Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem visszás ez picit sokszor,...

Nem visszás ez picit sokszor, Erdély és szavazatok?

Figyelt kérdés
Sokan ugye hangoztatják, hogy Erdélyt már pedig mindenképp vissza kell szerezni stb, viszont ha arról van szó, hogy az ottaniak is szavazhatnak máris teljesen más hangnemben beszélnek róluk. Akkor most egyik részről magyarok szerintük, de ha már szavazni kell akkor nem?

2020. okt. 6. 00:10
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Én pl. nem akarom visszaszerezni Erdélyt és a határon túliaknak sem adnék szavazati jogot, mivel nem itt élnek.

Őszintén, a nemzetieskedésen kívül mi értelme lenne plusz területeknek? Azzal se tudnak mit kezdeni ami most van, csomó régió (Borsod, Nógrád, Szabolcs, Hajdú) a béka segge alatt van, most mi lenne jobb ha még 30%-kal nőne az ország területe? Még több lenne a csóró?

2020. okt. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem zagyválsz össze véletlenül két teljesen különbözö dolgot?
2020. okt. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Miért volna két külön dolog. Elég akár itt olvasgatni, hogy sokan vissza akarják kapni minden áron, de mikor szavazásról van szó jön az, hogy ne szavazzanak hisz semmi közük az országhoz, nem itt élnek. De első hozzászóló azért mégis értette mire gondolok én is.
2020. okt. 6. 00:20
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

De, nagyon is két külön dolog. Mert amikor arról beszélsz, hogy valakik vissza akarják szerezni azt a területet, akkor a jövőre gondolsz. Viszont a szavazatok tekintetében a jelenről beszélünk.

Hogy kicsit érthetőbb legyen, azoknak, akik azt mondják ne szavazzanak, azzal van bajuk, hogy ők nem itt élnek. Tehát egy erdélyi nem feltétlen látja át a hazai helyzetet, nem itt költi a pénzét, nem ide adózik, nem itt veszi a kenyeret, nem itt megy orvoshoz, stb. Tehát semmi köze az ország belügyeihez, ne is szavazzon, mert annak pedig az itthoni magyarok isszák a levét később. Egy külföldön élőn nincs nyomás, nincs választási kényszer, hiszen max rosszat választ, aszt' akkor mi van? Semmi, mert nem is itt él.

Tehát ha Erdély is magyar terület lenne, azok, akik jelenleg ellenzik az erdélyiek szavazati jogát, már máshogy látnál, hiszen az egész megfordulna. Hirtelen ide adóznának, itt mennének orvoshoz, itt vásárolnának, és hatással lenne rájuk a döntésük.

DE

Erdély nem magyar terület jelenleg, ez tény. Aki szerint jó lenne visszaszerezni, az meg nem a szavazati jogok miatt akarja, köze nincs a kettőnek egymáshoz. Itt kevered két csoport egymástól független véleményét, amik egyébként bőven megférnek egymás mellett.

Például én ellenezhetem a külföldön élők szavazati jogát jelenleg, de vissza is akarhatom csatoltatni Erdélyt. Természetesen jelenleg ők nem szavazhatnak mert nem ide tartoznak, de ha visszacsatolnák a területet, utána minden joguk meg lenne rá. Lehet kicsit túlbonyolítom a magyarázást, de próbálom példákkal érzékeltetni a két állítás különbözőségét.


Aki pedig azzal jön, hogy hát minek nekünk több terület, ezzel sem tudunk mit kezdeni, nem volt történelem órákon? Trianon nem csak területet vett el tőlünk és nem csak a lakosságot választotta szét. Elvették erdeinket, termőföldjeinket, bányáinkat, út és vasúthálózatunkat, kb mindent. Nekünk később sok infrastruktúrát át kellett alakítanunk a megcsonkított országhoz igazítva. Mindent, amit eddig itt megtermeltünk és exportáltunk, most importálnunk kell. Ez hatalmas negatívum az ország gazdaságának. Ha visszakapnánk azokat a területeinket, ahol értékes erőforrásaink voltak, az fellendíthetné az ipart vagy a mezőgazdaságot, ami egyáltalán nem lenne hátrány. Gazdaságilag szerintem nem járnánk vele rosszabbul mint ahogyan jelenleg állunk.

2020. okt. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15%
#4 Szerintem jobb is ezek alapján hogyha nem kerül ide vissza, mert a magyarokat ismerve az erdőket 5 éven belül mind kivágnák hogy eltüzeljék a cigányok meg üzem vagy stadion épüljön a helyükre. Addig jó míg nem tartoznak ide: ebben az országban fa már alig maradt.
2020. okt. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%

Erdély inkább Magyar mint román!

De! Mivel, nincs rájuk különösebb hatással jelenleg a Magyar belopitikia, így könnyen befolyásolhatóak, szavazataik megvehetőek, elcsalhatóak. Szóval amíg amúgy románia bitorolja, ne szavazzanak.

2020. okt. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Erdélyi vagyok, de a demokratikus koalícióra szavazok.
2020. okt. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Legalább Erdélyiként szavaznál a Mi hazánkra, akiket mondjuk érdekelnek is a határon túli magyarok...
2020. okt. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!