Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az olyen Tech óriások mint a...

Az olyen Tech óriások mint a Facebook, a Youtube, a Twitter, az Apple, a Google, a Microsoft, az Amazon miért álltak mind a baloldal mellé?

Figyelt kérdés

2021. jan. 26. 11:49
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

"Hát biztos k*rvára érdekli a demokratákat, hogy mit töröl le a YouTube"


A youtube a demokratákhoz köthető vállalat,ahogy a Facebook, Google, Amazon is.

2021. febr. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 kenlord ***** válasza:
28%

1. A kérdező nem a médiáról, hanem a technológiáról beszélt. A kettő nem összekeverendő. A sajtó meg az újság rohadtul nem technológia.


2. Az Amazon egy bolt


3. A Microsoft egy termékgyártó cég


4. A google-t meg a twittert még valamennyire meg is értem (bár azt nem értem, hogy miért kell fokozni ilyen hülye kérdésekkel)


5. Hát nem tudom hogy vagy vele, de én még egy politikával (KOMOLY) politikával nem találkoztam ott, max kiparódizálták és szerintem ott csak 60-70 éves emberek köpködi egymás a "jobbikos paraszt" beszólásaikkal. Ott nagyrészt csak idióták vannak (lásd Radics Peti) meg a normális emberek akik élik az életüket. A Facebook-on maximum az EMBEREK politizálnak és nem maga a Facebook, ami nagy különbség.


6. Az Apple-t nem tudom itt hova tenni, mert hát......egy termékeket gyártó cég. Semmi közük nincs a politikához. Legalábbis én még nem láttam #liberalizmus feliratot iphon-ba vésve


7. A YouTube-on is maximum csak az emberek politizálnak, meg a nagy influencer-ek és nem maga a YouTube.



Csak ennyit akartam. Szerintem te vagy egy szűk látókörű idióta, aki leragadt a nemtom melyik korban és természetesen még a pörkölt zsírcseppjeiben is a politikát látja, meg hogy olyan a színe mint a fidesznek……...

2021. febr. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

#22 tudod mit jelent a média? Nem csak a tömegtájékoztatási eszközök tartoznak a médiához, hanem a telefonod, az internet, minden olyan dolog, ami formálja a világról alkotott véleményedet azzal, hogy információt szolgáltat, közvetít. Ami meghatározza, hogy milyen információkhoz juthatsz hozzá, az irányítja a médiát, és az irányítja a világot.


Az információs érában az információ a legfontosabb dolog: élet és halál ura. Diktatúrák csak azért létezhetnek még a mai napig is, mert a közembereket megfosztják a tájékozódás lehetőségétől. Ez >>A<< legfontosabb intézmény, ami a politikát formálja.


Most hogy te nem akarod tudomásul venni, hogy kizárólag a telefonodon keresztül kommunikál az emberek 90%-a, amin a Google és az Apple a duopólium résztvevői, akik a kedvezőtlen appokat letiltják a kínálatukból. Nem akarod tudomásul venni, hogy az emberek 90%-a a googlet használja, amikor rá akar keresni valamire, hogy megtudja, hogy mi legyen a véleménye. Nem akarod tudomásul venni, hogy az emberek 90%-a facebookon, twitteren és youtubeon tájékozódik.


Az Amazon nem csak egy webshop, övék a legnagyobb szerverszolgáltató, így ők jelentősen befolyásolják, hogy milyen szerverek működhetnek. A microsofttal és a googlelel együtt a felhőszolgáltatások több, mint a feléért felelősek. Tehát egy csettintéssel ki tudák húzni az olyan konkurens platformok szervereiből a dugót, mint amilyen a trumpista Parler volt.


"Facebook-on maximum az EMBEREK politizálnak és nem maga a Facebook"

"A YouTube-on is maximum csak az emberek politizálnak, meg a nagy influencer-ek és nem maga a YouTube."

De ezek az intézmények befolyásolják, hogy kik politizálhatnak egyáltalán. A köztévén is csak a Fidesz politizál, nem maga a köztévé, tehát a köztévé semmit nem tud befolyásolni azzal, hogy csak a Fidesznek ad teret, igaz? Hogy az internetezni képtelen nyugdíjasokhoz csak a fidesz üzenetei jutnak el, az semmit nem befolyásol, igaz?

2021. febr. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
A politika hosszútávon a szórakoztatóiparon keresztül terjed a legjobban. Ha olyan üzeneteket sugallnak a tévéshowkon, sorozatokon, filmeken, zenéken, játékokon keresztül, amik az adott politikai tömb érdekeit szolgálja, az jelentős előnyt biztosít számukra. De úgy beszélsz, mintha még nem hallottál volna még soha a háborús propagandafilmekről, vagy nem tudod, hogy mit jelent a softpower kifejezés.
2021. febr. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!