Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szóltok ahhoz, hogy...

Manly kérdése:

Mit szóltok ahhoz, hogy Vácott semlegesítik a születendő gyerekek nemét ?

Figyelt kérdés
Az anyakönyvi kivonatokban nem tüntetik fel a nemet.Baloldali polgármester.A nemek egybemosása.

2020. szept. 28. 16:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez tuti kamuhír. És akkor mit írnak majd a neméhez? Hogy találja ki aki kíváncsi rá? És hogy alakulnak majd a személyi számok?
2020. szept. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
#10: Persze fölösleges lenne, ha egy ismertebb névről van szó. De tudod, hogy milyen nemű egy Ariel?
2020. szept. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
88%
" 3/12 A kérdező kommentje: Lehet, h hamis a hír, a neten olvastam." Belinkelnéd ahol olvastad? (Ha ennyire felháborodtál rajta, biztosan megjegyezted!!!!!) Szoval a már nem is emlékszem, nem jegyeztem meg és hasonlok NEM ÉR! (Máskor valami hihetöbb iditaságot találj ki!)
2020. szept. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
54%
A váci anyakönyvi hírekben már nem azt írják, hogy megszületett xy LÁNYA vagy FIA, hanem csak mind a 2 helyett, hogy GYERMEKE.
2020. szept. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem a kivonatban hanem a hírekben, azért nagy a különbség.

Amúgy elég erőltetett dolog, bár igazából erre külön fel sem figyeltem volna, néha egyik újságban szoktam olvasni, ott csak a nevet írják és anyja nevét, bár néha ott is gondban vagyok, mert sok modern névről el sem tudom dönteni, hogy az most fiú vagy lány, nem mintha sokat osztana vagy szorozna csak, na :D

2020. szept. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy nem semlegesítették Vácott a gyerekek nemét, az anyakönyvi kivonatokban szabály szerint pontosan ugyanúgy tüntetik fel, mint korábban, és nem mosták egybe a nemeket.

Az, hogy változtattak a híradások szövegén az tény ezek szerint és ha ennek valóban az lenne az oka, hoyg meg akarnak felelni valami haladóprogresszív gendersemleges elméletnek, akkor baromság is lenne. De erre semmi jel nincsen, a fiúgyerek és lánygyerek is gyerek. Ahol meg eddig is így írtak a születésekről ott meg akkor eddig is valamiféle propaganda hatása lett volna? Nem. csak másképpen szokták meg.

Ha ismerősömék lakóhelyén úgy beszélnek hogy az illetőnek 3 családja van, kettő gyerek meg egy lány - akkor sem valamiféle propagandáról van szó, szimplán ez a szokás azon a vidéken a gyerekre általában a család szót használják, a fiúgyereket nevezik gyereknek. Ennyi.

2020. szept. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
0%

"#10: Persze fölösleges lenne, ha egy ismertebb névről van szó. De tudod, hogy milyen nemű egy Ariel?"


Na de miért kéne tudnom? Nem mindegy? Milyen helyzetben kellhet valakinek ismernem a nemét a személyigazolványa alapján?

2020. szept. 29. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Én se hiszem el egyébként, h ez a hír hiteles lenne, csak kíváncsi voltam mások véleményére.
2020. szept. 29. 15:07
 19/19 anonim ***** válasza:

17

És nem mindegy, mert nem az önkormányzat döntött, hanem csak egy gyagya nő, önkényesen.

2020. szept. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!