Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez valóban arrogancia lenne a...

Ez valóban arrogancia lenne a részemről?

Figyelt kérdés

Hogy érthető legyen a történet, tudni kell, hogy nekem német származású (magyarországi német/sváb) felmenőim vannak, anyai ágon csak német származású felmenőim vannak. És a helyzet az, hogy amikor szóba jön a második világháború és főleg Magyarország helyzete, akkor engem büszkeséggel tölt el a tudat, hogy én (részben) német származású vagyok, bár a felmenőim már jóval a háború előtt itt éltek Magyarországon, de akkor is, németek voltak, és a második világháborúban épp a németek voltak azok, akik szembenálltak azzal förtelmes, Vörös hadsereg nevezetű sorscsapással. Bár a felmenőim ebben nem voltak érintettek, de akkor is büszkeséggel tölt el ez a tudat, továbbá köztudott az is, hogy a németek jóval civilizáltabbak voltak, mint a Vörös hadsereg, a katonáik is civilizáltabban viselkedtek itt (lehet, hogy Magyarország szövetséges volt, de akkor is). Szerintetek ez valóban arrogancia a részemről? Én nem gondolom annak, mivel a Vörös hadsereg valóban egy gyalázatos csürheként viselkedett itt Magyarországon és főleg Németországban. Egyébként azért tettem fel a kérdést, mivel többször is megkaptam már emiatt a véleményem miatt, hogy "kultúrrasszista" vagyok, arrogáns, lenéző, akár fasiszta/náci (!), stb. Pedig az oroszokat úgy általában egyáltalán nem tartom bármivel is kevesebbnek nálunk, itt konkrétan a Vörös hadseregről van szó és arról az undorító ideológiai pestisről, amit úgy hívnak, hogy kommunizmus. Szerintetek valóban "kultúrrasszista" lennék amiatt?


(Egyébként én úgy tapasztaltam, hogy itt Magyarországon a mai napig közutálat övezi a Vörös hadsereget (szerintem jogosan), továbbá Április 4.-ét néhány agyhalott kommunistán kívül már a kutya nem tartja "felszabadításnak", és mintha sokan inkább a németekkel szimpatizálnának (nem az ideológiájukkal), mint a szovjetekkel, amivel úgyszintén egyet tudok érteni.)



2021. ápr. 3. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:
23%
Nem tom, ha eltekintünk mindenféle holokauszttagadástól, akkor a németek voltak a legkevésbé civilizáltak. Nemcsak abban az időben, de az emberiség egész történelme során. Én erre nemhogy büszke nem lennék, de 6 éves koromban önként beleugrottam volna a kútba. A németnél ocsmányabb nép soha nem létezett a világban, és most se. Ezt a mai napig látjuk a merkelisztáni szélsőbaloldali diktatúra példáján keresztül. Igazából ha osztrák lennék, még akkor is elvágnám a saját torkom, csak hogy ne lehessen semmiféle módon ezekkel a lényekkel összeasszociálni.
2021. ápr. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Molyember ***** válasza:
100%
Pontosan mi tölt el büszkeséggel? Mert a Vörös Hadsereggel értelemszerűen a magyar hadsereg is szembeállt, így akár a magyar felmenőidre is büszke lehetnél, de csak a németeket emelted ki, ezért biztosan nem csak ez az oka. Inkább az lehet, mint a kis neonáci srácoknál, akik aztán kinövik ezt az egészet: a németek lerohanták Európát, ezért erősnek tűnnek a szemedben, amivel szívesen vállalsz valamiféle közösséget. De amikor ezt érzed, jusson eszedbe, hogy nem nagy dolog ártatlan civileket gettókba zárni, fegyvertelen embereket, nőket és gyerekeket gázkamrákba terelni, aztán a bukás után szűkölve várni az ítéletre, miközben a vezető, az a gyáva, korcs Hitler inkább az öngyilkosságba menekült, hogy ne kelljen szembenéznie a tettei következményeivel. Nem azt mondom, hogy te is ilyen félénk, önbizalomhiányos tini vagy, aki erősnek próbál látszani, csak próbálok rávilágítani arra, hogy mit jelent az embereknek az, hogy te büszke vagy a német származásodra, főleg a második világháborús részvételük miatt. Mert amúgy lehetnél a német filozófia, vagy a zene miatt is...
2021. ápr. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyessel mély egyetértésben. A beteg filozofiájukkal Nietzsche-től Kant-ig a pokolba velük!
2021. ápr. 4. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!