Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Óraállítás - szerinted mi...

Óraállítás - szerinted mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Láttam már hasonló kérdést, de ott szerintem nem volt felsorolva elég válaszlehetőség.


TE melyik opciót támogatnád a leginkább?


(Akár sorrendre is kíváncsi lennék, hogy pl. x lenne a legjobb, utána y, z meg a legkevésbé)


2020. okt. 22. 15:24
A kérdező szavazást indított:
téli időszámítás
nyári időszámítás
évi 2x óraállítás (jelenlegi rendszer)
nekem mindegy
69 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
A téli lenne a legjobb, mert megszabadulnánk ettől a macerától végre, az állítgatás a második opció, mert már megszoktuk, a legrosszabb a nyári lenne, mert az azt eredményezné, hogy télen hetekig sötétben ülnének a gyerekek az első órán, ami full természetellenes.
2020. okt. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Miss Endzsi ***** válasza:
59%
Imádom, hogy nyáron későn megy le a nap, én igy erre szavazok.
2020. okt. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Én szavazni nem tudok a saját kérdésemre, így leírom a saját véeményem (legjobbtól a legrosszabbig):

nyári > óraállítás > téli

2020. okt. 22. 15:45
 4/18 anonim ***** válasza:
66%

Az állítgatás egy agyrém, rettenetesen utálom, és teljes mértékben értelmetlen! Sőt, káros!

Nekem a nyári szerintem jobban tetszene, bár nem próbáltam még télen...

Az okosok szerint jobban járnánk a télivel. Hát, szerintem nem, mert télen nagyon hamar sötétedik, kora délutántól szinte semmibe nem érdemes bár belefogni (kinti munkák, stb... ) mert egyből sötét van.

Ennek ellenére jó eséllyel a téli időszámítást fogják bevezetni.

2020. okt. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ha nem szólnának, csak átállítanák, senki nem érezné, így tudnak mi miatt nyafikázni.
2020. okt. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Jajj ne pontozgassuk már le egymást, emberek. :(

Én zöldet nyomok minden válaszra aki a kérdésre válaszol és leírja a véleményét.

Bár NAGYON nem értek egyet a télivel. :D De nem is az egyetértés a kérdésem lényege.

2020. okt. 22. 15:55
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
Jaj ez nagyon egyéni... nyilván mindenkinek az a jobb, amelyik az életritmusának jobban megfelel, ezért ebben nem lesz igazság sose... személy szerint én a télit jobban preferálnám, de ez is igazából annak köszönhető, hogy az életvitelem és belső biológiai órám inkább a télit szereti. Nekem a nyári átállás minden esetben nagyon megterhelő, ilyenkor meg az első 1-2 nap szokatlan, de utána teljesen jó.
2020. okt. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
56%

Mindegyiknek megvan az előnye és a hátránya is. Én azért szavazok a télire, mert nagyon utálok sötétben kelni és ha a nyárira állnánk át, akkor a tél közepén 9-kor kelne a nap. Ha a két rossz közül kell választani, akkor inkább legyen normális időben reggel világos és cserébe sötétedjen korán.

Emiatt az én sorrendem: téli, óraátálítás és az utolsó a nyári

2020. okt. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem teljesen rendben van az óraátállítás, inkább szívok 1-2 napig (max 1 hétig), minthogy az év egyik felében túl hamar sötétedjen, túl későn világosodjon stb...
2020. okt. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
41%

Kb mindegy, csak végre töröljék el az óraállítást. Az én bioritmusomat nem zavarja meg, de falra tudok mászni, hogy hetekig minden akaratgyenge ember kifogásnak használja.

Ha nagyon kell mondani egyet, akkor inkább nyári legyen fixen és kész.

2020. okt. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!