Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért tartanánk fent a SZFE-et...

Miért tartanánk fent a SZFE-et, ha a "termékeik"-et nem nézi senki? Miért tartsa fent ezt a politika?

Figyelt kérdés

Most így a SZFE tüntetésének apropójáv vetődött fel bennem, hogy egyáltalán mi értelme államilag ezért fizetni, ha hasznot nem hoz. Nem nézi senki ezeket a filmeket,előadásokat. Semmit sem tanulunk belőle, nem gyarapodik a tudásunk sem. Miért fizeti az állam ezt az egészet, amikor csak szexuális zaklatásokkal van tele az iparág és semmi exportálható terméket nem állít elő?


Először is el kell mondjam, hogy tiszteletem a színészeknek, akik minőségi szórakoztatást nyújtanak. A hazai sajnos nem ilyen. Mindazonáltal, mivel nemzeti érzelmű vagyok így pozitívan állok hozzá a hazai termékekhez ezen a téren is. Mégis az a kiábrándító valóságot kell lefestenem, hogy a magyar filmipar nagyon alacsony "minőségű" termékeket állít elő, már évtizedek óta


Legyünk őszinték ; Vannak jó filmjeink ? Nem amit 100x adnak TV-ben és egyszer valahogy képes voltál végignézni, hanem amiért fizettél hogy megnézd vagy talán még jó is volt. Az álomnet c. film az Imdb oldalán minden idők leggyengébb alkotása volt pár éve. A legtöbb magyar film, koppintás, az amcsi idill lekopírozása. Ha van is saját ötlen nagyon gyenge szintű a megvalósítás,vágás. A színészekről jobb ha nem is beszélünk. Rengeteg ripacs van.


A színházakban az előadások mesterkéltek. Túljátszák a színészek, semmi élet, eredetiség sincsen bennük. Nem exportálhatóak a termékeink. Csak a hazaiak nézik meg. A SZínműészetiről pedig jobb ha nem is beszélünk. Szexuális visszaélések tömkelegére derült fény, amik csak a jéghegy csúcsa. Már felvételin is zaklatnak sok diákot, tanuk vannak róla és mint kiderült nem is egyedi eset.


Miért kell állami pénzből fenntartani ezt az iparágat, ha a termékeken nem lehet szórakozni, nem színvonalas, nem exportálható és az oktatóhelyen csak a szexuális zaklatások, amik felhívják a figyelmet, nem a termékek?



2020. szept. 8. 10:18
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
78%

Kár, hogy ezzel a hatalmas tudással egyedül vagy. A kormányzati szereplőktől a szakmai szereplőkig mindenki állítja, hogy a külföldi filmeseknél az egyik szempont az itteni szakképzett munkaerő, és az itt forgatott filmekben sok bérmunka jut a hazai szakembereknek.


[link]

[link]

[link]

2020. szept. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
80%
Tudod kérdező nekem hasonló gondolataim vannak a MTV 1-2-3-4-5-6 és a DunaTV-vel kapcsolatban. Minek költünk rá közpénzt amikor alig nézi valaki. Én nem vagyok annyira kritikus mint te hogy azt mondanám senki sem nézi hiszen biztosan van néhány lelkes polgár akinek erre van szüksége.
2020. szept. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 Micimacko67 ***** válasza:
87%

Szerintem hagyjátok a kérdezőt!

Néhány nap alatt ez már a kb 5.-6. hasonló jellegű kérdés, amit valaki feldob...

Utána meg eltűnik, mint szürke csacsi a ködben!

Vagy egy idióta szórakozik, most már napok óta vagy megkapták néhányan párt feladatként a Lendvai utcától..


Csak egy csokor a hasonló kérdésekből...


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__10..

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__10..

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__10..

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__immunrendszer-ferto..

2020. szept. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 Andizsuzsi ***** válasza:
81%

Kérdező!

Mi a jó neked abban, hogy naponta kiírod, hogy mérhetetlenül buta és műveletlen vagy?

2020. szept. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
80%
Visszakérdezek: mi legyen helyette? Mit támogassanak, ha ezt nem kéne?
2020. szept. 11. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Miért tartanánk fent a SZFE-et, ha a "termékeik"-et nem nézi senki? Miért tartsa fent ezt a politika?
2020. szept. 14. 10:22
 17/32 A kérdező kommentje:

"Visszakérdezek: mi legyen helyette? Mit támogassanak, ha ezt nem kéne?"


Családokat. Magyar embereket, gyermekvállalási ösztönzés. Ezer féle dologra hasznosabban menne el

2020. szept. 14. 10:23
 18/32 Micimacko67 ***** válasza:
77%

Meg az oktatást...külön figyelmet fordítva a helyesírásra...

'Tartsa-tartja"...

2020. szept. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
76%

Nézd meg pl. ezeket a filmeket:

Akik maradtak

Testről és lélekről

Kojot

Liza, a rókatündér

VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan

Rossz versek

Parkoló

Isteni műszak


Most hirtelen ezek jutottak eszembe az elmúlt évekből. Nyilván ízlés kérdése, de ezek közül jópár nyert nemzetközi díjakat is, és szerintem elég jó filmek


Sorozatokban, bár remake-ek, de nem volt rossz a Terápia és az Aranyélet.


Ami pedig a színházat illeti, a Katonába, Örkénybe, Radnótiba alig lehet jegyet kapni, nagyon hamar megtelnek az előadások.


Ami pedig az SZFE-t illeti, az egy egyetem, nem neki vannak termékei, hanem ők képzik a színészeket, rendezőket. Vannak köztük nyilván tehetségesek és kevésbé tehetségesek is egyaránt.


A Nemzetet meg ne vedd a szádra, amíg a magyar kultúrát így lefikázod. Mert bizony a magyar kultúrának nem csak az a fajta mítoszteremtés a része, amit mostanában divat űzni a kormányoldalon.

2020. szept. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
76%
Az általános iskola termékét se tetted magadévá, ahogy olvaslak, akkor miért "tartsa fent a politika az általános iskolákat"? :D
2020. szept. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!