Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit tehetnek a nyugdíjasok az...

Mit tehetnek a nyugdíjasok az alacsony nyugdíjak ellen? Mi lenne, ha "nagyoknak" is annyiból kellene megélni, mint a nyugdíjasnak?

Figyelt kérdés
2008. nov. 30. 18:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
80%

Mi az, hogy egyetlen javaslat se volt? Az, hogy vissza lehet menni dolgozni, nem javaslat? Hogy lehet plusz melót vállalni, nem javaslat? Ki tiltja meg a nyugdíjas korúaknak, hogy dolgozzanak? Szerintem senki. Lehet gyerekekre felügyelni, egészségesebb nyugdíjas elmehet beteget ápolni, lehet takarítani, lehet varrni, lehet vasalni, lehet mosogatni, főzni, van, aki megfizeti, lehet termelni, ha van hol. Nagyanyám 70 évesen nem kap nyugdíjat, ahogy írtam, úgyhogy mai napig dolgozni kénytelen, mert nem tudja papírral bizonyítani, hogy 14 éves kora óta dolgozik, nagyapám kap nyugdíjat, de ő is dolgozik, termel a saját kertjében, és eladják, amit megtermelnek.

Egyhamar nem lesz annyi a nyugdíj, mint egy fizetés, de ki lehet egészíteni sok aprósággal, ha az ember találékony. Én nem tudom, a nyugdíjasok hogy éltek fiatalon, de én teszek félre, hogy a jövőben ne nagyon legyenek ilyen problémáim (ráadásul kötelező magánnyugdíjpénztárba belépni, de én még amellett is spórolok).


De azért gondolkodjanak picit, az Önök nyugdíját a dolgozó állampolgár "keresi meg" áttételesen, merthogy a pénz forog, ha kevesebben keresünk és kevesebb megy el adóban, kevesebb jut Önöknek is, ha a pályakezdőt nem alkalmazzák, mert tapasztalatlan, vagy a 40 fölöttit, mert idős, vagy a kisgyerekes anyukát, mert gyereke van, mégis ki keresi meg azt a pénzt, amiből leadóznak és visszaforog többek között a nyugdíjasok pénztárcájába is?

2008. dec. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
51%

Tudják, mit tehetnek még? Hogy olyanokat támogatnak választásokkor, aki a fentebb leírt hátrányos helyzetű munkavállalók munkavállalását segíti, hogy ők is találjanak munkát, hogy ne kelljen az anyukának a kisgyerekeit szégyellni állásinterjún, hogy ne kelljen egy fiatal nőnek szégyellni, hogy szeretne ő is gyereket valamikor, vagy ha már teherbe esett, ne kelljen letagadnia, hogy ne kelljen a pályakezdőknek folyamatosan olyan akadályba ütközni, hogy referencia hiányában nem őket veszik fel, hogy ne kelljen a 40 fölöttieknek olyan akadályba ütközni, hogy a kora miatt nem szívesen alkalmazzák.

Igen, én is lecserélném az egész bagázst, csak az én ismeretségi körömben nincs olyan, akit indítani tudnánk, ha valakinek a körében van, akkor megteheti az első lépést afelé, hogy a következő körben már legyen egy kiépített bázisa. Mindent meg lehet oldani, nekem van ötletem, parancsoljanak, Önöknek már csak az a dolga, hogy embert keresnek rá.

És ha több lesz a kereső (mert ma Magyarország úgy néz ki, hogy a kevesebb ember tartja el a többet, ha legalább egyensúlyba hozzuk, már jobb lenne), akkor több lehetne az Önök nyugdíja is. Tudják, nekünk se segély kell, hanem munkahely. Szóval ne a támogatásokat bővítsék, hanem teremtsenek munkahelyet, és vegyenek fel oda dolgozni, és lesz Önöknek is több nyugdíja.

