Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit tud Debrecen, amit a...

Mit tud Debrecen, amit a többi vidéki város nem tud?

Figyelt kérdés

"New York, Montreal, Berlin, Hong Kong, Manama, Abu Dhabi, Düsseldorf, Dubai, Zürich és Debrecen"

Ez a 10 város a leginkább ajánlott a befektetésekre - a Financial Times szerint!

Ez kutatási eredmény, és nem fizetett reklám! (ezt az elismerést nem tudja jó pénzért (sem) megvenni a Fidesz!:)

Szinte minden évben kap valamilyen gazdaságfejlesztést elismerő nemzetközi díjat Debrecen, míg a többi városunkról szó sem esik: évek múlnak el, hogy nem lehet olvasni róluk - pedig máshol is vannak fejlesztések!

Miért nem szerepelnek sehol sem?



#gazdaság #Debrecen #elismerés #Financial Times #befektetés-ösztönzés
2021. márc. 1. 17:33
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Lemaradt a link:

[link]

2021. márc. 1. 17:36
 2/15 anonim ***** válasza:
17%
Semmit. Egyszerűen annyira okádék a fővárosunk, hogy már Debrecenbe is érdemesebb befektetni.
2021. márc. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem több oka van.


-Egyik,hogy a Debreceni Egyetem egy színvonalas intézmény.


-A másik,hogy Debrecenben nincs munkaerőhiány.Emiatt, a bérek alacsonyan maradtak.Ellentétben mondjuk Győrrel,Budapesttel.


-Lehetséges,hogy a BMW miatt kerül fel a listára Debrecen.

2021. márc. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
42%
Egyik oldalról kap egy valag állami pénzt/projectet. A másik, hogy van egy jól működő reptere. A harmadik, hogy jó helyen van, pont középen Nagyvárad, Nyíregyháza és Miskolc között.
2021. márc. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Kiemelt fontosságú város:

-A határ másik oldalán ugyancsak van egy Bihar megye, középpontjában egy 200 000-es várossal. A két város valamilyen szinten "konkurenciája" is egymásnak.

-Egyik legbiztosabb Fideszes város kár lenne tagadni, hogy ennek nincs szerepe Debrecen fejlődésében.

-Kelet-Magyarország elmaradottsága szempontjából is fontos, hogy legyen az ország keleti felén egy "gazdag" város.

-Magyarország rettentően vízfejű ország (Budapest központú), Debrecennek ha természetes lenne a lakosság eloszlása, legalább egy Kolozsvár méretűnek kellene lennie.

2021. márc. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Kár találgatni, a cikkben fejtegeti az okokat. Én is csak ezeket tudom felhozni.
2021. márc. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

3-as: ezt írod: "-A másik,hogy Debrecenben nincs munkaerőhiány.Emiatt, a bérek alacsonyan maradtak.Ellentétben mondjuk Győrrel,Budapesttel."


Nincs munkaerőhiány??? Hát ezt honnan veszed?

Szabolcsból, Békésből, Szolnokból karavánok járnak Debrecenbe dolgozni, mert nincs már helyben szabad munkaerő!

(igaz, nem ukrán és román munkások vannak, mint Győrben meg Pesten)


Debrecenben jelenleg (amiről én tudok) építenek 2 színházat, 2 vasúti beruházást, 3 lakótelepet újítanak fel, 4 ipari parkban 6 gyár és 2 logisztikai központ építése folyik, az Egyetem 6 helyen építkezik, két toronyházat építenek, 3 közparkot újítanak fel, 2 fürdőt renoválnak 5 lakópark épül folyamatosan + egy üzletközpont, 3 sportlétesítmény alapozása folyik, 3 autópálya csatlakozás is épül... és akkor még a BMW beruházás közművesítéséről egy szót sem ejtettünk. Ezen kívül biztos vannak még építkezések, csak én nem mozgok túl nagy területen.

Szerintem egy ilyen FT rangsorban részt venni (olvasva a városok listáját) hatalmas teljesítmény, és olyan reklám-érték, ami egy ilyen kisváros számára különben megfizethetetlen lenne!

A kérdésre válaszolva: szerintem azért figyeltek fel Debrecenre a gazdasági élet szereplői, mert egészen határozott, precizen megtervezett tervekkel, jövőképpel rendelkezik - ez az a város, ami valóban menedzselve van.

Győr pl. miért nem szerepel ezen a listán? Ott van mellette Pozsony, Bécs, igazán leesnek nagy falatok, és mégsem róla ír a világsajtó... Vagy Szeged, ami nem csak gyönyörű. hanem szuper ott is az egyetem...

Az a baj - szerintem - hogy a legtöbb város beéri azzal ami "leesik", Debrecent meg direktbe kiválasztják (lásd pl. a BMW). És egy ilyen cikk után (a többi listán szereplő város ingatlanáraihoz képest iszonyú olcsó ingatlanárak miatt Debrecenbe maguktól jönnek a befektetők, nem kell ,ár rinyálni, hogy osszanak ide is valami kis termelő egységet...

Ja: és persze a Nemzetközi Repülőtér az, ami miatt a többiek nem nagyon tudnak labdába rúgni... Pedig ott van pl. Pécsnek a pogányi repülőtér, csak üzemeltetni kéne, de az Istennek nem mozdul semmi...

Hát ezért, kedves kérdező!

2021. márc. 2. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja: és infrastrukturálisan már most teljesen készen van pár száz hektár ipari parki terület: ha van terv, már holnap lehet az építkezést kezdeni.

És ez nagyon nem mindegy.

2021. márc. 2. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

... és ma jelentették be az idén épülő ötödik(!) szálloda építését:


[link]

2021. márc. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igazság szerint én "receptet" vártam, hogy mi az a többlet, ami miatt Debrecenbe ömlik a (külföldi) tőke, miközben jobb adottságú városain vegetálnak.

(persze tudom, hogy van szerepe a politikai elköteleződésnek, de a nemzetközi tőke, befektetési bizalom nem a Fidesz kompetenciája: a Fidesz eredetileg a BMW-t Miskolcra vitte volna, de a BMW ezzel szemben Debrecent választotta...)

Mit kéne tenni pl. Pécsett, hogy úgy szaladjon a szekér mint Debrecenben?

2021. márc. 3. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!