatartó fehér volt (mert a rabszolgatartáshoz jellemzően a szexuális kihasználás is járt) tehát a logikája szerint neki is bocsánatot kéne kérnie az tisztavérű afrikaiaktól, és emiatt idegösszeomlást kap és őrjöngve felgyújtja a várost, akkor ő egy degenerált barom.


Az LMBTQ tagjainak a sértődéskultúrája is ugyanilyen fasisztoid jellemvonásokat hordoz, emiatt célszerű őket nem komolyan venni.

2020. aug. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A ballibek egyszerre tagadják a nemeket, a nemi szerepeket, és állnak ki a nők elleni erőszak ügyében. (Utóbbit helyesen.) Mivan? :)
2020. aug. 11. 00:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vagy a magamutogatásról; vagy pedig arról, hogy unatkoznak egyedül, és akkor ott a melegek pl tudnak melegekkel ismerkedni. Meg akkor így ők is érzik, hogy tartoznak valahová; ha elnevezik együttesen a melegeket (satöbbieketakikmégidetartoznak) valaminek. Tehát egy közös névvel. Mert lehet,hogy pl sok közöttük a magányos ember; és mondjuk nincs párrja, vagy amúgy úgy általában barátai (nemi identitástól függetlenül gondolom; tehát, ha hetero lenne; ugyanúgy nem lennének barátai, mert mondjuk nem egy olyan könnyen barátkozós típus [hogyha meg sok meleggel találkozik egyszerre mondjuk egy pride-on , akkor őt megértik, és ki mer bontakozni--ez már egy külön gondolat,de kicsit kapcsolódott ide. ]) Na meg tehát szóval alapból nem rí le csomó emberről, hogy meleg, tehát magányosak. És akkor érzik, hogy "tartoznak valahová"; pedig egyébként is tartoznának; biztos sok köztük az aranyos ember. Lehet, hogy pl mondjuk érzékenyek,és alapból azért nem nagyon mernek barátkozni. Pl iskolai éveik alatt. Meg pl ha túl feltárná önmagát, a kis belső lelkivilágát valakinek, akit addig a barátjának gondolt; vagy azzal együtt , hogy meleg; vagy csak úgy simán, akkor vissza lehetne vele élni, ki is lehetne őt gúnyolni esetleg, ha olyan az a másik ember; és mondkjuk addig a barátjának hitte;de aztán kiderült róla, hogy homofób, és nem is akar már vele barátkozni, és akkor inkbáb lehet , hogy úgy gondolkodott rajta,hogy inkább ne legyenek barátai; mert akkor nem fog csalódni; és akkor így már pl mondjuk egy pride-on lehetnek neki barátai pl. Akik akarnak egy ilyen közösségbe tartozni. Amúgy láttam egy videót, tök aranyos volt, egy pasihoz odament egy riporter; kérdezett tőle valamit; és akkor mondta erre a csávó akit kérdezett a riporter; hogy "Én nem vagyok LMBTQ, én csak egyszerűen b_zi vagyok." :) Az olyan aranyos volt. :):) Hát, én erre gondolok, és bocsi, ha valakit megbántottam volna; és tehát az elejét, vaggyal választottam el; tehát lehet, hogy valaki magamutogatásból, de lehet, hogy valaki túl magányosnak érezte magát. Tehát én ezt így külön választanám; aztán nem tudom, mennyire van átfedés. :) De szóval lehet, hogy valaki csak reflektorfényre vágyott;és akkor így tudott kitűnni, csak így volt rá lehetősége; ezt az egy lehetőséget látta meg, mondjuk pl kimegy a pride-ra , de akkor az viszont nem is igazán a melegségről szólt. De szóval tehát van, aki reflektorfényre vágyós; és van az a másik, aki csak nem szeretné, ha mondjuk beszólnának neki azért, mert meleg; és ott végre nyugodtan lehet meleg; egy olyan nagy közösségben; és akkor ott biztosra érezheti, hogy sokan nem akarják őt bántani. Ja meg mégegy gondolat, szóval tollruhában illegetős dolog; egyszer említettek valamit a rádióban, hogy volt ilyen; szóval szerintem az már nem kell, az már sok; az már csak ilyen "parádézás", és nem a