Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Karácsony főpolgármester úr...

Karácsony főpolgármester úr egyet ért azzal, hogy a havonta egyszer buszozó bliccelőket büntessék meg, mert csak 20 000 forintot fizettek a szolgáltatásért, nem pedig 20 350-et?

Figyelt kérdés

Ugye egy bérlet kb. 10 000 forint. A BKK harmadrészben van finanszírozva a megvásárolt jegyekből/bérletekből. Vagyis egy bérletet vásárló lakos 30 000 forinttal támogatja havonta a BKK-t. Egy tömegközlekedést nem használó személy pedig havonta 20 000-el. Szóval igazságos az, hogy ez utóbbiakról még további 350 forintot is le akarnak húzni, mert egy hónapban egyszer fel mer szállni a buszra?


(Remélem nem jönnek az értetlenkedő válaszolók, akik a kérdést se értik.)


2020. aug. 31. 13:39
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Hol büntettek meg?
2020. aug. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy a logikád olyan foghíjas, mint egy BAZ megyei őstermelő fogsora. Egy finanszírozás nem így működik.
2020. aug. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
39%
Ez azért nem ilyen egyszerű... Amúgy igen, mindenki vegyen jegyet, de! A jegyrendszer azonnali átalakításra szorul. A bliccelők többsége vagy 1-2 megállót utazik, vagy többször is átszáll. A jelenlegi jegyrendszer ugyanis velük igazságtalan. Azonnal be kellene vezetni egy rövid és olcsó jegyet, hogy az 1-2 megállót utazó is fizessen valamit, a vonaljegyet pedig 90 perces jegy váltsa fel, hogy bárki bármilyen útvonalon elérhesse úti célját. Így már tényleg senkinek semmi oka nem lenne bliccelni.
2020. aug. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha bemutatod a számlát, hogy te 20ezret költöttél a BKV-ra a hónapban, biztos csökkentik a büntetést méltányossági alapon. De az állami támogatás még akkor se számít a te zsebednek, ha esetleg kifejezetten jól fizető alkalmazotti állásod van, tehát sokat adózol.
2020. aug. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
69%

Tarlósnak mi lehetett ugyanerről a véleménye, nem tudod?

Én mindenesetre azt tudom, hogy a munkanélküliek már ingyen utazhatnak, ami eddig nem volt. Szerintem ezen a téren egy jelentős előrelépés, nem gondolod?

2020. aug. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Igen, ez így nagyon jó lenne, csak sosem fogják bevezetni, mert a BKK-nak bevételkiesést jelentene, ha mostantól 350 forintból el lehetne Csepelről Rákospalotára utazni, nem pedig 2100 forintból.
2020. aug. 31. 13:54
 7/33 A kérdező kommentje:
Ez a harmadiknak ment.
2020. aug. 31. 13:54
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
A te logikád szerint most semmit nem fizet, tehát a BKK-nak is megérné.
2020. aug. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

#5 Semmi köze ennek Karácsonyhoz vagy Tarlóshoz, csak a politika kategóriában akartam feltenni, ezért kezdtem Karácsony nevének megemlítésével.


#8 Így van, én biztosan nem fizetnék 4200-at ha egy alkalommal el szeretnék menni Csepelről Rákospalotára és vissza, de ettől még a válaszolók többsége (úgy tűnik) kifizetné.

2020. aug. 31. 14:00
 10/33 anonim ***** válasza:
50%
Vajon' órbán viktor miniszterlenökúr ónagysága egyetért azzal, hogy 20.000 ft-omba kerül egy stadion aztán még tv-ben sem nézek meccset? :-(
2020. aug. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!