Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Jobb lenne ha 2 évente lehetne...

Jobb lenne ha 2 évente lehetne szavazni?

Figyelt kérdés
En pont ezen gondolkoztam el hogy sokkal jobb lenne ha 2 évente lehetne szavazni

2020. szept. 17. 16:07
1 2
 1/13 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
66%
Oké, de milyen elgondolások alapján jutottál erre a következtetésre?
2020. szept. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%
Inkabb 12 evente … en mar nagyon unom, hogy masrol sem szol az elet, mint a valasztasrol es a kovetkezo valasztasrol. Van am elet a valszrasokon tul is.
2020. szept. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
5 évente jobb lenne és akkor is egyben mindent letudni. Kampányidőszaknak általában csak negatív hatásai vannak minden tekintetben meglátásom szerint.
2020. szept. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Inkább úgy kéne,hogy öt évente parlamenti,ep és önkori választásokat egybe összepakolni.
2020. szept. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

szerintem sok előnye lenne ha kétévente lennének választások, de én évente rendeznék választásokat, mivel nyugdíjas vagyok orbán fojamatosan emelné a nyugdíjamat és más társadalmi rétegeknek is adna egy kis lekenyerező pénzt.

Aztán még ottvan az is hogy ha elcsesznek valamit akkor nemkell négy évig türni a hülyeségüket leszavazzuk őket és egy másik párt jön, ha azok sem jól csinálják jöhet a következő, egyszer csak kerül egy nem lopós az emberekért dolgozó sikeres Miniszterelnök és kormány.

Így fel lehtne gyorsítani a szelekciós folyamatot.

2020. szept. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
17%
Nem mindegy hány évente nyer Orbán ?
2020. szept. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Engem csak ezért zavar hogy 4 évente van választás mert itt vagyok 18 éves és két év múlva tudok csak szavazni(megvan már kire fogok). Meg 4 év választás szempontjából szerintem nagyon sok és mi van ha megválasztanak egy pártot de fél év után elcseszi a dolgokat és még 3,5 évig ők lesznek hatalmon. Szerintem sokkal ideálisabb a 2 év.
2020. szept. 17. 16:40
 8/13 anonim ***** válasza:
15%
Válasszuk szét. Orbán rendszerben nem lenne jelentősége, mert a választás csak formaság. Demokráciában meg az lenne a gond, hogy még jobban osztogatnának, még kevesebb hosszútávú reform valósupna meg.
2020. szept. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
Szerinted igen, de normális változásokhoz, hogy lássuk a változást eredményét ahhoz kevés. Nagyobb hangsúly a kampányra és gyorsan megvalósítható intézkedésekre és kevesebb a valós nagyobb változásra. Egyáltalán nem lenne jó irány.
2020. szept. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

#7/9

"mi van ha megválasztanak egy pártot de fél év után elcseszi a dolgokat és még 3,5 évig ők lesznek hatalmon. "

Polgári kezdeményezés népszavazásra -> előrehozott választások -> kormányváltás. Ez egy lehetséges módszer az általad említett problémára. De annak semmi értelme, hogy 2 évente ellenőrízgessük, hogy megvan még a kormány többség? Na és most? És most? Még mindig megvan?......


Amúgy volt már példa arra, amit írtál. MSZP győzött, Öszödi beszéd, világválság gyatra kezelése, statisztika hamisítás, miniszterelnök kritikus időszakban lemond, botrány botrányt követett és 18%-os támogatottsággal végig vitték a kormányt.

2020. szept. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!