Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A Political Compass van...

Mansour kérdése:

A Political Compass van nagyon eltévedve, vagy a magyar közgondolkodás, vagy esetleg mindkettő?

Figyelt kérdés
Kitöltöttem a Political Compass tesztjét és a magyar megítélés szerint szélsőjobbos gondolkodásommal enyhén baloldali centrista lettem. Valami itt nem stimmel, de mi?

2020. nov. 28. 13:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%

Direkt olyan eredmenyt hoztak ki, hogy az ellenzek iranyaba tekerjek a figyelmedet. El is kezdtel rajta gondolkodni ...


Szoval a teszt eredmenye fals, csak befolyasolni akarnak.

2020. nov. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Gondoltam erre is, de nem tudom...

Próbából kitöltöttem úgy is, ahogy szerintem egy vérbeli náci töltené ki, és arra közepesen baloldali, és a közepesnél némileg magasabb autoriter eredmény jött ki.

Amúgy szerintem a kérdések nagyon az amerikai viszonyokra vannak megfogalmazva, a mi fogalmaink és helyzetértékeléseink sok esetben eléggé mások.

2020. nov. 28. 13:51
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Link?
2020. nov. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Sajnos sok jóval nem tudlak biztatni, inkább azt javaslom hogy végezz egy alapos önkritikát, amit nem befolyásol az hogy mit gondolnak mások a véleményedről!


Elvégeztem a tesztet, és igen kicsinek találom a valószínűségét hogy az én fejemet SZÉLSŐBAL irányba szeretnék tekerni.


Kommunista vagyok, és a teszt ezt világosan ki is adta.

2020. nov. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok:


Lényegében azt szerettem volna mondani hogy amit te szélsőjobbnak szeretnél hinni, az könnyen lehet hogy szélsőbal!


Ugye vannak olyan irányok a szélsőjobban amivel bár nem értesz egyet, de a hozzájuk tartozás miatt mégis elfogadsz?


Ha ezeket kiiktatod, akkor könnyedén átsorolódhatsz szélsőbalra.


Sokan azt hiszik (szerintem te is), hogy egy komcsi és egy náci közt ég és föld a különbség! XD

2020. nov. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

"Ugye vannak olyan irányok a szélsőjobban amivel bár nem értesz egyet, de a hozzájuk tartozás miatt mégis elfogadsz?"

Van amivel nem értek egyet, és azt nem is fogadom el, nem akarok feltétlenül valamilyen irányzathoz, vagy csoporthoz tartozni. Egyszerűen amit tapasztaltam a magyar közéletben, az alapján a szélsőjobbra tudom leginkább besorolni magam, mert a hozzám közel álló eszméket és gondolatokat következetesen szélsőjobbosnak szokták besorolni, bármelyik oldalon. Nyilván tisztában vagyok azzal, hogy a hagyományosan baloldalinak tartott értékek közül sokat magaménak vallok, de a dolog úgy szokott működni, hogy ha csak egy dolgot is magadénak vallasz, amit a szélsőjobbhoz kötnek, akkor az üt minden mást, és automatikusan szélsőjobbos leszel.


"Sokan azt hiszik (szerintem te is), hogy egy komcsi és egy náci közt ég és föld a különbség!"

Dehogy hiszem! Tisztában vagyok azzal, hogy sok ponton közös, vagy nagyon közel áll egymáshoz a kettő. Persze azért egyenlőségjelet sem lehet tenni közéjük, mert vannak alapvető különbségek.

2020. nov. 28. 15:39
 7/18 anonim ***** válasza:
Mások a fogalmak, pl. a political compass szerint az utóbbi USA elnökök és elnökjelöltek túlnyomó többsége jobboldali, míg ugye a Demokratákról mint baloldal beszélnek.
2020. nov. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Alex Fly ***** válasza:
100%
A szélsőjobb rengeteg elemét a baloldaltól vette át. És ez nyilvánvalóan meglátszik az eredményeden is...
2020. nov. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Lehet hogy nem vagy széljobbos

Az mszp dk meg nem baloldali

Magyaroszágon nincs baloldal

2020. nov. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg gazdaságilag baloldali vagy kulturálisan meg jobbos
2020. nov. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!