Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akik szerint a Covid "tervezet...

Akik szerint a Covid "tervezettségét" az bizonyítja, hogy szezonális és nyáron visszaesik a terjedése, miért hiszik ezt?

Figyelt kérdés
Azt hiszik, hogy a turizmus, üdültetés, szórakozóhelyek stb. valami óriási szerepet játszanak a világgazdaságban, vagy miért?

2021. jún. 12. 21:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Ezeknek teljesen mindegy, bármilyen mintázatba bele tudnak valamit magyarázni.
2021. jún. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
A "Covid" tervezettseget rengeteg dolog bizonyítja. De felesleges ezekről beszélni agymosott embereknek
2021. jún. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Nyári hónapokban a legtöbb vírusos betegség visszaesik köszönhetően a magasabb hőmérsékletnek és erős UV sugárzásnak. Kár ebbe bármit is belemagyarázni.
2021. jún. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Akkor decemberben Orbán emberei miért szidták Egyiptomot, hogy nem veszik elég komolyan? Ott 40 fokba is terjed?

Meg, hogy ne menjünk messzire, szerinted hány fok van télen görögbe, spanyolba?

Nyugodtan magyarázz már bele valamit :D

Ja és usa, kínában eddig 1 hullám volt. ott meg mindig meleg van? ez ám az éghajlatváltozás

2021. jún. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Én az ellenkezőjére pont ilyen értelmetlen érveket hallottam.

1. Melegben kevésbé tud terjedni. Ez nagyon stabil érv. Elég csak megnézni, azokat az országokat, ahol meleg van. Pl.India, meg még egy halom másik. Ott nem terjedt, ugye?🙄

2. Télen nagyobb a fertőződés, mert össze vagyunk zárva, nyáron meg nem. Aha. Mégis hol? A téli időszakban a tömegközlekedésen csak lézengtek. Mindig azzal járok, pár hete, van újra tömeg. A fél ország homeschoolban/home officban, vagy csak simán otthon volt, mert zárva volt a munkahelye. Ugyanez igaz a zárt szórakozóhelyekre, pl.mozi, edzőterem stb. Nos, ezek az emberek, MOST, nyáron vannak "összezárva", télen pedig nem, és ne gyere légyszi az oltásokkal, mert ez tavaly is pont ugyanígy volt. Szóval ha ez az "összezártság zárt térben" blabla igaz lenne, akkor pont fordítva lennének a számok.

Ha tudsz mondani egy valóban megdönthetetlen érvet, hogy miért "szezonális" ez a vírus, elárulom neked, a titkot, miért tartják sokan tervezettnek.

2021. jún. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

#5


Indiában az 1 millió főre eső megbetegedések száma negyede mint Magyarországon.

Az indiai viszonyokat nem lehet összevetni az európai viszonyokkal.


Másrészt: trópusokon is vannak vírusos megbetegedések, infuenza is jól kimutathatóan az esős évszakhoz -párás levegőhöz- kapcsolódik.


Görögország: október-novemberben kezdett megugrani a járvány, majd egy hullamvölgy után májusban kezdett csökkenni.


Erős napsütésben, illetve nagy hidegekben csökken a járvány -lásd: őszi, tavaszi influenza szezon.

2021. jún. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6! Az első részben teljesen igazad van. Ezt már én is írtam ezen az oldalon, amikor azzal jöttek, hujjuj, mi van Indiában! Mind meghalunk! Ja, mert az senkit nem érdekel, hogy 100x annyian vannak, mint mi. Arányosan meg se közelítették a mi napi csúcsunkat se fertőzésben, se halálozásban. De érdekes, akkor is jól lepirosoztak.🤔 Valahogy azt látom, hogy a pánikolók semmivel nem értenek egyet, meg az ellenkezőjével se. Na, mindegy is.

Értem. Én nem írtam, hogy egyetértek a járvány "tervezettségével", csak azt, hogy, amit a #3 válaszoló írt, az így egy az egyben, biztosan nem húzható rá. Pedig konkrétan ezzel szoktak érvelni, a hőmérséklettel, meg az UV-val. Amit te írtál az már egy árnyaltabb kép és valamivel reálisabb is lehet.

2021. jún. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7


Na igen. A 3-asban egy rövid magyarázatot akartam csak adni.

2021. jún. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Fsms ***** válasza:

Ami a kétséget táplálja, hogy a vuhani labor 3 tudósa már a járvány kitörése előtt covidos tüneteket mutathattak és kórházba kerültek. Koránt sem biztos, erre, ennek szántak, lehet csak így sikerült. Minden esetre sokat mondó, hogy Kína gátolja a vizsgálatokat, Trump egyértelműen kínai vírustól beszél, Pompeo pedig titkosszolgálati jelentések alapján mondta, hogy Kína áll mögötte.

Szóval inkább egy rosszul sikerült kísérlet volt.

2021. jún. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

3


Tökmindegy."Jarvanyhelyzet van" ezért nyáron se kéne elvileg lazítani. De tudniuk kéne egyes embereknek hogy ilyenkor a legmagasabb a turizmus és a vendéglátás bevétele,ezért "tűnik el gyakorlatilag ez a bizonyos "vírus""

2021. jún. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!