Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A Koronavírus miatt szerintete...

A Koronavírus miatt szerintetek is nagyon fel fog futni a biológia, biotechnológia iránti érdeklődés a világban, robbanásszerű fejlődés várható ezen a területen?

Figyelt kérdés

Már régebben is sok jövőkutató mondta, hogy hogyha a 19. század volt a kémia százada, a 20. század a fizika százada, akkor a 21. század a biológia százada lesz.


Már eddig is sok fejlődés volt 2000 óta ebben az irányban pl. Humán Genom Projekt, CRISPR, stb. szerintem a mostani járvány még jobban meg fogja ezt überelni, és rengeteg gyereket, fiatalt arra fog inspirálni, hogy biomérnök, genetikus legyen.


Mot gondoltok a jóslatomról?



2020. aug. 30. 11:25
A kérdező szavazást indított:
Robbanásszerűen fog fejlődni a Biotechnológia
Nem
17 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem. Eddig is nagy volt az érdeklődés a biológia iránt. 2011-ben kezdtem a biosz szakot, 250en kezdtünk, azóta is minden évben annyit vesznek fel, és ez csak 1 egyetem, az SZTE, de van Pesten, Debrecenben, Egerben, Pécsett is biosz szak.


Elképzelhető, hogy az elkövetkező években egy icipicit több embert fog ez érdekelni, ami érthető is, de a legtöbb embert sajnos csak annyira, amennyit a bulvár lapok leírnak. Már az is haladás, hogy a vírus kapcsán rengetegen megismerték, hogy létezik PCR. A műkodesukrol fogalmuk sincs es nem is érdekli őket, nem tudják mi az, hogy transzkripció, transzláció, Dns, dNTP stb. így nehéz is lenne megérteni.


Tömören, röviden, nem hinném, hogy most robbanásszerűen megugrana az érdeklődés. Mi speciel több százezer emberrel ezeket amúgy is kutatjuk évek óta

2020. aug. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem a koronavírus miatt, de szerintem igen. Musk neuralinkje ígéretes.
2020. aug. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Egyelőre nem úgy tűnik. Ráadásul a marhák védőoltást próbálnak csinálni ahelyett, hogy olyan gyógyszert alkotnának, ami a már megbetegedetteket meggyógyítja.
2020. aug. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Utolso: azt tudod, hogy a vírus és a gyógyszer két különböző dolog ugye? Hany vírus elleni gyógyszerről tudsz? És vedooltásról? na ugye, h9gy csak az utóbbit tudsz mondani
2020. aug. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
19%

Nem hiszem.

Ugyanis, csak a Korona vakcinára koncentrálnak.


Milliónyi probléma van, amit még mindig nem tudtak megoldani.Ilyen például a szintetikus plazma előállítása vagy a különböző szervek, testrészek gyártása.


Az, ami a sci-fi filmeben van,hogy valakinek levágják a kezét és elmegy gyártanak neki újat, még baromi messze van.

2020. aug. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5 "Az, ami a sci-fi filmeben van,hogy valakinek levágják a kezét és elmegy gyártanak neki újat, még baromi messze van."

Tévedsz.

Már folynak a kísérletek a 3D-s szervnyomtatásról, emberi bőrt már csináltak is és van nyomtatott szív is.

Korábban azt hittem hogy a klónozás erkölcsi, etikai kérdései miatt húzódni fog a szervpótlás lehetősége, de kiderült, hogy ezeket egyszerűen át lehet ugrani azzal, hogy a klónozás HELYETT egy teljesen más technológiát alkalmaznak a 3D nyomtatás biológiai változatát.

Pár évre vagyunk csak attól hogy elinduljon a nyomtatott szervek beültetése.

2020. aug. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!