Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Örülnél, ha az internetszolgál...

Örülnél, ha az internetszolgáltatód letiltaná a Twitter és a Facebook-ot?

Figyelt kérdés

Egy amerikai szolgáltató megcsinálta:


Tech: Egy amerikai netszolgáltató blokkolja hálózatán a Facebookot és a Twittert, amiért azok kitiltották Trumpot | hvg.hu

[link]



2021. jan. 12. 09:17
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
61%
#19 ez így van, de az emberek túlnyomó többsége hülye ehhez, szóval elég komoly politikai fegyver a konkurens médiumokhoz való elérés korlátozása.
2021. jan. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
60%

#19-et folytatva. (Arra az esetre, ha valaki nem ismer olyan informatikai trükköket, mint a VPN.)


A cég öntökönszúrást követ el. A facebook és a twitter baromi népszerűek, vannak olyan emberek, akiknek internetes tevékenysége majdnem teljesen ezekre épül. Az ilyen ügyfél szolgáltatót vált, vagy ha egy kis faluban nincs más internet-szolgáltató, akkor az ügyfél lemondja a szolgáltatást, mobilnettel csatlakozik (szerintem nincs olyan pontja Amerikának, ahol csak egy mobilszolgáltató lenne), és azt megosztja (ma már ezt majdnem minden mobiltelefon tudja). Ja, és amelyik felhasználó marad, az is nehezebben fog magasabb csomagra váltani, ha éppen a legtöbbet használt oldalait nem éri el.


A cég ezzel semmit nem nyert. Egy pár napig hazafinak érzi magát tőle a cégvezető, de amint otthon az asszony elkezd vele veszekedni, hogy nem látja a barátnők posztjait, és unatkozik, a cégvezető vissza is vonul. Még azelőtt, hogy az eltűnő ügyfelek és a bevételkiesés miatt vonulna vissza. :D

2021. jan. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
17%
Gáz, hogy itt sokan úgy gondolkoznak, hogyha nekem nem okoz kellemetlenséget, engem nem érint a dolog=rendben van, nem érdekel. Trumpot jó okkal tiltották el a platformok használatától, megsértette a szabályaikat, az internetszolgáltatóm viszont milyen okból korlátozná azt, hogy a használói milyen oldalakat látogatnak, ha fizetnek?
2021. jan. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
27%

Twittert se nem használok, se nem olvasok, szóval az pont nem érdekel.

A facebook-nak se használom igazából a social funkcióit, nem osztogatok meg semmit, és nem is nézegetek rajta semmit.

Viszont a messenger szolgáltatását muszájból használom, sok emberrel csak ezen keresztül tudom tartani a kapcsolatot, szóval annak nem örülnék, ha az én netszolgáltatóm ezt letiltaná.

2021. jan. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
28%
Természetesen örülnék.
2021. jan. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
70%

#23 a médiának két vége van: a szerző és az olvasó. Ha kitörlöd trump tweetjeit szabály/törvényszegésre hivatkozva, akkor nem csak trump szabadságát korlátozod, hanem engem is, mint olvasót, akit nem engedsz tájékozódni. Fel is háborodhatnék rajta, hogy miért korlátoz engem a twitter, nem szegtem meg semmiféle szabályt.

Ugyanígy az internetszolgáltató tiltásának is két vége van: azért tiltotta le ezeket a weboldalakat, mert szerintük szabályt/törvényt stb sértettek. Te meg felháborodsz azon, hogy te nem szegtél meg semmiféle szabályt.

2021. jan. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
27%
Mivel ezeket nem hasznàlom ezért nekem mindegy.viszont a face és twitter túl nagyra nőttek,kontrollálhatatlanok, ezért erőteljesen korlátozni kell őket.a fél világ személyes adatai megvannak náluk,ami abszurd.
2021. jan. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
19%
Ok akkor a Trumpisták töröljék a Twitter/Facebook fiókjukat, de minek korlátozni az összes embert? Nem hiszem hogy az internetszolgáltató összes használója trumper lenne, attól hogy 3 ember kérte a szolgáltatót, hogy korlátozzák az oldalakat, a többiek ne szenvedjenek már kárt miattuk?! Mint ahogyan ők is nagyon szeretik hangoztatni, ha valami nem tetszik nekik, akkor el lehet menni?!
2021. jan. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
39%
iWiW is megszunt egyszer csak letezni, pedig korabban mindenki azon logott ... majd lesz valami mas a facebook es a twitter helyett.
2021. jan. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
7%

"Trumpot jó okkal tiltották el a platformok használatától, megsértette a szabályaikat, az internetszolgáltatóm viszont milyen okból korlátozná azt, hogy a használói milyen oldalakat látogatnak, ha fizetnek?"


Azzal hogy megsértették az alkotmány alapján garantált szólásszabadságra vonatkozó törvényeket. Az pedig kicsit komolyabb bűncselekmény mint az ő szaros szabályaikat pofánfosni.

2021. jan. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!