Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hol, hogy és miként végzik...

Hol, hogy és miként végzik azokat a közvélemény kutatásokat, ami azt jelzi, hány %-s támogatottságon áll egy adott párt?

Figyelt kérdés

2020. nov. 27. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Úgy hogy megérkezik egy szabad szemmel is jól látható összeg a felmérést végző intézet számlájára és már kész is a várva várt eredmény.
2020. nov. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Kimennek az utcára ( 99% Budapest) megkérdeznek kB 50 embert átlagolnak majd bírnak az alapján egy több ezres számot, és közzéadják. Majd ebből következtetnek a pártok tamogatottsagara. Választások felé felpörgetik magukat kicsit jobban a közvéleménykutatók de ilyenkor csak talalgatnak.

Egyszóval hülyeség az egész.

2020. nov. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
100%

Ha érdekel részletesebben, az adott kutatáshoz szokták mellékelni a módszertant is.


Röviden arról van szó, hogy vesznek egy ezerfős reprezentatív mintát (kor, nem, lakhely... stb. alapján), ami nagy valószínűséggel kivetíthető országos szintre is.


Nem tűpontos, gyakran vannak olyan tényezők, amik rontanak a pontosságon, de nagyjából jól mutatja a valós képet, pl. a Fideszt nem mérik 5%-os pártnak sosem.

2020. nov. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Engem, ismerőseimet még soha nem kérdeztek meg. Pedig Budapesten élünk
2020. nov. 27. 15:46
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Ezek a kutató intézetek ha nagyobb összeget kapnak, azt mondják, amit a megrendelő kér. Ne legyen illúzióitok.
2020. nov. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Engem hónap közepén életemben először hívtak fel, a závecz. Megkérdezték melyik párttal szimpatizálok, el mondtam, megköszönték.(Veszprém megye)
2020. nov. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!