Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak szerintem irreális hogy...

Csak szerintem irreális hogy egyesek milyen bénának állítják be a világ vezető gazdaságait a klímaváltozással szemben?

Figyelt kérdés

Főleg ez a vízszint emelkedés ami nálam ki szokta verni a biztosítékot. Tudjátok amikor felsorolnak 100-150 világvárost amiket egy az egyben el fognak nyelni a habok. De persze az is kínos ahogy arról beszélnek hogy az olyan államok mint az Egyesült Államok, Kína, Japán, Korea, EU államok, stb. milyen nagy ívben szják le a gazdaságaikra mért több ezer milliárd dolláros károkat.

Nem mintha értenék az ilyenekhez de ezek nem azok a fajta országok akik úgy lennének vele hogy... "Jó, hát akkor ez van."

Ezeket a jóslatokat is valahova a XXII. század környékére teszik ami azért elég merész vállalás. Ha visszatekintünk 60-80 évet az emberek nem egészen úgy képzelték el a jövőt ahogy az ma kinéz.

Ti mit mondtok?



2021. máj. 31. 09:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tanuljanak a Hollandoktól és kövessék a mintájukat. Nem kell félteni ezeket az országokat.
2021. máj. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%

Azt hogy én voltam nyugaton.


Korábban nem értettem itthon mi az olyan nagy gond a "pazarlás" alatt, mert oké, véletlenül nem újrahasznosított papírból való szalvétát vettél, majd legközelebb.


Na kint, olyan k.rva nagy a pazarlás, amilyet én még nem láttam!!!


Megvesz egy műanyag dobozban egy literes űrtartalmú salátát, kivesz 5 levelet, a többit DOBJA A KUKÁBA, mert "holnap úgyis vesz frisset".


És még rengeteg ilyen sztorim van...


Szóval, amennyiben ez tényleg így fog megtörténni, maximálisan megérdemlik.

2021. máj. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

60-80 éve még nem gondolták, hogy a környezetszennyezésből ekkora baj lesz. 40 éve már igen.


A sokmilliárdos károk még mindig kevésbé verik ki a biztosítékot az embereknél, mint egy drasztikusabb életmódbeli váltás, ezért addig halogatják a politikusok a változtatásokat, amíg lehet.


Ha ezt a rövidtávú politikai haszonlesést irreálisnak tartod, ezer példát lehetne mondani, ami kárt okoz, de a népszerűség miatt mégsem tesznek ellene.

2021. máj. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
100%
Irreális elvárás lenne egy 4 évre megválasztott kormánytól elvárni, hogy a a legnépszerűtlenebb dologra szórja el az adófizetők pénzét. Mert akkor hétszent, hogy nem választják meg újra.
2021. jún. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!