Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A dohányosokat, gyors éttermi...

A dohányosokat, gyors éttermi kajákat zabálókat ennyi erővel miért nem diszkriminálják? (Tisztelet a kivételnek)

Figyelt kérdés
Pont ezek az emberek tekintenek már-már egy gyilkosra arra az emberre, aki nem oltatja be magát. Akkor ennyi erővel őket is felelősségre lehetne vonni, amiért fújja a másikra a füstöt, az egészségtelen életmódja miatt pedig le terheli az eü-t. Vagy ez rendben van? Kérem szépen, ez nem képmutatás?
2021. ápr. 27. 06:56
 81/139 anonim ***** válasza:
84%

"Erre aztán nagyon büszkék lehetünk. A nemnormális állapot az új normális."

Járványhelyzet alatt ez teljesen normális. És pont az a lényege, hogy a korábbi normálishoz hamarabb visszatérjünk. Neked nem ez lenne a cél?

2021. ápr. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/139 anonim ***** válasza:
17%
81.Én mindig abban hiszek,hogy nem azért vannak intézkedések mert vírus van,hanem azért van ez a vírus,hogy be lehessen vezetni bizonyos intézkedéseket. Nem vagyok én olyan naiv,hogy majd elhiszem ,hogy engem meg akarnak menteni,meg segíteni akarnak és minden az érdekemben van.Hát hogyne.
2021. ápr. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/139 anonim ***** válasza:

Nem konkrétan téged akarnak megmenteni, az intézkedéseket az alapján hozzák hogy társadalmi szinten a többségnek mi az előnyösebb, vagy mi a kevésbé hátrányos.

Egyéni szinten lehet olyan döntés is hátrányos, ami a többséget védi.

2021. ápr. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/139 Koplárovics Béci ***** válasza:
54%

"Én mindig abban hiszek,hogy nem azért vannak intézkedések mert vírus van,hanem azért van ez a vírus,hogy be lehessen vezetni bizonyos intézkedéseket."


Perszepersze. Mint például a maszkviselést? Hát hol van már a tavaly(előtt)i mindentmegfigyelős-arcfelismerős-midekitfigyelnek a kamerákkal állapot? Hát nem totál ellehetetleníti a maszk az arcfelismerést? Hát a Big Brother sír most valahol a sarokban.

Vagy ott van ugye a csiphiány a világban. Ami miatt autógyárak is leállnak. Há' nem tök nyilvánvaló, hogy azért van a világban a csiphiány, mert kell sokmilliárd csip az oltásba??? Há' a hülye is látja! Na és akkor indulhat az új konteó, és még ezt is a szátokba kell adni, merthát magatoktól nem jöttetek rá még ennyire egyszerű képletre sem.

Vagy ott van az, hogy döntsük romba a gazdaságot, mer' az milyen jó.

Már írtam sokszor, hogy az ilyen háttérhatalmat sugalló emberekkel az a baj, hogy a saját szintjükön gondolkodnak. Pedig ha létezik háttérhatalom, akkor ők jóval előtük járnak. Úgyhogy fölösleges hős partizánt játszani, sőt egyenesen ők akarják, hogy te legyél a hős partizán :)


"Nem vagyok én olyan naiv,hogy majd elhiszem ,hogy engem meg akarnak menteni,meg segíteni akarnak és minden az érdekemben van."


Dehogy miattad van, ki mondta ezt a hülyeséget? Kell a biorobot, azért van.

2021. ápr. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/139 anonim ***** válasza:
83.Nem is konkrétan magamra gondoltam. Csak eszembe jutott,hogy egy olyan helyen ahol a munka törvénykönyve nem a munkavállalót védi,ahol rabszolgatörvényt hoznak,ahol 7 napból 6-ot le kell dolgozni majd pont érdekli őket,hogy mi van velem? Valószínűtlen.
2021. ápr. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/139 anonim ***** válasza:

85

Még ha ebből indulunk is ki, a rabszolgatörvényhez kellenek a rabszolgák, szóval akkor is az a cél hogy minél többen megmaradjunk.

2021. ápr. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/139 A kérdező kommentje:

78. Ja, hát a te logikád mellett egy gazdaságot is tönkre lehet tenni. Indokokról hadoválsz, hát nagyon nem indok. A verekedés példádra meg nem reagálok, mert tereled a témát.


Bécike meg saját magát röhögteti ki azzal, hogy összemossa a diktatorikus lezárást, vállalkozások tönkretételét a floridai korlátozásokkal, ahol valóban van egy-két kivétel, de nem az egész államban. Úgyhogy kedves személyeskedő kretén, nincs teljes korlátozás. Agyat neked kellene adni...

2021. ápr. 27. 16:21
 88/139 A kérdező kommentje:
Bécike, más szó a konteón kívül nincs a tarsolyodban? 😂😂😂🐑🐑🐑
2021. ápr. 27. 16:25
 89/139 anonim ***** válasza:

"Ja, hát a te logikád mellett egy gazdaságot is tönkre lehet tenni"

Nem igazán. Az én logikám szerint mérlegelni kell, hogy mi mekkora kockázat és mekkora nyereség, és az alapján dönteni.

Pont ezért logikus hogy a buszok közlekedtek akkor is, amikor az uszodák be voltak zárva. És hogy nem a teljes lakosságnak nyitnak most, hanem akik már védettebbek.


A verekedős példa pedig épp a te logikátlanságodra volt hivatott rámutatni az analógia alapján.

2021. ápr. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/139 A kérdező kommentje:
Jó, hát én feladom, mert teljesen felesleges győzködni. Ha egy 1500 négyzetméteres uszodában jobban fertőz a vírus, mint egy kb 20 négyzetméternyi buszon, akkor valóban nincs miről beszélni. Ami legszomorúbb, hogy a Fidesz kormány alatt ennyi emberbe ennyi gyűlölet szorult, személyeskednek, undorító stílusban beszélnek a másikkal. De én bízom a többi pár millió emberben, akik nem dőlnek be ennek az egésznek, s továbbra se gyarapítják a gyógyszermaffia profitját. Szomorú, hogy ilyen emberekért, mint a Bécike is, fizetem, s fizeti sok más ember a TB-t, s ilyen stílust enged meg magának. Szívem szerint nem is fizetném. Aztán akkor merre állna a szájuk, mert nem biztos, hogy akkor ingyenes lenne az oltásuk.
2021. ápr. 27. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!