Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mikor nyithatnak a vendéglétó...

Mikor nyithatnak a vendéglétó helyek? (Sörözők, éttermek) Illetve mennyire tartjátok ezt hülyeségnek?

Figyelt kérdés

Meddig lehetnek még zárva a vendéglátó helyek? Hallottam olyat, hogy a korlátozások akár nyárig illetve őszig is fent maradhatnak. Nem feltétlen értek ezzel egyet, hisz nem terjedne sokkal jobban a vírus, ha bemegy az ember meginni egy sört, vagy elmenne a családdal egy ebédre egy étterembe vagy moziba menni. Megoldható lenne a távolság tartás is, munkahelyen se éppen elkerülhetetlen a vírus, munkába lehet járni, de a családdal nem lehet kiruccanni. Nyílván mindenki tart a vírustól én sem szeretném ha a családba kerülne, de azért megolhatók lennének a távolságtartások. Illetve ez a 8 órai kijárási korlátozás is csak azért van, hogy a fiatalok ne vegyüljenek éjszaka az utcákon piával a kézben. De őszintén ennek semmi értelme mindanjian tudjuk ettől nem lesz kevesebb a kontakt, ugyanaz mintha este 10től lenne kijárási korlátozás mintha 8tól.


Nektek mi a véleményetek illetve hogy viselitek?


Én már kezdek belebolondulni egy kicsit és ezzel nem csak én vagyok így szerintem!



2021. jan. 17. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Ugyanezen a véleményen vagyok. A kijárási tilalomnak maximum nyáron lenne értelme, ilyenkor télen a kutya sincs kint. Csak azokat szívatják meg, akik nem munkavégzésből ugyan, de muszáj kint lenniük (el kéne mennie a párjáért kocsival, mert annak már nincs busza, vidéken lakik, párja pedig a városban, és nem érne tőle haza etc)

A szórakozóhelyeket, és kocsmákat még én sem nyitnám ki, de az éttermeket,és a kávézókat, természetesen a járványügyi előírásoknak megfelelően, de igen.

Egyébként szerintem addig maradnak zárva, amíg az időseket be nem oltják, tehát kb áprilisig.

2021. jan. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%

Már hogy lehetne megoldani a másfél méteres távolságot maszkban? Hogy eszel iszol maszkon keresztül?

Vagy higított pépesítve kéred a steaket, és szívószállal maszk alatt tennéd magadévá?

2021. jan. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lengyelországban és Olaszországban már elfogyott a vendéglátósok türelme és a kormány fejére szarva kinyitottak. Szerintem itt is nagyon érne már az ilyesmi ha össze tudnának fogni. A megélhetésükről van szó. A bársonyszékben ülve könnyű ilyet kitalálni hogy zárjanak be az éttermek, de ezzel munkahelyeket és családokat tesznek tönkre értelmetlenül.
2021. jan. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokadszorra kérdezik.

Senki se tudja.

A korlátozások nem feltétlenül járványügyi, vagy geopolitikai nézőpontok alpján dőlnek el, hanem Magyaroknál a magyar kormány által kijelölt "szakértők" által.

Ezek a szakértők nem gyakorinak, nem fognak itt reagálni a kérdésedre.


Minden más csak spekuláció.

2021. jan. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3: És bezárnak pár helyet aztán a többi inkább magától abbahagyja.
2021. jan. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2es:nezd meg Amerikaban hogy van a maszkhordas. Nyitva vannak at ettermek,clubok,barok. Amig elmesz a barpulthoz,maszkot kell hordanod, mikor megkapod az italt/etelt eszel/iszol, addig leveheted. Amig elmesz a bartol a tancparkettig,maszk kell,majd tanc kozben vegyulhetsz. Nonszensz az egesz.
2021. jan. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az Abszol úton be se zártak!
2021. jan. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!