Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Velemenyetek szerint melyik...

Velemenyetek szerint melyik orszag "teljesitett a legjobban" a jarvannyal kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

NEM VITAINDITO, csupan erdekel a velemenyetek!! Legyen szo gazdasagi, tarsadalmi hatasokrol!

Hozzaszolasban fejtsetek ki a velemenyeteket, de ha szerintetek mas orszag teljesitett a legjobban, azt is nyugodtan irjatok!


2021. febr. 3. 15:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
70%
Svédek
2021. febr. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
49%

Feröer szigetek

[link]

2021. febr. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
53%

5, 10

“ euro,plusz nulla a bérleti díj.”


A vállakozásra, kocsmára, üzlethelyiségre. Én a házáról beszélek. Ezen mit nem lehet érteni? Egynél több változó van az egyenletrendszerben?


Ettől azt még nagy eséllyel fizetnie kell. Vagy ha nem, linkelj már forrást.

2021. febr. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
14%

szerintem te be vagy szívva 13.

hogyan jön ide a háza,vagy lakása akárkinek?


itt most az összevetés,hogy mo semmit nem enged az állami önkormányzati üzlet helység bérleményekre.

vagyis be van zárva az üzleted,nulla a bevételed,de fizetned kell a bérleti díjat ugyanúgy,a rezsit és a járulékot,minden hónapban,miközben be vagy zárva bazzeg.

míg a hollandoknál bérleti díj és járulék elengedés volt és 1700 euro havi támogatás.

kajak nem érted?

2021. febr. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
66%

Nem 14, te nem érted.

Te csak odág látsz, hogy huh, hasra kell esni, mert a vállalkozás nem hoz pénzt és nem is visz, plusz kap 1700 eurót.


A ház bérleti díja vagy részlete úgy jön ide, hogy azt attól még fizetni kell, ahhoz meg 1700 euró 3,14csafüst. A kocsmából meg nem jön be az, ami eddig jött.


Egyszerű matek. Úgy tudom a hollandok drágábbak mint az átlag német kiváros, de ezt ismerem írok itteni példát.

Tegyük fel bérlek egy házat. Már régen is 1200 euró volt, ma egy új 100 négyzetméteres lakás annyi havonta. A hitelt is kb. Így érdemes fizetni, ha vásárolnék.

Üzemeltetek egy kis sarki kocsmát, amiből ezt tudom kényelmesen fizetni.


Namost ami most jön csak elmélet, mert németeknél beígérték a tavaly ilyenkor bevétel 70 vagy 75%-át, amit aztán nagyon nem akaródzik utalni.

De tegyük fel kapnék a holland modellre 1700 eurót, és tehermentesítést a kocsmára.

Akkor a bevételek: 1700 eur havonta.

Kiadások:

1200 házbérlet(vagy részlet)

100 fűtésre

50 villany

40-80 euró ingatlanadó

18 tv adó

Akárhogy számolom ez legalább 1400 kiadás.

Marad 300 euróm élelmiszerre, váratlan kiadásokra.

Nem számoltam hogy sltalában azért az embernek vannak egyéb kiadásaik is, azokat le lehet nullázni de ezt nem. Mekkora üzlet ugye?


Vagy úgy gondoltad, hogy hurrá, megmenekült a vállalkozás, az meg kit érdekel, hogy az egzisztenciát veszti el az ember amiért tulajdonképpen csinálta?


Szerencsére nem vagyok érintett(még), azért bele tudom képzelni magam a helyükbe. És nem legyenek illúzióid, ez a szegmens dőlni fog, és ránt mindent.

2021. febr. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
46%
Lebőgött az összes ország, meg az egész EU úgy egyben (és a világ sok másik országa is) ebben a cirkuszban, esztelen, hirtelen döntések, mindenféle hülyeségekkel nyomni az emberek agyát állami szinten (pl nem kell maszk, egészségtelen, majd utána az utcán is maszk kell). Nem lett volna szabad korlátozni semmit.
2021. febr. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
13%
Románia egész jól csinálta.
2021. febr. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
76%

Észak Korea


Ott megmondták hogy nincs Covid.Igy nem kellett leállítani az országot

2021. febr. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
70%

17es

Kicsit ez fájt nekem erdélyiként, de ha jobban belegondolok, tényleg igazad lehet. Romániában az április-május volt katasztrófa, amíg papírt kellett írni a sarki boltig is. De utána egész okés volt, a helyi karanténozás (falvakat, városokat külön karanténoznak be ha sok a fertőzött) ez tényleg jol működik. Az éttermek zárva, ahol több a fertőzött, viszont a teraszok mindenütt működhetnek, akinek lehetősége van rá, de ahol nagyon kevés fertőzött van, ott bent is üzemelnek, még a mozik is. És mindezek mellett is, mivel kevesebb ember kell a vendéglátásba, az állam fizeti a szakácsok, pincérek bérét, amennyiben indokolt. Plusz egy program keretében belül igencsak szép összeggel támogatják meg az érintett vállalkozásokat (minden vendéglátós, és nemcsak), ez már folyamatban van, sokan meg is kapták a pénzt, ez elég a tartozások, bérleti díjakra, de akár befektetésre is. Egyenlöre az oltásra sem lehet panaszunk, néhány rendszerösszeomláson kivül, Pfizert vagy Modernat kap mindenki.

2021. febr. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
89%
Plusz sosem volt ilyen korántól az esti kijárási korlátozás Romániában. Asszem 11 volt vagy 10.
2021. febr. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!