2008. dec. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
82%

Elhangzott, hogy visszamehetnek dolgozni a nyugdíjasok. Persze, a lehetőség megvan, de én nem igazán értek egyet vele. Aki nyugdíjas, annak van jövedelme. Ne vegyék már el a fiatal munkanélküliektől azokat a munkehelyeket, amelyek még megszerezhetők lennének "kevesebb" képzettséggel is!

a mostani nyugdíjasoknak még nem kell aggódniuk, még ki tudják fizetni a nyugdíjakat... de mi van azokkal, akik 20 év múlva mennek nyugdíjba vagy még később? Mi van a 12200 Ft-os családi pótlékkal? Én a 3 hónapos fiam mellett itthon dolgozom éjszaka, meg amikor véletlenül alszik fél órát. naponta 4 órákat alszom. Mert ebből a családi pótlékból és gyesből nem lehet pótolni a kiesett fizetést és a megnövekedett költségeket... ja és fizetem magamnak az önkéntes nyugdíjpénztárt, hogy majd legyen mihez nyúlni, mert mire oda jutunk, nem hiszem, hogy lesz az államnak pénze a nyugdíjakat kifizetni.... Tehát a mostani nyugdíjasok azt hiszem fejtsenek rejtvényt és aludjanak! Biztos, hogy nem mindenkinek magas a nyugdíja, de pl egy volt tanítónéni nyugdíja /család ismerőse/ 102.400 ft. Azért ne panaszkodjunk folyton....

2008. dec. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
85%

Itt fentebb azért olyan munkajavaslat is elhangzott, amivel nem vennék el mások munkáját.

Pl. saját földön termelni, tudom, ha nem ők adják el, töredékéért veszik meg a termelőtől, de valamennyi mégis befolyik, de ha ők adják el (pl. kimennek egy piacra, megkérnek egy rokont, aki kisteherrel elviszi), akkor meg teljesen jó. Itt a környékünkön lévő vásárcsarnokban is vannak idős nyugdíjas nénikék, ruhát meg saját terményeket árulnak, tojást, kiülnek, nem otthon ülnek egész nap, elbeszélgetnek egymással, meg a vevővel, a környező településekről járnak be Pestre. Nem okoz nekik problémát. Nem sok fiatal csinálja, nem hiszem, hogy azért, mert elveszik előlük, hely lenne, szabad asztalok még vannak így is.

Nagynéni aki kiment külföldre, ő családnál ápolt először egy idős bácsit, utána meg szintén családnál felügyelt a kicsi gyerekre, meg ellátta a háztartást, végülis nanny szerepkör, a családok meg tudták fizetni, biztos itt Magyarországon is van olyan tehetős család, aki megteheti, és nem akarja mondjuk a magát már ellátni képtelen nagypapát-nagymamát... otthonba dugni, vagy annyira elfoglaltak, hogy a gyerkőcre nincs idő, hirdetnek pár helyen, biztos van olyan életerős nyugdíjas, aki tudna ilyet vállalni. Ezen a területen se sok a fiatal, esetleg a gyerekeknél, de időseknél nem nagyon. Láttam hirdetéseket interneten erre.


Csak tényleg az van, hogy ha mindig a nyugdíjasokat kell támogatni, és feledésbe merülnek a fentebb már írt hátrányos helyzetű munkavállalók (álláskeresők), hát akkor az lesz, hogy amit már most is meg lehet figyelni, kimegyünk külföldre munkát vállalni, és nem lesz itthon, aki megkeresse a pénzt, amiből a majdnem fele elmegy adóba, amiből mennek a segélyek, a TB, a támogatások, meg a nyudíj. Mert végülis ebből megy, valamit be is kell adni a közös kasszába, hogy legyen miből adni. Ha csökken a közös kassza, a semmiből adni csak semmit lehet. Ha ezt mindenki megértené, nem zúgolódások lennének, hanem végre cselekedne mindenki, aki segíthet a helyzeten.