melegség elfogadásáról szól; ha van ilyen; vagy pl nemtom, ott készült-e; de pár éve mutattak valamit a tévében, hogy valaki egy péniszt rajzolt Mo. zászlójára; na, szóval az sem az értelmesen való melegek elfogadtatásáról szól. Tehát az se arról szólt, hogy az illető meleg, ha ott készült az a kép; hanem arról , hogy valakinek feltűnési viszketegsége volt;és kapott az alkalmon; hogy ő pont meleg; és akkor így kiélte azt a vágyát, hogy kicsit ő szerepelhessen; de ez nem a melegségével volt összefüggésben. Csak kapott az alkalmon, hogy mondjuk volt egy ilyen felvonulás; és akkor ő most "szerepelhet". Tehát lehet ezt értelmesen, kultúráltan is csinálni, aki tényleg csak az elfogadásért vonul fel; mert fél, hogyha az élő körében (ismerősök, család, barátok; vagy akár csak random járókelők és akkor nekik nem is feltétlenül elmondva, hanem látszik az öltözködésén pl) elmondaná ezt, hogy ő meleg; akkor beszólnának neki. És egy ilyen rendezvényen, eseményen ő elmondhatja;hogy "igen, ez vagyok. ilyen vagyok." De szóval ezzel nincs semmi baj; de valaki meg a szereplési vágyát kiélni használja az ilyen eseményeket; és ott az már nem a melegségről szól. De lehet tehát ezt szépen is csinálni, értelmesen, kedvesen; meg lehet úgyis hogy nemtom valami ízléstelen dolgokkal pl. De szóval, ha nem ízléstelen, akkor szerintem vonulgassanak nyugodtan; akik meg csak a szereplési vágyuk miatt mennének oda, hogy felfigyeljenek rájuk; na, akkor inkább lehet, hogy ők ne menjenek oda; mert ha pl ízlésnélküli dolgot csinálnak, akkor az rossz fényt vethet az egész közösségre; és akkor az egész közösséget megbélyegezhetik tőle, hogy csak magamutogatásból, amiatt, acéllal ment ki. Mármint a célból, olyan céllal. Tehát, amíg ízlésesen vonulnak, addig nincs semmi baj. Ha nekik erre szükségük van, akkor tőlem. De szóval tényleg, aki csak magamutogatásból menne, nem is annak apropóján, hogy meleg; akkor az inkább maradjon otthon. :) Ezek az aktivistás dolgok me,g ami a kérdésben szerepel, az , hogy valaki az LMBTQ égisze alatt vandálkodik, szobrokat döntöget, ennek már szerintem semmi értelme; szerintem ő lehet, hogy nem is LMBTQ-s, csak odakeveredett;vagy direkt kihasználta, hogy ott most sokan lesznek, melegnek álcázta magát; így viszont mintha nem is csak ő vinné el a balhét, lehet hogy ez az egész közösségre rásütheti a bélyegét sokak szemében. Tehát ha valaki egy szobordöntögetésre akar használni egy ilyen alapból elfogadásra irányuló mozgalmat (akár melegként, akár nem); akkor az már szerintem nem szép dolog. Mert ő alapból is szobrot akart döntögetni, és akkor ott meg elvegyült a tömegben; tehát őt egyáltalán nem érdekelte a melegség; ez valami az ő személyes frusztrációjáról szólt, hogy valamiért zavarta ott őt az a szobor; vagy pedig feltűnési viszketegsége volt; tehát a felbujtó, -ha van ilyen - nem is feltétlenül volt meleg. Csak valamiért mondjuk esetleg fontosnak akarta érezni magát; valaminek az élére akart állni; hogy kicsit ő is érezhesse milyen vezetőszerepben; hogy kicsit tetszeleghessen benne.
2020. aug. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*vagy pl mégegy,hogy az a szobor v. akiről mintázták; mit tehet róla, hogy nem fogadják el páran még a melegeket; vagy hogy neki kisebbségi komplexusa van? Tehát még ennyi jutott eszembe ide; és mégegyszer bocsi, ha valamit nem a alegjobban fogalmaztam esetleg meg. Szeretek mindenkit; csak annyi a lényeg, hogy ne ártson senki másnak.
2020. aug. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!