Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem beszelek idegen nyelvet....

Nem beszelek idegen nyelvet.nagyon gaz? Tervbe van de a fiatalsagomat elpataroltam, most pedig kicsi gyerekem van, nem jut rà pènz es idő

Figyelt kérdés
Ha nagyobb lesz szeretnem megtanulni

2020. szept. 8. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
7%

És minek neked az hogy beszélj idegen nyelvet - ha eddig jól elvoltál nélküle?

Ezentúl csak angolul fogsz tudni bevásárolni? vagy kellene a holland, a latin ahhoz hogy elolvasd a menetrendet? Talán a japán írásjelek ismeretének hiánya akadályozza meg hogy baromi sok pénzed legyen?

ha kell egy nyelv, akkor tanuld meg és ennyi. Ha eddig nem kellett és ezután sincs rá szükséged, akkor egy leszel azon sok százezerből aki évtizedig tanulta az iskolában majd soha többet nem használta azon kívül, hogy a youtube-on el tudja olvasni (talán) egy videó címét.

2020. szept. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Duolingo vagy Bluebird, mobil alkalmazások. Ingyen megtanulhatsz velük angolul, vagy más nyelveken, alapfokon.
2020. szept. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10%
Nem is kell. Sok értelme nincs semmilyen idegen nyelvnek.
2020. szept. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Az 1-es/3-as a tipikus buta ember, ne hallgass rájuk.


Nem írtad, mennyi idös vagy, de sosem késö újat tanulni, a nyelvek meg kifejezetten fontosak és érdekesek.

A neten van több lehetöség valamilyen nyelvet tanulni, lekésve nem vagy. Igazán sok idö meg pénz nem kell hozzá, csak akarat meg kitartás.

Az angollal például rengeteg infót össze tudsz szedni a neten, sok érdekes film, könyv van, amit csak angolul lehet elérni, a világon bárhol tudsz emberekkel kapcsolatba kerülni (nem csak személyesen, a neten is sok érdesek ismeröst lehet találni), ma már majdnem azt lehet mondani, az alapnmüveltség része az angol tudás.

2020. szept. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Nem vagy lekésve, ha tényleg akarsz, bármikor tudsz még nyelv(ek)et tanulni.

Én 56 évesen kezdtem ez az angolt, német és orosz után - és mindegyiknek hasznát veszem, meg mindenki más is, akinek van valami igénye a tájékozódásra és nem csak a menetrend érdekel, mint az elsö-harmadik valakit.

2020. szept. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
29 vagyok. Tudom alapmuveltseg, ezert szeretnem
2020. szept. 8. 21:40
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha angolt akarsz tanulni, akkor nagyon tudom javasloni kezdésnek a duolingot, nem kell hozzá semmilyen elözetes ismeret, napi 10 perccel is már haladsz a nyelvben és a tetejében még érdekes is.

Meg ami szintén szórakoztató, ha filmeket nézel, akkor is, ha nem érded a szöveget, ha csak hallod, hogy angolul beszél, a beszédritmus meg a hangzás megragad benned.

2020. szept. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell mindent másra, most éppen a gyerekre fogni. Amit az ember akar, azt képes is megvalósítani.
2021. márc. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!