Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak szerintem undorító, hogy...

Csak szerintem undorító, hogy ilyen helyzetbe kényszerítik az embert a kijárási tilalom miatt?

Figyelt kérdés

Van egy haverom, neki az faterja

ilyen gyárba dolgozik, két műszakba , ha délutános nem tud menni este faterjáért mert 22 órakkor végez, a gyártól kb5km-re egy zsákfaluba lakik a busz 22:12-kor érkezik meg a gyárhoz viszont Peti bá lassú , nehezen jár lekési folyton a buszt ezért a fia megy ki elé autóval, ment ki ugyanis megbüntették 30 ezer forintra, így most már két napja gyalog 2 órát sétálva tér haza az apja, rendőrök lexarták a helyzetet semmi nem enyhítette a dolgot. Mélységesen felháborított 10 ismerősömmel úgy gondoltuk összedobtuk a pénzt, de ha még egyszer megfogják lévén szerepel a rendszerbe nagyobb összegre büntetik. Gyomorforgató, hogy papíron egészséges, de egyébként bicegő bácsitól elvárják, hogy sétáljon két órát! Mert biceg és lassú. Buszos mindig más így nem tudják lebeszélni, hogy várjon 5 percet.



Van hasonló tapasztalatod?


Nem lesz ebből semmi, de ilyenért fel lehetne jelenteni a törvény alkotót? Mondjuk egy jogállamban?


2020. dec. 16. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Magyarország nem jogállam, ezt a fidesz is elismerte.
2020. dec. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Ahol ez a törvény (tökmindegy milyen ország) meg fogják büntetni, megjegyzem teljesen jogosan. Feljelenteni fel lehet, erre van jogod, te természetesen semmi értelme sincs.
2020. dec. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Igazából ebben a szituációban a rendőr a f@sz. A lényeg az lenne, hogy az emberek ne bandázzanak a városban. Azzal, hogy Józsi elmegy az apja elé kocsival, senki sincs veszélyeztetve. Csakhogy a magyar rendőr az tudjuk, milyen...
2020. dec. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

Megoldásokat kell találni, nem fröcsögni.

Tudod, a korlátozó intézkedések valamilyen szinten hoznak kellemetlen szitukat mindenki számára, már a neve is erre utal. Most nem sorolgatom.

De hát egyrészt most kb mindenhol ez van, nem csak itthon, és ilyen intézkedés esetén nem lehet minden egyes ember egyéni körülményeit figyelembe venni. Sajnos ez van m

2020. dec. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem feljelentésben kell gondolkozni. Én első körben az országgyűlési képviselőt keresném meg ezzel. De gyorsan. Ezzel a problémával biztosan nem vagytok egyedül.
2020. dec. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Ha már ez a helyzet és valóban csak 5 percen múlik a busz elérése akkor szerintem célszerűbb lenne a busz elérésében segíteni, vagy 5 perccel hamarabb elengedni, vagy segíteni neki összekészülni. Amennyiben a megoldás a fontos és nem a háborgás.
2020. dec. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
28%
Nem túl bölcs eljárás, hogy az azonos háztartásban, - tehát életvitelszerűen egy légtérben - élők nem segíthetnek ilyen módon a hozzátartozóiknak, viszont azt is be kell látni, hogy szinte lehetetlen küldetés azt kontrollálni, hogy mikor üresben megy valaki a hozzátartozójáért vagy annak elvitele után utazik vissza, valóban csak ebben vett-e részt vagy visszaél a jóindulattal. Én is ebben a cipőben járok, de kénytelen vagyok belátni ezt. Ez ebben a formában "Sakk-Matt"!
2020. dec. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%

Szánalmas és undorító ez a kijárási tilalom, és a sztori is amit leírtál felháborító. Nekem heti szinten többszőr kell 9 óra után a város egyik végéből átmenni a másikba. Ezidáig autóval tettem ezt meg, de mióta elkaptak és megbüntettek 30ezer forintra, rákényszerültem arra hogy 0 fokban rendszám és papírok nélküli cross motorral tegyem meg ezt az utat...

Így legalább nem tudnak elkapni. Egyrészt hátsó kis utcákon járok. Egy esetben rendőr mellet haladtam el. Mire felkapcsolta a villogót és megfordultak én már kb otthon voltam.

Ha ők nem értik meg hogy fontos elintézni való dolgom van, ami nem munkaügy, de megkell tennem ,és ez miatt megbüntetnek, akkor valahogy ki kell játszani a rendszert...

2020. dec. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!