Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nyugat (beleértve minket is)...

Nyugat (beleértve minket is) elesett a "vakcinaháborúban"?

Figyelt kérdés

Izraelben 2.5 millió embert beoltottak eddig. Mondhatni sikeresen, mert a kórházban kezelt koronavírusos betegek száma látványosabban csökkenni kezdett. Persze, ők valóban bevállalták a kísérleti nyúl szerepét a Pfizernek, ez benne is van a szerződésükben.


Viszont ennek következtében náluk szép lassan visszatérhet az élet a normális kerékvágásba.


Ezzel szemben véleményem szerint az USA, UK és főként az EU elesett ebben a kérdésben. Nevetségesen kevés vakcinát kapunk és fogunk kapni, illetve szerintem akiket most év elején beoltottak azokat megint be kell oltani majd idén ősszel (legalább egy immunemlékeztető gyanánt). Tudom, hogy ez csak spekuláció, de eddig nincs bizonyítva, hogy 1-2 évig biztosít védelmet bármelyik vakcina. Tehát ősszel jó eséllyel megint ott tarthatunk mint most január elején, úgy, hogy a ténylegesen munkaképes lakosság egyetlen egy oltást se fog kapni addig.


Ti is úgy érzitek, hogy az EU ilyen formában megbukott? Nagyhatalomként szeretne tündökölni, de nem képes megoldani házon belül a vakcina kérdését, hanem külföldi cégektől próbál beszerezni, amire persze a nagyon gazdag országok több pénzért lecsapnak és hozzánk csak a maradék jut.


Kicsit frusztráló a helyzet, hogy addig kell várjunk a normálisabb életre amíg a "nemzethy" vakcinagyár be nem indul, ami ki tudja mikor lesz, hány éven belül. Nem vagyok Orbán vagy kormány fan, de ciki, hogy az EU nem volt képes egy saját vakcinát létrehozni, és megszervezni minden tagállamon belül a gyártását amivel a tényleges tömeges oltást csinálhatnák.



2021. jan. 25. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
nem
2021. jan. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%
Mivel az EU-s vezetés dilettáns, ezért ez az eredmény várható volt.
2021. jan. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hollófernyiges ***** válasza:
86%
Izrael 9 millió ember. Az EU 400 millió és a vakcinagyártóknak limitált a kapacitása, nem várhatod hogy egyszerre lássák el az egész világot.
2021. jan. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Na most, eddig az van hangoztatva, hogy az USA és az UK milyen jól áll, és az EU rosszul mert ők elbszták, míg az angolok milyen jól csinálták, hisz nem volt megkötve a kezük az EU által. Mostmár ők is rosszul csináltak mindent és megbuktak?


És ha mi rosszul állunk mit mondjanak az albánok, az ecuadoriak meg a többi nem gazdag ország népei, akiknek még annyi oltásuk sincs, mint nekünk? - És emiatt már a WHO és az ENSZ is veri az ajtót, hogy nem kéne a gazdag országoknak lefoglalni a gyártósorok teljes kapacitásait, hanem hagyni kéne, hogy jusson másoknak is.

2021. jan. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Egyetértek veled kedves kérdező, ezért is kell pl az orosz vakcina, ami gyakorlatilag ugyanúgy működik, mint a Pfizer- és, csak lipidbuborékokban viszi a génszekvenciát be a sejtekhez, az orosz meg két féle adenovírusban. Bizony szempontból még jobb is...
2021. jan. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Természetesen nem elvárható és én sem várom el, hogy mindenkinek egyszerre legyen elérhető a vakcina, de nem látom az akaratot arra, hogy a termelés felgyorsuljon. Én megértem, hogy ha a gyártó nehézségekbe ütközik (bár akkor minek vállalt el olyan mennyiséget a szerződésben amit közel sem tud teljesíteni).


Az EU megszavazott egy valag pénzt járványügyi védekezés és helyreállítás gyanánt, akkor ilyen helyzetben miért nem képesek segíteni a gyártót a gyártásban abból a pénzből? Értem én, hogy faék egyszerű szerződést kötöttek, fizetek X összeget Y vakcniáért. De példának okáért az EU felhúzhatna pár ideiglenes gyárat abból a pénzből egyes tagállamokban és állhatna mindent azzal kapcsolatban (minőségbiztosítás, gyártási eljárás). Gyors pénzveszteség lenne? Igen. Gyorsan kilábalnánk a járványhelyzetből és az generálna pénzt? Igen.


E helyett ki tudja mikor sikerül elérni a célt. Én már erről az évről is lemondtam. Ősszel kiderül, hogy a következő évekről is le lehet-e.


Ja, és persze 1 év nem volt elég az EU-nak legalább részben egységes járványügyi szabályokat teremteni. Minden tagállamban hetente találnak ki és változtatnak meg intézkedéseket és korlátozásokat.

2021. jan. 25. 13:45
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

Ez az egész vakcina-córesz nagyon szépen rámutat, mekkora dilettáns, impotens, kretén vízfej az EU.

Az alapötlet (mint megannyi más) nagyon szép volt: rendeljünk közösen, nehogy a szegény országok lemaradjanak és a gazdagok lekössenek mindent. Persze, valószínűleg a németeket meg a franciákat baromira érdekli, hogy Bulgária, Románia vagy Magyarország mikor jut vakcinához :DD

Ebből a nemes elgondolásból az lett, hogy megkötötték mindenki kezét, végül addig szarakodtak, amíg az USA mindent lefoglalt, de még a szerencsétlen angolok is beelőztek, jóllehet nekik saját gyártójuk van.

Ez van. Szép dolog az integráció, sok léhűtő marha keresi magát bucira a Brüsszelben bohóckodáson, de amikor igazán fontos ügyekben kellene közös megoldást találni, mindig bebizonyosodik, hogy egy szánalmas bolhacirkusz az egész.

2021. jan. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!