Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi alapján lesz valaki balos...

Mi alapján lesz valaki balos vagy jobbos esetleg szélsőséges ?

Figyelt kérdés

Sokat írtam, ha nyűgös vagy ne kezdj bele mert káprázni foga szemed.


Magam részéről : általános iskolába szerveztünk egy bulit osztálybuli ha valaki így jobban érti, és kellett vinni zenéket én nem hallgattam akkor semmit, fogtam és kiírtam ide, hogy " valaki tud valami jó zenét " erre jött 2-3 link, és jó fej voltam megköszöntem, meg adtam akkor még zöldpacsit, de nem néztem meg a muzsikákat mert már este volt és nem akartam itthon zajongani, szóval megköszöntem, lefeküdtem aludni. Másnap infó óra volt az első és ott egy haverommal megnéztük a zenéket, és a Titkolt ellenállás-t linkelte be a srác, 2-3 zenét meg az Radicalt, és a haverom rögtön kikapcsoltatta velem, mert, hogy ezért el fognak vinni a rendőrök, hogy ilyen zenét megnyitottam, meg látta ,hogy meg is köszöntem, és ,hogy biztos figyelni fognak mert ez egy szélsőjobbos zene és el fogják vinni a táblagépem meg a számítógépem a rendőrök a szülei mondták, hogy ilyeneket nem szabad nézni mert Hitlert éltetik. Mit volt mit tenni azt találtuk ki, hogy írok a kommentbe, hogy milyen rossz, hogy ilyen zenéket küld el, és, hogy ezért minket ki fognak rúgni az iskolából mert itt megnyitottuk.


Ez egy darabig így is volt, fétünk.


Majd mondja nekem a haverom, hogy milyen az amikor attól kell rettegni, hogy azért mert hallottál valamit vagy valami tetszik azért bánthatnak, iskolába úgy mentünk, hogy kerülővel, mert nem akartam, hogy kifigyeljenek hol lakok, meg a Tomi is így jött, hogy lemaradt és figyelte, hogy nézik e. Szóval felvetődött a kérdés, és akkor döntöttük el, hogy akkor ezt szépen letöltjük és hallgatjuk titokba mert amit tiltanak az biztos jó. Így ismertük meg a Jobbikot, persze nem léptünk be mert ha egyszer felvállalod a neved akkor azt soha nem mosod le és csak szimplán szimpatizánsok lettünk, így vagyok 14 éves korom óta jobber, persze azóta törtit is tanultam meg egyébként elmondták a szüleim, hogy nem véletlen volt más a családnevünk a 2. világháború közben megváltoztatva, de ha így világos, akkor nincs előbőröm. Lényeg a lényeg, hogy nem tudok azonosulni a baloldalal. Haverom azóta már Mi hazánkos én meg nem léptem be sehova azóta sem. De pl. én a Mi hazánkra nem fogok szavazni, a programjuk annyira szekunder szégyenérzetet vált ki belőlem, rosszabb mint a jobbik lett, fidesz meg azért nem opció mert csomó álmatlan éjszakát okoztak nekem a Taigetosz törvény miatt és azt soha nem feledem el, hogy 1 éven múlott az érettségim.

Amúgy ateista vagyok. Vicces, nemde?


Oh, de sokat írtam. Mondjuk várom a hasonlóan hosszú bizarr dolgokat.



2020. aug. 12. 21:03
 1/5 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
39%

Ami a kérdést illeti: [link]


Ami engem illet, nem tudok semmi bizarrt írni; mindig is érzékenyen érintett az igazságtalanság, ezért logikus volt, hogy nem leszek képes konzervatív jobboldali lenni. Kezdetben inkább liberális voltam, aztán természetesen ahogy tágult a világképem, nőtt a tapsztalatom és műveltségem, úgy váltam egyre baloldalibbá.

2020. aug. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem ért egyet a fidesszel akkor balos lesz pontosabban ballibsi.

Ha nem ért egyet a gyurcsánynékkal, akkor széljobbos náci lesz.

2020. aug. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Ez nyilvánvaló. Akinek magas az önértékelése, erősebb kötődésekre képes, az erkölcsi szintje magasabb, az jobboldali lesz, minél nagyobb mértékben, annál szélsőségesebben. Egy szimpla jobboldali még csak esetleg vallásos, egy szélsőjobbos már kegyetlenül harcolna és meghalna a hazájáért, támogatná a revíziót, stb. Sok esetben eljutnak a nagy fokú antiszemitizmusig, "rasszizmusig". A szélsőjobbosok kevésbé rugalmasak, egyes esetekben alacsony az iq-juk (de nem mindig), képesek akár őrült konteókban is hinni.

Egy baloldali mindennek az ellentéte, kötődési típusok, alacsony önértékelés, erkölcs. Minél inkább, annál szélsőségesebb. Így jutunk el a hajléktalan kinézetű, szakállas, kommunista értelmiségiekig, a náluk jobbakat kínzó ávósokig. A kommunisták talán a legalja, a leglustább, leggátlástalanabb, legtolvajabb réteg, aki megöl 5000 forintért.

A liberálisok is hasonlóak a balosokhoz, de okosabbak, nagyon toleránsak, mivel valami komolyabb önértékelési zavaruk van, vagy csak nagyon naivak, gondtalanok.

2020. aug. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Várj, nekem az önértékelésem nulla, mondjuk én még egy palacsintához is kötődök szomorú vagyok ha elrontom. Vallásos sem vagyok.
2020. aug. 14. 00:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez kevés, írj még pár dolgot. Ha kötődsz, nem lehetsz baloldali. Ez az önértékelés dolog, ez összetettebb. Lehet rossz valakinek, de egy balosnak, kommunistának vagy gátlástalan bűnözőnek nagyon komoly, megváltoztathatatlan problémái vannak. Ha nem vagy vallásos, értelmesebb lehetsz. A gátlásokkal hogy állsz? Most azt mondanám, középjobber, talán egy kis liberális beütéssel.
2020. aug. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!