Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ellenanyag teszttel online...

Ellenanyag teszttel online valaki igényelt már Védettségi Igazolványt, és hogyan?

Figyelt kérdés

Csak igy tudtuk bizonyítani hogy átestünk a covid fertőzésen. Online szeretném igényelni, de kb lehetetlennek tűnik.

Az eredmény mellett csatolnom kéne a 3000es befizetést, de azt miből indítom el? És nem enged tovabb lépni.



2021. ápr. 15. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Tényleg? Lehet házilag tesztelt ellenanyag-panelt hivatalosan benyújtani? Eskü, megcsinálom magamnak!
2021. ápr. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
#1 Nem lehet. Hivatalosan kell levenni a tesztmintát tesztelőponton, vagy orvosnál. Ő tud kiállítani igazolást, hogy mi a teszt eredménye. Egyébként én úgy tudom, hogy csak PCR tesztre adnak védettségi igazolást. Ha pozitív a PCR, akkor (tünetmentességtől kezdve) 10 nap múlva lesz érvényes, és 3 hónapig érvényes. Mostanában ezen változtathattak, nem követem pontosan ezt a vonalat, de házilag készült tesztre kizártnak tartom, hogy kiadják az igazolást. Már csak azért is, mert a feketepiac dugig van hamis tesztekkel.
2021. ápr. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sehol mem irtsm hogy "házilag". Egyáltalán milyen az, hogy házilag?

Hivatalos tesztelőnel csináltam magán úton ellenanyagtesztet.

A haziorvos és gyerekorvos is mondta, hogy ha nem csináltunk pcr tesztet (mert már karanténba voltunk csaladtaggal aki pcr pozitív), akkor még pozitív ellenanyagteszttel tudjuk bizonyítani, hogy átestünk a covidon és ugy igényelni védettségi kártyát.

Online oldala van a kormanyablaknak erre, ahova csatolhatom a HIVATALOS eredményt, de kell hozzá a csekkbefizetes egyből a kártyára 3000 ft.

2021. ápr. 18. 19:24
 4/7 anonim ***** válasza:

A gyorstesztekből van olyan, amit elvileg otthon meg lehet csinálni, sőt lehet PCR tesztből is ilyet kapni. Ezekkel az a probléma, hogy ha nem szakszerűen veszed le a mintát, akkor valószínűleg hamis eredményt fogsz kapni. Márpedig gyakorlat nélkül még egy ujjbegyből vett vérmintát is nagyon könnyen el lehet rontani, nemhogy a PCR-t (Magadnak nem hiszem, hogy egyáltalán le tudod dugni olyan mélyre, ahonnan a mintát venni kell.)

Ha magánúton orvossal csináltattad, akkor kaptál róla hivatalos papírt.

Ha a kormányablak felületével van probléma, akkor az ottani adminokat kell megkérdezni, hogy hogyan lehet feltölteni a képet a papírról. Az illetéket nyilván be kell fizetni.

Más típusú ügyintézésnél nekem előfordult, hogy a kép filemérete túl nagy volt, le kellett csökkentenem, csak úgy tudtam feltölteni. Szóval esetedben a kormányablak felületén megtalálod az ügyfélszolgálat elérhetőségét, ott meg tudják mondani, hogyan tudod megoldani a problémát.

2021. ápr. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tisztába vagyok ezekkel, köszönöm.

A gond az, hogy nem tufom igényelni.

Az eredmény megvan, hivatalos, nem ez a lényeg.

Hanem a kártya igénylése.

Az igényléshez egyből a teszt eredmeny mellé csatolni kell a 3000 ftos befizetést is, na de honnan mit hova fizessek ha most akarom igényelni?

Usz írtam fentebb kérdésbe, hogy 1818 nem veszi fel ha valsmi hasonló ügykört választok diszpécserre, mert erre vonatkozó konkrét menüpontot nem talaltam.

2021. ápr. 18. 20:51
 6/7 anonim ***** válasza:
44%

A második válaszodból már értettem, mi a probléma, ezért írtam, hogy a kormányablak ügyfélszolgálatát kell ezügyben keresned. A 1818 ezzel nem foglalkozik.

"Ha valaki vélhetően átesett a fertőzésen, de nem tudott róla vagy nem készült róla teszt, akkor igazolhatja a fertőzésen való átesését ellenanyag-vizsgálattal is. Ebben az esetben a vizsgálat önköltséges, de hatósági áras lesz, amelynek összege 11 000 forint. Emellett ki kell fizetnie a védettségi igazolvány kiállításnak 3000 forintos összegét is. Ha az ellenanyag-vizsgálat igazolja, hogy korábban valóban fertőzött volt, akkor a védettségi igazolvány érvényessége 4 hónap. Ebben az esetben a védettségi igazolványt elektronikus úton (a fővárosi és megyei kormányhivatal által rendszeresített elektronikus űrlapon), vagy személyesen is lehet igényelni bármely kormányablakban.



Fotó: MTI/Rosta Tibor

A védettséget az igazolványon túl applikációval is lehet igazolni. Az applikáció az érintett azonosítását követően – az EESZT-ből szerzett adatok alapján – igazolja az érintett oltottságát. Az applikáció az oltott nevét, az érintett TAJ számát, az oltás idejét, a védőoltás típusát, a fertőzéssel szembeni védettség tényét vagy annak hiányát jeleníti meg.


A kártya személyazonosító igazolvány vagy útlevél felmutatásával együtt érvényes, és az egyes adatok megjelölését angol nyelven is tartalmazza."


Tehát lépj be a kormányablak oldalára, ahol eddig próbálkoztál, és keresd meg az ügyfélszolgálatuk elérhetőségeit. Ők tudják pontosan megmondani, hogy hol, hogyan tudod befizetni. Sejtésem szerint ott valahol az oldalon banki utalással fogod tudni fizetni, mint ahogy például a tulajdoni lap igénylésnél, vagy a hasonló ügyeknél. De most ezt így menüpontra pontosan nem fogom tudni megmondani, azt a felületet nem próbáltam. Ők fognak tudni segíteni.

2021. ápr. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Átutalással lehet befizetni, van számlaszám is. Én elutaltam itt telefonon Smartbankon, és lescreenshot-oltam, hogy el lett utalva. Viszont nem tudom mi lehet a baj az űrlappal, mert ahogy rámegyek, hogy melyik kormányablakba küldeném, bejön egy szürke ablak és nem tudok onnan továbblépni sehova.😠
2021. ápr. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!