Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Turbomagyar miből ered?

Turbomagyar miből ered?

Figyelt kérdés

Gyakran lehet ezt a kifejezést olvasni, főleg a politika részlegben. De tulajdonképpen ezt a jelzőt kire használják. Régebben lehetett többször a hungarista jelzőt hallani, aztán ritkán előfordul a mélymagyar. Viszont most ez a turbomagyar kifejezés jön elő legtöbbször.


Most ez tulajdonképpen miben nyilvánul meg mitől lesz valaki ilyen? Mert ahogy észrevettem manapság bárkire rámondják már itt is.


Előre kérek mindenkit, véleményeket, elképzeléseket kulturáltan, tudom érzékeny témakör is lehet, de próbáljuk meg személyeskedés és hasonlók nélkül. Köszönöm.



2020. okt. 5. 23:36
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

A turbómagyar annyit tesz, hogy megszállottan jobboldali, konteó hívő, kisebbségi komplexusos, felsőbbrendűségi komplexusos, gyűlölködő, üldözési mániás az illető. Azért használatos a turbómagyar kifejezés, mert ennek van egy komolytalan fennhangja, ezzel egyértelműsítve a derogativ mivoltát. Ellenben mondjuk a hungaristával, ami alapvetően nem derogativ.


Ha úgy érzed, hogy mindenre használják manapság, annak két oka lehet: 1. A szó túl népszerű lett, ezért sokan megfeletkeznek valódi jelentéséről, 2. Te is turbómagyar vagy.


Ellentétes irányba hasonlóan használatos szó a libsi. Onnan tudod, hogy biztos nem te vagy a turbómagyar/libsi, hogy hívtak már mindkettőnek. Ezesetben a szavakat használják hibásan.

2020. okt. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem én csak külső szemlélőként nézem, azért nem is nagyon voltam képben a dolgokkal.
2020. okt. 6. 00:06
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem abból ered, hogy akire ezt használják az betegesen túltolja a "magyarkodást".

A turbó ugyebár a kocsikba van beszerelve, növeli a teljesítményt, azaz gyorsítja a kocsit. Na most ebből gondolom következik hogy aki turbómagyar, azt azért nevezik így, mert ő is "rákapcsol" a nemzetieskedésre: folyton a Trianon, Erdély, kereszténység, nemzetiesség stb. fogalmakon kattog, miközben ezeknek nincs manapság túl sok relevanciája. Magyarul túltolja de nagyon. Ezért turbómagyar.

2020. okt. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Magyarul akkor olyan hungarista aki úgymond picit átesik a ló túloldalára, így tiszta sor.
2020. okt. 6. 00:24
 5/6 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem a mostani kormány 2002-től turbósan kialakított sejt/alvószervezetei által.
2020. okt. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A fentieknek (főleg 1-esnek) igazuk van, de hozzá kell tennem a nemzeti oldal védelmében, hogy a turbómagyarok a jobboldalnak csak max 5-10%-a. A többi egész normális. És ez saját tapasztalat.
2020. okt. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!