Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha egy fehér követ el egy...

Ha egy fehér követ el egy bűncselekményt, akkor miért nem mondják a hírekben, hogy az illető fehér volt?

Figyelt kérdés
2020. aug. 17. 00:08
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Mert a többség fehér.
2020. aug. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Oké, mostantól vezessük be! Én benne vagyok, hogy minden bűncselekménynél megemlítendő az elkövető bőrszíne, aztán lássuk, a fehérek és a feketék hány strigulát kapnak. Kezdem:

[link]

2020. aug. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Oké, kezdjed, de én hogy folytassam, ha nincsen megemlítve a fehérek bőrszíne?
2020. aug. 17. 00:22
 4/8 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
56%
Nem releváns. Nem mondják be a testmagasságot sem. Ha van relevanciája, akkor szokták említeni a bőrszínt, pl. etnikai jellegű támadások esetén vagy ha külföldi az elkövető.
2020. aug. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
A fehérek bőrszíne még mindig gyakrabban van megemlítve (a bűncselekmények számához képest), mint a négereké vagy a cigányoké.
2020. aug. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5

Magyarországon általában nincs megemlítve, és pont ez eredményezi azt, hogy sok ember akkor is cigánynak gondolja az elkövetőt, ha nem az.

2020. aug. 17. 11:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért,hogy a feketék meg a cigányok tudjanak pereskedni meg vitázni.

Néhány játékban láttam meglepődve, hogy átneveztek ruhákat, kinézeteket,karaktereket, sőt, van,ahol ételeket is,mert "sértő". Mint pl a cigánypecsenye,mert az sérti a pici szívüket. Marhák.

2020. aug. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#6 Hidd el, hogy nem a cigányok járnának jól, ha mindig megemlítenék az elkövető bőrszínét.
2020. aug. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!