Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen érzés volt először...

Milyen érzés volt először szavazni?

Figyelt kérdés

2020. szept. 9. 17:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem sorolnám életem meghatározó eseményei közé.
2020. szept. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Romániában szavaztam életemben először, mert akkor még "csak" román állampolgár voltam. Szerinted? Elég vegyes érzésű és felkavaró volt, magyarként és magyar érzelműként nem sok lehetőség volt... Igyekeztem a lehető leges legjobbat behúzni.
2020. szept. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2010-ben Jobbikra szavaztam. Rendőrök odajottek baxogatni mert gárdistákkal voltunk és volt nálunk zászló meg Jobbikos logós zászló. Azt hitték "kampány" akkor ugye még nem lehetett. Nyilván csak kötekedni akartak, de jó ürügy volt. Emlékezetes egy nap, főleg h nemrég töltöttem a 18-at.
2020. szept. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A rendszerváltás előtt lettem 18 éves.

A szüleimmel elmentünk szavazni. Egy jelölt volt. Beikszeltem. Ennyi.


Senki sem mert nem rendesen ikszelni, mert féltünk, hogy kiderül, hogy ki volt az. Egyetemre akartam menni és nem volt célszerű helytelenkedni.

2020. szept. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan mint először szexelni. Érezhetted, hogy felnőtt vagy.
2020. szept. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
2018ban szavaztam először, nagyon jól esett hogy elmondhattam a "véleményem". Este már elég szar volt miután megtudtam az eredményt, az nagyon rossz érzés volt, de egyébként hasonlóra számítottam. De akkor meg amikor nyer az a jelölt/párt akire szavaztál az nagyon jó érdés tud lenni, főleg ha olyat vált le aki már nagyon régóta hatalmon van (ezt önkormányzatin tapasztaltam)
2020. szept. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Eddig inkább elkerültem eme nagy " élményt " és szerintem a közeljövőben is így teszek, én csak kívülről szemlélem a cirkuszt.
2020. szept. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

7


Egyébként pont ez a baj. Sokan teljesen kivonják magukat és ezért olyan a helyzet amilyen. 1 millió ember azt mondja, hogy nem nem megy el, az ő szavazata úgy sem változtat. Egyébként elméletileg az ilyen emberek, akik nem szavaztak nem is szólhatnának bele, nem tehetnének semmi féle megjegyzést az adott helyzetről, tüntetésre sem mehetnének akármennyire kiborítja őket, mert azzal hogy ők nem mentek el szavazni, azt a véleményt mondták, hogy nekik teljesen mindegy. Ezért valamilyen mértékben egyet értek ausztráliával, ahol kötelező elmenni szavazni, de ugyanakkor ez nem teljesen demokratikus.

2020. szept. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

Én is 18-ban szavaztam először. Emlékszem sokat gondolkodtam, aztán amikor össze kellett hajtani a papírokat az egyiket levertem a földre, amikor pedig ragasztottam le a borítékot megvágtam vele a számat :D

Egyébként én már kisebb korom óta vártam, hogy szavazhassak szülőket mindig elkísértem, úgyhogy jó volt hogy én is szavazhattam.

2020. szept. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én nem is panaszkodom, szimplűn csak nem érdekel annyira hogy elmenjek.
2020. szept. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!