Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit tehetnek a nyugdíjasok az...

Mit tehetnek a nyugdíjasok az alacsony nyugdíjak ellen? Mi lenne, ha "nagyoknak" is annyiból kellene megélni, mint a nyugdíjasnak?

Figyelt kérdés
2008. nov. 30. 18:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%

1. Semmit. :(

2. Éhenhalnának! :)

2008. nov. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

A nyugdíjasoknak mint választópolgároknak jelentős része van a "nagyok" megválasztásába. Sajnos az ország növesztett a seggére egy nagyokból álló szemölcsöt, és senki sem tudja, hogy hogyan lehetne eltávolítani. Mi magyarok egy dologhoz értünk. Nagyon tudunk sírni, panaszkodni, és sajnáltatni magunkat. Ha a franciáknak nem tetszik valami, kimennek az utcára, és Párizsban megtöltik a sugárutakat. Ha Budapesten 20 ember kimegy az utcára a kereskedelmi tv-k már tömegdemonstrációról beszélnek, és felrendelik a vidéki rendőröket pestre erősítésnek. Vicc az egész.

Szóval kedves nyugdíjasok. Valamikor Önök is aktív munkavállalók voltak. Akkor kellett volna a sarkukra állni és olyan "nagyokat" választani, akik most biztosítanák Önöknek a megfelelő nyugdíjat.

2008. nov. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
100%

VISSZAKÉRDEZNÉK:


Mit tehetnek a kismamák az alacsony gyes, családi pótlék ellen? Mi lenne, ha "nagyoknak" is annyiból kellene megélni, mint a kismamáknak?

2008. nov. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%

Kedves nyugdíjasok, maguk kapnak nyugdíjat, mert volt munkájuk, és volt olyan tisztességes a munkáltatójuk, hogy bejelentette Önöket.

Hadd kérdezzek vissza: Mit tehet 70 éves nagymamám, aki nem ért a joghoz, és csak általános iskolát járt, és úgy átverték a munkáltatói (vidéken messze a tűztől megtehették), hogy nem jelentették be, és nem kap nyugdíjat, csak szociális segélyt, aminek az összege alacsonyabb a nyugdíjnál? De neki is élni kell valamiből...

És mit tegyen egy pályakezdő, ha nem kap munkát? Mehet utcát söpörni, és még annyi pénzt se kap, míg munkát talál, mint a nyugdíjasok, és neki is élni kell valamiből...

És a kismama, aki előttem írt...

Soroljam tovább?

Önök kérték anno, Önök is választópolgárok, nosza...


Tudják, mit, kedves nyugdíjasok, akik csak siránkoznak sanyarú sorsukon (mély tisztelet a kivételnek), az én egyik nyugdíjas korú nagynéném volt olyan stramm nő kb. 10 évvel a nyugdíja előtt, hogy fogta magát és kiment külföldre dolgozni siránkozás helyett, ápolóként egy családhoz, és most ő nem siránkozik, de ezért meg is tett mindent még a nyugdíj előtti években.

2008. dec. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%
A nyugdíjasok igenis rengeteget tehetnek azért, hogy több pénzük legyen, pl. visszamehetnek dolgozni, vagy valamilyen kisvállalkozásba kezdenek. A metróaluljárókban virágot áruló nénik, vagy a piacon kis zöldséget, mézet áruló bácsik szerintem nagyon jól csinálják.
2008. dec. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
66%

Kedves kérdező és válaszolók!


Én meg azt szeretném tudni, hogy rendesen, becsületesen (nem minimálbéren bejelentett) dolgozó magyar állapolgár, a hozzám hasonló 1,2 millióval együtt (mert ennyien vagyunk összesen), mit tehetnék, hogy ne én fizessem, a sok nyugdíjas, évekig gyesen/gyeden lévő, minimálbéres vállalkozó, feketén dolgozó, munkanélküli stb. segéylét, egészségügyi ellátását stb.

Mit tegyek, hogy ha november közepén kimegy a derekam, hogy nem tudok felállni és csak január 21-re kapok időpontot az ortopédiára?


Erre tessék nekem válaszolni, aztám majd érdekel bárki siráma is...

2008. dec. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
95%

Tudják, kedves nyugdíjasok, és utolsó válaszoló, pályakezdőként nem jókedvemben állok a munkaügyi kirendeltség előtt hajnalban fagyoskodva, mert a beküldött önéletrajzomat a munkahelyek 99%-áról vagy visszautasítják, mert pályakezdő vagyok, vagy válaszra se méltatnak.

Most kaptam egy munkát, de oda is csak februárban tudok beállni, de ez se referencia értékű, mert nem a szakmámban kaptam munkát. Pedig értek a szakmámhoz, amit tanultam. De el kellett vállalni valamit, mert nem akarok segélyből élni.


De mit tehetnék én és a hozzám hasonló tisztességes pályakezdők, hogy tanulmányainknak megfelelő munkát kapjunk?


Majd ha állambácsi képes lesz megváltoztatni erről a cégek gondolkodásmódját, és értékelik végre a pályakezdőt is, akkor majd érdekel azok panasza is, akik ilyen problémával nem kell, hogy küszködjenek.

2008. dec. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%
Ebben az országban az nyeri meg a választást, aki megnyeri a nyugdíjasok támogatását. Ha valamelyik párt bekiabálja a választás előtti utolsó percben, hogy "1%-kal emelem a nyugdíjakat(VISSZAMENŐLEG AZ EGÉSZ ÉVRE)", akkor az a párt megnyeri a választást. Szóval, ha a nyugdíjasok egy kicsit tovább látnának az orruknál, nem csak magukra gondolnának(az a pár év amig én élek ez is jó lesz) és válalnának egy kis önfeláldozást, akkor idővel a nyugdijak is magasabbak lennének. Ne felejtsük el, hogy a mostani nyugdijasok juttatták ide az országot is az aktív korukban hozott döntéseikkel, belenyugvásukkal, meghunyászkodásukkal. PL.1956-ban, ha mindenki ellenáll és nem félti a tyúkszaros életét, valószínű, hogy másként alakul az ország jövője. Egy országot nem lehet megdönteni, ha az csak a lakosság teljes kiírtásával működik.
2008. dec. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudjon senki, az utóbbiakban említett magyar jó tulajdonságokkal válaszolt mindenki. Kivéve talán a piacon árulós bácsika nénike valász tetszett. Miért? Mert ez az egy pozitív. Nyugdíjasokat okoljátok mert ilyen államvezetést választottak? Miért Te jobbat választasz a "választékból"?

Amíg nincs olyan választáls, hogy az egészet le lehet válatni addig maradunk itt ahol vagyunk, még mélyebbre süllyedünk és a DEFLÁCIÓ örökre ismeretlen fogalom lesz.


Mit tehetnek a nyugdik az alacsony nyugdíjak ellen? Az ellen semmit, de azért hogy legyen plusz pénzük egy kisebb réteg tényleg tud tenni, hogy kimegy árulni a piacra, kimegy külföldre bár ez 10000ből 1 köbö.


Úgy érzem a kérdező azt a választ akarja hallani hogy semmit. Hát tessék: Semmit nem tehet az ellen hogy több legyen a nyugdíj.

2008. dec. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Még egyetlen javaslatot sem olvastam. A SEMMI az nem javaslat.
2008. dec. 2. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!