Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Karácsony főpolgármester úr...

Karácsony főpolgármester úr egyet ért azzal, hogy a havonta egyszer buszozó bliccelőket büntessék meg, mert csak 20 000 forintot fizettek a szolgáltatásért, nem pedig 20 350-et?

Figyelt kérdés

Ugye egy bérlet kb. 10 000 forint. A BKK harmadrészben van finanszírozva a megvásárolt jegyekből/bérletekből. Vagyis egy bérletet vásárló lakos 30 000 forinttal támogatja havonta a BKK-t. Egy tömegközlekedést nem használó személy pedig havonta 20 000-el. Szóval igazságos az, hogy ez utóbbiakról még további 350 forintot is le akarnak húzni, mert egy hónapban egyszer fel mer szállni a buszra?


(Remélem nem jönnek az értetlenkedő válaszolók, akik a kérdést se értik.)


2020. aug. 31. 13:39
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne, ha megértenéd, hogy mit jelent a közpénz, ill. a köztulajdon fogalma. Sajnállak, ha ez túl nagy kihívást jelent a számodra.


Az nem bosszant, hogy mennyi pénzt fizetsz ilyen-olyan címen Mészáros Lölönek, amikor még egy pillantásra se méltat téged?! Kérjél már tőle számlát, átvételi elismervényt, ha már fizetsz neki!

2020. aug. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Anyám, bejartal te matek órákra?

Most nem rosszbol, de számold csak újra amit leirtal.

2020. aug. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Most képzeljétek el, ha létrejönne a kérdező álma, és MINDENRE külön adó lenne! Lenne több ezer fajta adó.
2020. aug. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Igazad van, kicsit elszámoltam magam.


Legyen a BKK havi bevétele 300 egység. Ebből 100 egység származik jegy- és bérletárbevételből. Ezt a 100 egységet kb. a lakosok 50 százaléka fizeti ki jegy vagy bérlet formájában (tételezzük fel, hogy száz lakos van, és egy ember nem használ egy hónapon belül többféle közlekedési eszközt. 50-en tömegközlekednek, 50-en pedig nem). A maradék 200 egység közpénzből megy, vagyis mindenki fizeti.


Tehát egy tömegközlekedő lakos fizet egyszer a bérletért 100/50=2 egységet. Fizet továbbá 200/100=2 egységet közpénzen keresztül. A nem tömegközlekedő lakos csak utóbbi, 2 egységet fizeti ki. Vagyis ha egy tömegközlekedő 10 000 forintot fizet havonta a bérletért, akkor 20 000-et fizet összesen és egy biciklis pedig csak 10 000 forintot fizet.


Valóban hibásan számoltam korábban, de így is igaz, hogy a biciklis a semmiért fizeti a 10 000 forintot.

2020. aug. 31. 17:08
 25/33 A kérdező kommentje:
Ezt 22-nek írtam, aki teljesen jogosan kifogásolta a számolásom helyességét.
2020. aug. 31. 17:09
 26/33 anonim ***** válasza:
A logikád alapján, csak hogy ellenőrizzük jogos-e a felháborodásod, az lenne a kérdésem, hogy a tömegközlekedési adóra te mennyi pénzt fizetsz be? Ugyanis minden adónak konkrét felhasználási neve van, mint megtudtuk és csak arra lehet elkölteni. Szóval érdekelne, hogy melyik a tömegközlekedési adó pontosan, mert még nem hallottam róla eddig.
2020. aug. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Tényleg nem rosszbol írtam, máris jobb :)
2020. aug. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Ha bicajt veszek, ugyanúgy lehúznak rólam havi 20 000 forintot."


Japersze. A BKK-t is te egymagad magad finanszírozod, a Volánt is, a MÁV-ot is, meg még a politikusok lopásait. Minden tiszteletem a tiéd, hogy százmilliárdokat keresel, de matekból nagyon gyengének tűnsz. Ugyanis támogatod 20000-rel a BKK-t. Legalább ennyivel a Volánt. Ennyivel a MÁV-ot. A parlamenti politikusokat fejenként legalább ennyivel (~200*20 000= 4 000 000). Még nem épültek utak, nem költöttünk oktatásra, egészségügyre, rendfenntartásra (ami ha tetszik, ha nem, legalább költségként megjelenik, akármit is gondolsz az eredményéről - az oktatás eredménytelenségét jó példával mutatod be mindenesetre). Szóval kijön majd a végén, hogy csak te egyedül havonta pármilliót adózol. Ehhez minimum gázszerelőnek kell lenned.


Nem mellesleg, ha a 10000-es bérletre dupla annyit fizet az állam a BKK-nak, akkor a 0-s "béreltednek" a duplája legfeljebb 00 lehet. Számolj egy kicsit, most elég lesz durván 2 millió bp-i lakossal és durván félmillió (annyi nincs) bérletessel számolni. Ha azt állítod, hogy a félmillió 10 000-es bérletre és a másfélmillió bérletet nem vásárló után is 20 000-et kap fejenként a BKK, akkor tévedsz a "harmadrészt finanszírozott szöveggel" (amivel ráadásul amúgy azt mondod, hogy a teljes bevételének a harmadát finanszírozza az állam).

2020. aug. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

#26

Felfognád végre a lényeget? Az államnak az a dolga, hogy az adókat igazságosan ossza szét. A hozzászólásaidnak eddig se volt semmi értelmük, mert valamilyen egészen furcsa logikával kitaláltad, hogy ha én egy hónapig nem adózok, akkor is működik a BKV, ergó nem az én pénzemből működik.

2020. aug. 31. 21:11
 30/33 A kérdező kommentje:

#28

Ebből meg végképp nem értek egy szót sem.

2020. aug. 31. 21:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!