Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » "Állítsad ki azt a feketét" -...

"Állítsad ki azt a feketét" - ez rasszista mondat volt?

Figyelt kérdés

[link]


Csak érdekel, hogy szerintetek rasszista volt -e ez a mondat egy román (4.)játékvezetőtől ? Szerintem nem, ha Demba Ba kínai lenne akkor " állítsd ki azt a sárgát" biztos nem lenne sértő. Vagy most a fekete szó használata is rasszista? Minden az, vagy vannak kivételek? Lesz majd szótár, hogy miket lehet kimondani, hogy ne sértsünk meg másokat?


2020. dec. 9. 00:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
42%
Rád majd nem lesz sértő, ha azt mondják, hogy debilt.
2020. dec. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
67%
Nem volt rasszista, azonban aki ezen megsértődött nyilván nem volt tisztában azzal, hogy a "negru" feketét jelent románul.
2020. dec. 9. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
77%
Állítsad ki azt a szőkét, azt a férfit, azt a kövéret, azt a törpét, azt az indiait stb., egy tulajdonság alapján meg lehet nevezni egy embert. Ebben az esetben a bőrszíne volt ez a tulajdonság, amivel semmi baj nem lenne alapesetben. Az az egyetlen baj, hogy a román negru szó hasonlít az amcsi nigger szóra. Ahogy a magyar negro cukorkát is rasszistának tekintik ennek a hatására, mert annyi eszük van, mint egy marék lepkének.
2020. dec. 9. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
65%
"a török csapattól Dembe Ba számon kéri a játékvezetőt, mondván, azt sem mondaná, hogy a „fehér fickónak”, olyat se mondjon, hogy a „fekete fickónak”"
2020. dec. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Ahogy a 3-as is írta, ez pont olyan, mintha azt mondaná, hogy a szőkét vagy a szeplőset. Egyszerűen egy külső tulajdonság, amiről be lehet azonosítani valakit. Sajnos nagyon túl van már tolva ez a PC baromság.
2020. dec. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
79%

#4

[link]

ha én vagyok az egyedüli fehér játékos a csapatban, akkor hivatkozhatnak rám úgy, hogy a fehér fickó. Ahogy a fekete fickó a képen az, akiről szól van.

2020. dec. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
74%

Én sem értem, miért kellene eljátszanunk azt, hogy nem vesszük észre egy ember külső tulajdonságait.


A rasszizmus nem a semleges megkülönböztetésnél, hanem az alá-fölé rendelésnél kezdődik. Pl. a feketék/fehérek rosszabbak, butábbak, ilyenebbek, olyanabbak. És mindez a bőrszínbeli különbségből levezetve.


A példában nem azért állította ki a játékost, mert fekete, így csak azonosították.

2020. dec. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
28%

Én meg azt mondom hogy ha bőr szín alapján azonosítunk embereket, akkor mi a fsznak használunk törvényesen neveket?

Az ilyen bíró csak azt mutatja meg hogy mennyire primitív paraszt.

Persze mindenkinek joga van a szájával azt mondani amit akar, ahogy ennek a bírónak is, csak hát az embert a nevén szokás megnevezni, nem a testi adottságai alapján.

Máskor legyen tisztában azzal, hogy mégis kik azok a sportolók, akikenek a játékát kontrollálja és felügyeli.

2020. dec. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
A feketét hogyan lehet még máshogy meghatározni? És miért rasszizmus az, ha a feketét feketének mondják?
2020. dec. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
55%

Lehet hogy neked nem rasszizmus, de annak akit a bőrszíne alapján neveznek meg, annak az.

Látszik hogy még senki nem bántott a bőrszíned alapján.

2020. dec. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!