Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek is golyót érdemeln...

Szerintetek is golyót érdemelnének a drogkereskedők, erőszakos pl késes támadók?

Figyelt kérdés
Gondolom aki rendőr az biztosan egyetért velem. Kevés a fizu de a munkából adódó drámai jelenetek kárpótolnak. Egyetértesz? :D

2021. jan. 2. 14:03
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
72%
Nem mondtam, hogy aki nem ért velem egyet az nem normális, csak mondtam, hogy az vagyok, de oké, legyen, írok érveket.
2021. jan. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
70%

1. A halálbüntetésnek nincs visszatartó ereje. A kriminológusok között ebben már nincs vita, semmi visszatartó erő. Híres példa amikor Londonban zsebtolvajokat akasztottak fel, és miközben az emberek nézték, a többi zsebtolvaj kirabolta a tömeget.

És azon országok ahol van halálbüntetés, gyakran a legveszélyesebbek. Ebből jön a másik érv:

2. A halálbüntetés radikalizálhatja a társadalmat, nagy indulatokat szabadít fel, az erőszak még nagyobb lehet.

3. A halálbüntetésnek nincs jogorvoslata. Ha valakit kivégeznek pl ártatlanul, azt nem lehet visszacsinálni.

4. Az élethez való jog. Minden embert megillet. Komoly morális kérdés, hogy jogunk van e megfosztani valakit tőle. Magyarországon is az Alkotmánybíróság törölte el a halálbüntetést, mert ellentétes az alkotmányba foglalt élethez való joggal.


Kezdetnek mondjuk ennyi.

2021. jan. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

Lécci írj még! :D

Ráér később is, aztán majd egyben reagálok. A 3. pont a kedvencem szerintem röhejes, kíváncsi vagyok más hogy látja, lehet belepofázni.

2021. jan. 2. 15:11
 14/39 Micimacko67 ***** válasza:
72%

Kérdező, széleskörű műveltséged alapján még sosem hallottál arról, hogy téves bizonyítékok, hamis vallomások alapján artatlanul végeztek valakit?


Hallottál valaha Soós Lajosról? Őt szerinted annakidején visszatartotta a rendőrgyilkosságtól a halálbüntetés?

Erre te is pofázhatsz valamit!

2021. jan. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
70%

#13

Nyugi írok. :D

Kiváncsi leszek a magas röptű válaszaidra.

2021. jan. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 Micimacko67 ***** válasza:
70%
2021. jan. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%

"Az élethez való jog. Minden embert megillet. Komoly morális kérdés, hogy jogunk van e megfosztani valakit tőle. Magyarországon is az Alkotmánybíróság törölte el a halálbüntetést, mert ellentétes az alkotmányba foglalt élethez való joggal."


Szerintem az élethez való jog a gyilkos áldozatát is megilleti.

2021. jan. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
60%

#17

Igazad van. De nem a talio elv érvényesül már egy jó ideje. Nekünk nem kell gyilkosnak lenni.

2021. jan. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem az összes gyilkost. Nem is minden gyilkost sújtottak halálbüntetéssel.

De pl. a százhalombattai rém, aki a riporternek is képébe mondta, hogy ha szabadon lenne, ő sem lenne biztonságban, őt mi értelme a társadalomba visszailleszteni? Vagy a Szita Bence gyilkosait? Na ezek nálam a kötelet nyakába kategória.

2021. jan. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
60%

#19

Ha már itt tartunk, Szita Bence gyilkosai a legjobb példa. A halálbüntetés gyors lett volna, így viszont ott szenvedtek a börtönben, gondolom nem is voltak velük kíméletesek, és meg is halt azóta mindegyik féreg.

A börtön nagyobb büntetés.

2021. jan. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!