Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményed Sas Józsefről?...

Mi a véleményed Sas Józsefről? (ha lehet csak finoman,hisz tudnivaló hogy,halottról jót vagy semmit)

Figyelt kérdés
Egy 10 perce olvastam,hogy ő is eltávozott.Én pl. gyerekkoromban és fiatalként is imádtam őt nézni a tévében,amikor ment a Sas kabaré.Csodáltam és furcsálltam egyszerre,hogy milyen bátor,hogy ilyen nyíltan kimeri fikázni a politikusokat.Egy igazi példakép volt,Nyugodjon Békében!

2021. jan. 18. 23:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
80%
Akkor inkább semmit.
2021. jan. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
94%
Személy szerint bírtam, sosem értettem mi baj a Sas kabaréval, én kedveltem. 22 éves vagyok, összes ébren töltött Szilveszteremen néztem.
2021. jan. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
75%
Az eredeti mondas hogy halottról vagy JÓL vagy semmit. Nem felmagasztalni kell csak nem kell besarozni ha nem tud vedekezni
2021. jan. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
79%
Egy bizonyos szintet célzott meg a műsorával, ami nem volt túl magas. Akinek ez elég, az nevethetett rajta. Voltak nála nagyobb nevettetők. Pl. Hofi?
2021. jan. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
4.:Ő Édesanyám örök kedvence,azt mondta hogy ő utánozhatatlan tehetséggel volt megáldva,mellette még szerette nézni Markos Györgyöt,Alfonzót,Kabos Lászlót,Antal Imrét,Körmendi Jánost,Maksa Zoltánt,Ihos Józsefet,Kabos Gyulát,Gálvölgyi Jánost és Balázs Pétert.Néha még most is nézi a Youtube-on ezeket a régi magyar kabarékat,olyankor én is nézem,és szerintem jó ízlése van.
2021. jan. 19. 00:23
 6/28 A kérdező kommentje:
1.,2.,3.,4.:Mindenkinek Nagyon Szépen Köszönöm hogy válaszolt! :)
2021. jan. 19. 00:50
 7/28 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nem vicces, ócska, primitív poénkodás az egész, nem nagyon intelligensebb humor, mint amikor az óvodás gyerekek azon röhögnek, hogy a másik hónaljpukizik.
2021. jan. 19. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
7.:Köszönöm a véleményed!
2021. jan. 19. 03:03
 9/28 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

Szép kort élt meg, nagy sikereket ért el. Ahogy 4-es írta, a humora egy adott korosztálynak és célcsoportnak bejött, ez pár évig elég volt ahhoz, hogy a legnézettebb újévi műsorai neki legyenek. Nyilvánvalóan tehetséges volt, hiszen kiváló művész volt.


Az adócsalás nyilván nem mutat jól az életrajzában, bár kinézem belőle, hogy tényleg csak megvezették.

2021. jan. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

A Kádár korszak politikai humora szenzációs volt, kb mindenki szerette, hogy görbe tükörben, humorosan mutattak rá a hibákra, és mivel egypárt rendszer volt, az átlag emberek szinte kivétel nélkül tudtak azonosulni a humorista véleményével, akik színvonalas előadásokkal szórakoztatták a közönséget.


A többpárt rendszer kialakulása után a politikai humort művelők nagyon gyorsan szembesültek azzal, hogy a változások rájuk nézve hatalmas hátrányokkal járnak, amin az egyik ember nevet, a másik megsértődik.

Nem egyetlen állampárt a vezető hatalom, hirtelen sok párt lett, ami a pártatlannak tűnő politikai humort szinte ellehetetlenítette, néhány évig szinte alig létezett (akkor nyilatkozta egy humorista, arra a kérdésre, hogy miért nincsenek jó politikai kabarék, hogy az emberek nyomorúságából nem lehet viccet csinálni)

Hofi úgy tudta zseniálisan kifigurázni a rendszert hogy közben MSZMP tag volt, alkalmanként még Kádár János is elment az előadásaira, mert éle volt annak, amit Hofi mondott, de mégsem volt sértő az akkori normák szerint.

A rendszerváltás utáni új rendben nehéz volt úgy politikai humorral szórakoztatni a népet, hogy abból ne süssön át, hogy az előadó politizál, van neki is egy támogatott pártja, azzal szemben kevésbé éles a nyelve - innen indult az, hogy a Kádárkorszakban egyöntetűen kedvelt humoristák megosztó személyiségekké váltak.

Voltak, akik csendesen el is tűntek a színpadokról, mások profilt váltottak, akik viszont a politikai humor mellett maradtak, azzal bevállalták azt is, hogy nem fogja őket mindenki szeretni.

Ilyen volt Sas József is, őz a Kádár-korszakban szinte mindenki kedvelte, a kétezres évekre már nagyon megcsappant a népszerűsége.

Ebben a politikai hovatartozásán túl szerepet játszhatott az is, hogy valahogy az előadásaiból sokak számára (akik mondjuk politika mentesen nézték a műsorát) nem a humor jött át, hanem a ripacskodás.

Mindezeket össze vetve, helye van a magyar politikai kabaré égi társulatában, de inkább a régi műsorai ültek, az utolsó 20 éve arról szólt, hogy próbálta megmenteni a műfajt, amiről sok kollégája is azt mondta, hogy menthetetlen.

2021. jan. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!