Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan viszonyulsz az óraállít...

Hogyan viszonyulsz az óraállításhoz? Milyen időszámítást választanál?

Figyelt kérdés
2021. márc. 27. 16:55
A kérdező szavazást indított:
Maradjon az óraállítás
Legyen mindig téli időszámítás
Legyen mindig nyári időszámítás
Legyen a román időzóna szerinti nyári időszámítás
66 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%
Nyárit inkább, mert a télivel nyáron már 3 fele világosodna, és 8 körül meg menne le a nap. Az emberek munka után mennek kikapcsolódni, vagy dolgoznak még otthon a ház körül, szóval inkább tovább legyen világos, reggel melóba menet nem érdekel, hogy süt-e a nap, de nyáron meg jó, hogy sokáig fent van.
2021. márc. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
35%

- rendszeresen visszaállítom a gázórát, vízórát, villanyórát

- nyári időszámításra voksolok.

2021. márc. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
44%

Rosszul, el kellene törölni a francba.

Én is a nyárit tenném állandónak, mert az emberek délután tudnak ügyeket intézni, kikapcsolódni stb.


Nem értem,hogy miért baj az,hogyha télen még fél 8-kor nincs világos.

2021. márc. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 molnarmarcell21 ***** válasza:
40%

Állítólag több világos óránk lenne napközben másik időzónával.


Nekem mindegy, rugalmas a munkaidőm, tudok igazodni a naphoz, mindegy hány óra.

2021. márc. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
26%

Nem lenne több világos óránk.

Igazából nem is tudom mire számítottam. Az emberek egyszerűen a legalapvetőbb összefüggéseket is képtelenek felfogni.

Adott napon adott számú világos óra van, és ezen semmi nem változtathat. Alapból el sem kéne törölni az órátállítást. Pont azért van, hogy elég legyen évi néhány nap szívni a probléma miatt, ne kelljen az év valamelyik felében végig, attól függően melyiket választottuk.

2021. márc. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
37%
Jah ettől a baromságtól mászok falra, hogy tovább van világos. Nincs tovább világos. Nem az órával kontrollálod a Föld Nap körüli pályáját. Ilyen baromságot csak a fogatlan buta prolik hajtogatnak.
2021. márc. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%

A kedvencem aki olyan szélsőségesen idióta, hogy a románok időzónáját akarná bevezetni nyári időszámítással kombinálva.

Aki azt akarja, hogy karácsonykor reggel nyolckor még seggsötét legyen, nyáron meg ne lehessen éjfél előtt elaludni, azt internálni kéne, mert nem normális.

2021. márc. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
12%
Nincs semmi baj az oraátállitással. Csak most nagyon felfujták. Nem igazán tudom elhinni, hogy egy normális embernek szenvedést, betegséget okoz ha egy orával elöbb/késöbb kel/fekszik mint az elötte lévö napon. 1:A "téli" idöszámitás felel meg az alap idözona megállapitásnak. 2: Tiszta elmebaj, ha a környezö országoktol eltérö beállitást használnánk.
2021. márc. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%

Téli: nyáron 8ig van világos.

Nyári: nyáron 9ig van világos.


Szóval miért nincs tovább világos?


Tény, nagyon szépen megállapítottátok, hogy nem lesz egy napban több világos óra a nyári időszámítás szerint, de az emberek nagyrészének reggel 5 után kezdődik az aktív napja (nem a 24 órát nézi senki, csak amíg éppen aktív), és kb este 10ig tart, vagy tovább. Ebben igen, a nyári időszámítás szerint több fényes óra van, mint a téli szerint.


Jó az az érv is, hogy a téli az alap, de azóta változott az emberiség, nem a tyúkokkal kelünk és fekszünk, hogy mindegy legyen. A legtöbb embernek szüksége van arra, hogy este legyen egy órával világosabb.

2021. márc. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%
A nyárit mert szerintem a "tovább világos" szempont fontosabb a szabadidős időszakokban. A téli szerint a több világos pont a munkával töltött időszakot gazdagítaná míg a nyári a szabadidős időszakban eredményezne többet.
2021. márc. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!