Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A zöld pártok miért politizána...

A zöld pártok miért politizának ilyen esetlenül?

Figyelt kérdés

Engem érdekelnek azok a témák, amik felmerülnek "zöld politika" címszó alatt, de MO-n annyira rosszul prezentálják ezeket (pl LMP)


Mire gondolok?

Ugyebár most felmerült ez a Galvani híd projekt, amit az LMP nagyon ellenez. Én meg tudom érteni a belvárosi forgalomcsillapítás létjogosultságát (bár sérti az érdekeimet), pontosan ezért is örülök az ilyen projekteknek, amik jó alternatívát kínálnak az autózásnak (hogy ne a városon keresztül menjenek át).


Ez a híd egy tök jó ötlet. Támogatja a kormány, az emberek, a főváros is belement, mindenkinek jó. Az LMP meg azt mondja, hogy legyen forgalomcsillapítás ALTERNATÍVA NÉLKÜL. Ez mégis mi? Üljön mindenki biciklire, vagy micsoda?


Azért fáj ez nekem személy szerint, mert sok jó dolgot mondanak (fűtésrendszerek korszerűsítése, energiahordozók arányának változtatása, megújulók, több zöldfelület, stb.). Ezek mind jók, de ez a néhány anti-modern, már-már kommunista megnyilvánulás nagyon vállalhatatlan.

Annyira eerősen arra játszanak, hogy bűntudatot keltsenek az emberben: nem merészelj autózni, ne merészelj fogyasztani, ne merészelj semmi szemetet termelni.

Olyan erősen kívánnak beleszólni a másik életébe, hogy az már tényleg rémisztő.


A globális felmelegedés valóban probléma lehet a későbbiekben, de nem áldozhatjuk fel azt, amit az emberiség eddig elért. Nem azért tanul/dolgozik az ember, hogy aztán valaki visszaültesse a buszra. Gyakorlatilag le akarják fölözni az emberek életszínvonalát.

A lényeg az alternatívák nyújtása lenne: támogatások a fűtési és energiatermelési módok átalakítása, városok zöldebbé tétele, DE mindezt az életszínvonal megtartása mellett, nem pedig csak áldozathozatallal.

Aki nem hisz nekem nézze meg Karácsony G-t, a végén még azt a minimális biciklisávot is lecsökkentette, mert egyszerűen nem merte bevállani az elégedetlenséget (már a dk-s Gy Németh Erzsébet fúrta az oldalát, hogy: "Hahó, oké hogy főpolgármester vagy, de 2 év múlva hogyan akarunk koalícióban választást nyerni, ha közben a belvárosiak érdekei miatt magunkra haragítod fél pest megyét...").


A kérdésem: miért ilyen agresszívek a zöldek? Miért akarják elvenni az emberek jólétét/kényelmét?



2020. okt. 17. 22:01
A kérdező szavazást indított:
csak fel akarják magukra hívni a figyelmet, ők sem ennyire radikálisak
jól teszik
egyet értek
nem értek egyet
12 szavazat
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
58%

Mert kretének..

Én egyedül a híd helyével nem értek teljesen egyet, jobban örülnék, ha valahogy Csepel belvárosa is be lenne kapcsolva az új körútba. De amúgy maga a híd és az új villamos az egy baromi jó ötlet.

2020. okt. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
49%

Ezen a kérdésen fölröhögtem!


A kérdező leírja, hogy "alternatíva nélkül" majd arról sír, hogy akkor csak a bicikli meg a tömegközlekedés marad...khm. akkor az mi, ha nem alternatíva?

Tudod ha valaki A-ból B-be akar lejutni és autón kívül a távot megteheti biciklivel, busszal stb. akkor ha a kocsi kiesik, akkor ezek az alternatívák.

2020. okt. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Neked igen, nekem (és a többségnek) nem. Bocs.
2020. okt. 17. 22:24
 4/43 A kérdező kommentje:

Alternatíva: olyan másik lehetőség, amit ha választok az nem rosszab, mint ami most van, csak más.


A bicikli/roller meg a tudja az isten, hogy micsoda az nem alternatíva az autóra, max a sétára.

2020. okt. 17. 22:26
 5/43 anonim ***** válasza:
49%

"Annyira eerősen arra játszanak, hogy bűntudatot keltsenek az emberben: nem merészelj autózni, ne merészelj fogyasztani, ne merészelj semmi szemetet termelni."


ÉS pont ez a legjobb, leghelyesebb dolog, amit tehetnek, ugyanis ha valaki önként teszi ezt, akkor az máris sokkal nagyobb siker, mitha államilag felülről kell betartani. Én pont abban látom a hibát, hogy a zöld mozgalmak nem erre mennek rá főleg! Ugyanis, ha te magadtól nem akarsz kocsiba ülni, mert tudod, hogy mennyire környezetszennyező, nem produkálsz több mázsa szemetet, akkor lényegében véve az állam és a közösség válláról veszel le terhet anélkül, hogy téged szankcionálni kéne, aki csak azért nem lop, mert fél a lecsukástól, az lopni fog, amint nincsen ott a börtön veszélye, aki meg alapból becsületes az akkor sem lopna, ha feloszlatnánk a rendőrséget, mert érti, hogy miért nem jó lopni.

2020. okt. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
33%
Jól írod kérdező, a bicikli, tömegközlekedés alternatíva autóra olyan másik lehetőség, ami ha választok az nem rosszabb, csak más.
2020. okt. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

Ezt értem, de ez visszalépés lenne (többszörös).


Az emberben benne van az, hogy mindig jobbat akar. Szerintem ez rendben van, de meg kell teremteni a lehetőséget, hogy mindezt fenntarthatóan tehesse meg.


Pl.

Mindenki tudja, hogy a légkondi milyen nagyon környezetszennyező, de az egyik legcsodálatosabb technikai vívmány.

Ezért nem betiltani, meg bűntudatot kell indukálni, hanem pl. megújulóval működtetni.


Én nem felmenteni akarom magam az ökológiai lábnyomom alól, egyszerűen nem szeretnék alábbadni az életszínvonalamból, amiért tanultam/dolgozom, csupán fenntarthatóbbá tenni azt (és mások sem. akik igen, azok egy nagyon kicsi kisebbség tagjai).

2020. okt. 17. 22:34
 8/43 anonim ***** válasza:
55%
ötödik választást mondom, nem elég radikálisak a zöld pártok.
2020. okt. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
51%

Kedves 5,


látszik,hogy fingod sincsen a közgazdaságról, olyan mértékegységekről, mint GDP, GNP.

Egy modern piacgazdaság akkor tud növekedni, ha minél nagyobb a fogyasztás.


Minél több ember eszik étteremben, minél több ember vesz új Iphonet, új Opelt, minél többen nyaralnak....stb



Ahogy meg az autóhasználatot és a bűnözést összehasonlítod, az nevetséges.

Ne hallgasd annyit a kis Grétát, mert neked is megzápul az agyad, mint neki.



Az autózás a nyugatias életforma szerves és elválaszthatatlan része.

2020. okt. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
#9 Végre valaki...
2020. okt. 17. 22:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!