Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan lehetne...

Szerintetek hogyan lehetne jól megoldani a kijárási korlátozásokat?

Figyelt kérdés

Az hogy jelenleg ellehetetlenítik a szabadidős tevékenységeket, és nem lehet kutya nélkül futni menni 8 után nem hiszem hogy célravezető.

Ezzel szemben azt gondolom, hogy az emberek 1-5%-ára valós veszélyt jelent a járvány. Krónikus betegek, idősek, stb.

Szerintetek ezt hogyan lehetne megoldani úgy hogy a magukat egészségesnek gondoló emberek "szabadok" legyenek, a többiek pedig minimális veszélyben legyenek ?



2021. jan. 21. 17:22
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
2%
mondjuk el lehetne kezdeni oltani a lakosságot és akkor azok akik már átestek vagy be vannak oltva nyugodtan mászkáljanak...
2021. jan. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
16%

Szólnék, hogy nyugdíjas 2 millió van, krónikus betegek meg bőven 1 millió plusz (csak cukorbetegből 1 millió van). Szóval nagyon nem 1-5%-a a lakosságnak, hanem inkább 20-30%-a olyan akinek jobb lenne nem elkapni a vírust.


Úgy lehetne megoldani, hogy a maszkviselést komolyabban kéne venni, a fölösleges vásárlásokat, kikapcsolódásokat is jegelni egy időre és valahonnan kéne k..va sok oltást szerezni, aztán ha az megvan akkor tavasz elejére, közepére lehetne lazítani.

2021. jan. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
77%
Én eltörölnék minden korlátozást. Aki annyira retteg a vírustól az 8 után maradjon otthon. Hagyják élni a vendéglátósokat végre.
2021. jan. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Ne vedd sértésnek de azért ez nem pont így működik. Mármint teljesen megbízható oltás még nincs, tegyük fel hogy van: nincs elég.

Egyébiránt elkezdték már oltani az embereket világszerte, de az oltás általi védettség még legalább fél évig nem lesz stabil és állandó védekezési mód.

2021. jan. 21. 17:27
 5/33 anonim ***** válasza:
71%
Megkene szüntetni az egészet.Semmi értelme sincs.Ha egyszer szándékosan beengedik a "vírust" akkor onnantól kezdve nincs mit tenni.Aki fél az maradjon otthon és zarkozzon be a szobájába
2021. jan. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

#2 azért a nyugdíjasság nem feltétlen jelenti a koronavírus-veszélyeztetettséget. Nekem a 78 és 76 éves nagyszüleim elkapták, a nagymamám 40 évig dohányzott és volt tbc-s, a nagypapám csak passzívan. Mindkettő köszöni jól van, tegnap láttam őket utoljára.

#3 igazából egyetértenék veled, viszont a teljes "anarchia" ilyen szempontból nem lenne jó.

2021. jan. 21. 17:30
 7/33 anonim ***** válasza:
22%

Az "aki fél, maradjon otthon" elvvel az a baj, hogy a cégek így is szarrá hajtják az embereket és ha kiégnek, eldobják őket, mint jó munkás ember a tüskés üveget. Ha engeded kimenni az embereket, a munkáltatók semmilyen korlátozásoknak nem fognak megfelelni.


A 8 után dolog szerintem szükségtelen. 10után bőven elég lenne korlátozni. Aki dolgozik 6kor végez, el akar menni boltba, van 1 órája, hogy vegyen valamit, a legtöbb boltba már 7ig lehet csak vásárolni - van néhány kivétel, de nem sok. Ezzel azt érik el, hogy nagyobb tömeg van egy helyen. Ha a bolt nyitva lehetne 9ig 3 órára lenne elosztva, hogy mikor lehet jómunkásemberként boltba menni és utána még haza lehetne érni.


10 után meg nem tudom, ki akar utcán lenni, és miért - tényleg nem tudom. Egy példa volt itt a vendéglátás. Gondlom még ilyenek a "kuvák, akikre senki nem gondol". Aztán mi van még? Mert szórakozó helyekre jelen helyzetben igény van, de szükség nincs.

2021. jan. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
#7 köszönöm a válaszodat! Egyet értek veled.
2021. jan. 21. 17:43
 9/33 anonim ***** válasza:
13%

7


A cégek mindig is szarra hajtottak az embereket

2021. jan. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
63%
9: ezt írtam én is, örülök, hogy sikerült megérteni :)
2021. jan. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!