Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Homofobok konkrétan mi bajotok...

Homofobok konkrétan mi bajotok a melegekkel?

Figyelt kérdés

Most konkrétan személyes tapasztalatokra, sérelmekre, vagy bármi olyan helyzetre lennék kíváncsi ami közvetlen rátok hatással volt, vagy gondot okozott.


Tehát az nem játszik, hogy mert ezt hallottam innen onnan, vagy ezt olvastam itt és ott, hanem amik közvetlen, személyes tapasztalatok.



2021. jún. 24. 02:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Többfajta homofóbia van, van a megjátszott akinek semmi baja nincs igazából vele, csak nevelés, elfogadás, vagy valamilyen indokból ő
2021. jún. 24. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Elkuldte veletlen az előző előző választ,

Többfajta homofóbia van, van a megjátszott akinek semmi baja nincs igazából vele, csak egy póz, mert erre lett nevelve, vagy így fogadja el a többség stb.

Van aki tényleg fél tőlük mint más a pókoktól, de nem akarja őket ettől feltétlen bántani, de nagyban kerüli őket, és undorodik tőlük. Pl. ilyenek a homoszexuális kenyszergondolatoktól szenvedők, vagy erős heteroszexualitassal rendelkezők akik tényleg undorodnak tőlük (egy erős homoszexuális is undorodhat heterl szituaciotol).

És van aki ezt a félelmét már gyűlöletté alakította át, felőle meg is dögölhetne az összes.

2021. jún. 24. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Én nekem személyesen csak az lmbtq propagandával van bajom, amúgy azt vallom, hogy azt csinalhatnak amit akarnak maguk közt. De gondolom ez is homofóbiának számít nektek. Mindenféle érzékenyítés és pozitiv diszkrimináció idegesít, nem csak itt, hanem a nőknél, más vallásoknál, rasszoknál stb. is.

4-es voltam

2021. jún. 24. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%
Nincs velük semmi bajom, de a gyerekeket hagyják békén.
2021. jún. 24. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Tehát ha olyan meleg vagy aki nem vonul prideon és nem veri az asztalt hogy milyen különleges és rakjanak be mindenhova kvóta alapján, nem akarsz gyereket nevelni és házasodni, gyerekeket ezzel csesztetni akkor semmi bajom nincs veled.


Másik példa, egy szerény fekete játékost például nagyon megrudok kedvelni, mondjuk Kante, vagy egy jó énekesnőt...

De aki feszt előveszi a rasszista kártyát (Hamilton...) , szobrokat döntöget, arról pofáz nekem hogy a fehérek elnyomták őket 100 éve és ma sincs elég politikus, vagy színész belőlük azt feltudnám rúgni.

Nőknél is lehetsz bármilyen, de ha nyomatod ezt az igy ugy elvagyok nyomva dumát, akkor nem foglak bírni.

2021. jún. 24. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Mondjuk örülnék neki, ha a hozzájuk kötődő "jogvédő" és egyéb civilszervezetek nem nyomnák az arcomba a hülyeségeiket(, amikről az nyugati eseményekből már látható, hogy hova vezet), de magukkal a melegekkel semmi bajom. Legyenek normálisak és ne nyomják más arcába, hogy ők lmbtstbk, én se kötöm az orrukra, hogy én meg heteró vagyok.
2021. jún. 24. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

"nem akarsz gyereket nevelni és házasodni,"


Ha mondjuk gyereket nem nevelhetnének, de házasodhatnának egymással, akkor az neked miért lenne probléma?

2021. jún. 24. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
Az ember érzelmi lény és egyes embereknek igénye van arra, hogy kiélje szélsőséges érzelmeit akkor is, ha a konkrét esetre vonatkozóan sem személyes, sem egyéb tapasztalata vagy ismerete nincs.
2021. jún. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%
Nincs semmi bajom velük, mégis gyakran lehomofóboznak, mert a b_zipropagandát ellenzem.
2021. jún. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%

Ezt a kifejezést sem szeretem, hogy "homofóbia". Vannak fóbiák, pl. agorafóbia, arachnofóbia, stb. Tehát az irracionális félelem valamitől. Senki nem "fél" a melegektől.

Nekem semmi bajom nincs velük, ha a szexualitásukat nem viszik utcára. Én sem viszem az enyémet, ők se tegyék. Van meleg ismerősöm, akinek legalább annyira elege van ebből a politikai hangulatkeltésből, mint sok heteronak. Hiszem, hogy van egy csendes többség, csak ebben a kérdésben is a magamutogató szélsőség a hangos. Nem szabad megbélyegezni senkit a nemi identitása miatt: tehát ne utasítsák el munkából csak azért, mert meleg. Ne kapjon pl. lopásért többet, csak azért, mert meleg. Ne adózzon többet, csak azért mert meleg. De ezek a társadalomnak eddig is természetes volt. Én azt ellenzem, hogy tapsolni kéne mindenhez: ha smárolnak az utcán, akkor ők "bátrak". Ha egy politikus/közéleti szereplő coming out-ol, akkor egyből pozitívan kéne róla gondolkodni, hogy amúgy mint politikus/közéleti szereplő, miket csinál, az mellékes. Sőt, ha bírálod, akkor egyből "homofób" leszel. A tetteink számítanak, nem a szexuális orientáció.

2021. jún. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!