2008. dec. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
56%
Nyugdijas vagyok.Rokkantnyugdijas.45 évesen.Agyvérzés féloldali bénulással.Szivinfarktus.38500ft nyugdij.Kell még több?Nem mond ez eleget?Boldog karácsonyi ajándék,hogy megengedte a Titász részletekben fizessem a 800.000ft villanyszámlát.Mert ők 5éven át elnézték a leolvasást..havi 21ezerft részlet,plusz a rendes 14ezer.És ez csak a villanyszámla..Boldog uj évet..boldogujj,ahogy tucc!
2008. dec. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Könnyen el tudnák küldeni a nyugdíjast dolgozni, de hová? A nyugdíjas tehet arról, hogy a befizetett adóját nem megfelelően forgatták? A nyugdíjastól mégis el lehet venni, mert valós a jövedelmi. De mi van a feketézőkkel? A tv-ben szinte csak "fiatalokat" lehet látni vásárolni. MIBŐL?
2008. dec. 7. 09:09
 17/20 anonim ***** válasza:
76%
Az apám 72 éves korában elment a húsipari vállalathoz portásnak 3 müszakban, elötte óvodában dolgozott gondnokként (ún. mindenes volt). A kérdésedre választova: EZT TETTE hogy több legyen a jövedelme, és nem szakadt bele. Ha mindenki akarna dolgozni ebben az orszában, akkor nem az államtól várnák az ilyen segélyt,meg az olyan támogatást. Sokan vannak ebben az országban akiknek büdös a munka, tisztelet a kivételnek. Ha tetszik, ha nem !!! Le lehet szavazni, de akkor is igazam van !
2008. dec. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
78%
Ne várjunk már mindent az államtól, kérem! Ez nem a Kádár-korszak. A cél az lenne, hogy az emberek felelősséget érezzenek a saját sorsuk iránt, és gondolkodjanak előre. A szomorú az, hogy ma is van egy csomó ember, akikről lehet előre tudni, hogy csórók lesznek öregkorukban, mert nem fizetnek nyugdíjjárulékot, magánnyugdíjpénztárról meg még nem is hallottak!
2008. dec. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

"A nyugdíjas tehet arról, hogy a befizetett adóját nem megfelelően forgatták?"


nos. ez a kérdés azt jelenti, hogy nem igazán vagy tisztában a helyzettel.


egyrészt az átkosban szó sem volt semmilyen forgtásról. Az elv az volt, hogy a népgazdaság kitermeli a nyugdíjakat. Szó sem volt semmiféle járulékról, meg hasonlókról.

A rendszerváltás után ugyan már volt járulék, de befektetésről szó sem volt. Az állami nyugdíj mind a mai napig úgy működik, hogy a nyugdíjakat a beszedett járulékokból fizetik. Semmiféle befektetés nincsen. Amit beszednek járulékot, azt a költségvetésből kiegészítik és egyből ki is fizetik nyugdíjba.

Az általad feltett kérdésnek csak akkor van értelme, ha olyanról van szó, akinek van magán nyugdíjpénztára. Az ő esetében valóban arról van szó, hogy a befizetett járulékot befektetik, forgatják és majd a hozamából fizetik a nyugdíjat.


És akkor vissza az elejére, hogy terheli-e felelőség azt, akinek alacsony a nyugdíja? Nos, minden további nélkül meg lehet fogalmazni, hogy igen.

A állami rendszer működéséhez alapvetően két dolog kell. Az egyik, hogy legyen elég ember, aki járulékot tud fizetni, meg, hogy azt be is fizesse.

Akiknek 3nál kevesebb gyerekük van, azok az első feltétel ellen dolgoztak, mert bőgázzal szerepet játszottak abban, hogy öregedik a nemzet, illetve, hogy egyre kevesebben vagyunk.

A második is jórészt nevelés, átadott világszemlélet kérdése, azaz a szülők felelősége nem tagadható.


egyébként pont tegnap este volt a tvben a nyugdíjról szó. Jelenleg úgy állunk, hogy 100 dolgozónak 73 nyugdíjast kell eltartania és arány egyre rosszabb, illetve már most van kb. 300 ezer ember, aki egyáltalán nem fog nyugdíjat kapni, mert nem lesz meg a szükséges szolgálati ideje, illetve van ügye több, mint egymillió ember aki következetesen minimálbérre van bejelentve, az ő nyugdíjuk mai értéken számolva kb. 40e Ft lesz.


na, erre varjál gombot.

2008. dec. 16. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Tisztelt Hozzászóló!

Apropó! Nem hiszem, hogy a homokozóban együtt játszottunk volna!? Vagy talán irigyli, hogy nyugdíjas vagyok?

2008. dec. 18. 09:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!