Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi ertelme van kinyitni az...

Mi ertelme van kinyitni az iskolákat ha most mindenki azt hajtja hogy 2 hét múlva úgyis bezár?

Figyelt kérdés

2020. aug. 30. 22:54
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy ez előre meg van írva hogy a járványhelyzet 2 hét múlva olyan rossz lesz hogy be kell zárni az iskolákat? Nem lepődnék meg amúgy.
2020. aug. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Nem tudom de ezzel van tele minden hogy 90% Hogy befognak zárni az iskolák.
2020. aug. 30. 22:58
 3/42 A kérdező kommentje:
Azt mondtak h ha növekedni fog a fertőzöttek száma akkor bezár újra. De ez szinte biztos növekedni fog. Tegnap kb 100 új fertőzött volt ma meg 200 ha jól tudom.
2020. aug. 30. 23:00
 4/42 A kérdező kommentje:
Csak akkor meg nem ertem h minek nyitja ki. 10 fertozottnel meg bezáratta februárban lol
2020. aug. 30. 23:00
 5/42 anonim ***** válasza:
81%
Mert semmi sem biztos előre. :) Inkább csak osztályokat tesznek 2 hét karanténba vagy iskolákat 2 hét karanténba, ahol megjelenik a vírus. Azoknak a diákoknak csak 2 hét digitális oktatás lesz, utána mehetnek vissza. Most Mucsaröcsögén a 2 osztályos általános iskolát, ahova a vírus se teszi be a lábát, minek zárják be, he? Vagy egy vidéki picike felsőoktatási intézményt például Gyulán, ahol csak helyi lakosok járnak és azok is elég kevesen vannak. Minek menjenek online oktatásra?! Csak ott van értelme zárni, ahol jelen van a vírus, felesleges megint digitális oktatást bevezetni országosan. Tavasszal egy kétségbeesett lépés volt, mert senki sem tudott semmit a vírusról, a kormány se, azt se tudták hogy fog terjedni. Csak abból indultak ki, hogy Olaszországba mekkora káosz van és össze van omolva az EÜ, ezért nem akarták ezt és inkább cselekedtek, azért jöttek a korlátozások. De jelenleg az EÜ felvan készülve a tömeges megbetegedésekre és 20 ezer lélegeztető áll rendelkezésre. Maszkokból is rengeteg van, vásárolhatsz a patikába is bármikor, nincs hiány, a fertőtlenítőszerekből sincs hiány már és az orvosok is felkészültek lettek, tehát mostmár egy szemész is betudja az altatógépet üzemelni, hiszen megkapták a képzést. Illetve minden kórház felvan készülve a betegek fogadására és a hataóságok is készen állnak arra, hogyha cselekedni kell. Megvannak az eszközök, felkészültek az orvosok, jók a kezelések már, kevesebb az idős beteg, az idősotthonok biztonságosak már...stb. Tehát már az Ország fel van készülve nagyobb járványra is. Mivel ez nem egy olyan vírus, hogyha elkapod 80% esélyed van, hogy meghalsz és hullanak az emberek az utcán, ezért nincs szükség drasztikus intézkedésekre. :)
2020. aug. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem Budapesten lehet elsősorban majd online oktatás, a fertőzöttek 40%-a bp.-i. Sokkal nagyobb esélye van Bp.-en berobbannia a járványnak, mint az országban bárhol máshol.

Aztán meglátjuk. Lehet, hogy holnapra már változás lesz az eddigiekhez képest, de kis eséllyel azt is elképzelhetőnek tartom, hogy tényleg úgy lesz ahogy most kommunikálják.

2020. aug. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt hallottam, hogy akinél felmerül a gyanú az 10 napig nem mehet be. Mondjuk ezt előre látom mennyien ki fogják használni.
2020. aug. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
De eddig hol volt a virus? Most hogy hogy így megugrott? Kicsit érdekes
2020. aug. 30. 23:10
 9/42 anonim ***** válasza:
55%
8 Nagyjábó eddig tartott a turistaszezon, orbán azt parancsolta a vírusnak hogy az után szabad csak fertőznie.
2020. aug. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
73%
8: Hol volt eddig? Pangás volt. Külföldről behoztál megint, ahogy első alkalommal is. A korlátozások csökkentették a terjedést, mikor nyíltak a határok és utaztak az emberek, hozták be újra.
2020. aug. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!