Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Debrecen vagy Nagyvárad az...

Debrecen vagy Nagyvárad az élhetőbb város?

Figyelt kérdés

Melyik városban jobb az élet?

Hol magasabb az életszínvonal, a fizetések?

Milyen a politikai élet ezekben a városokban, hol jobb magyarnak lenni: Debrecenben vagy Nagyváradon?



2021. jún. 24. 17:14
A kérdező szavazást indított:
Debrecen
Nagyvárad
27 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

"hol jobb magyarnak lenni"


Szerinted? Biztos nem Romániában...

2021. jún. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Szerinted Romániában vagy Magyarországon jobb magyarnak lenni?


Egyébként Magyarország még mindig mindenben jobb Romániánál.

2021. jún. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Magyarként Debrecenben
2021. jún. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%
Romániában utálják a magyarokat, ezt tapasztalatból mondom, a legnagyobb magyar lakosság arányú városban is, Sepsiszentgyörgyön. Ide jönnek hőbörögni a románok az ország minden "tájáról", mert magyarok itten vagyunk a legtöbben lakosság arányosan. Nem eltántorítani akarlak, de most volt egy eset, amikor egy üzletlánc egyik üzletének alkalmazottainak megtiltották, hogy magyarul beszéljenek, ezt is itt, Sepsiszentgyörgyö. Ugyancsak városunkban, március 15.-i ünnepségen letépték a magyar zászlót és feltették a románt(a magyar zászlók kitűzéséért minden évben megbírságolják a városvezetést 15 ezer lejre, kb egy millió forintra. ).
2021. jún. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
31%

Nemrég egy személyzeti felmérés kapcsán dderült ki, hogy ugyanaz a cég mindkét országban tart fenn leányvállalatot. A románoknál már Átlagban! 40.000 Ft-nyi összeggel keresnek többet a melósok.

Tessék gondolkodni. És elfelejteni ezt a magyar akarok lenni blődséget.

2021. jún. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
92%

Elég jól össze tudom hasonlítani a két országot. Erdélyi magyar vagyok, de rövidebb-hosszabb ideig éltem Magyarországon is.


A román-magyar ellentét leginkább politikai uszítás, mintsem reális probléma, a hétköznapokban nyoma sincs ennek. A Székelyföldön élő magyarok nagyrésze nem ismeri a román nyelvet alapszinten sem, ez nyilván nem szerencsés egy áruházi alkalmazott esetében. Sehol nincs ilyen jellegű tilalom hogy nem szabad magyarul beszélni, mégha ezt egyesek így is állitják be.


Egyáltalán nem mindenben jobb Magyarország mint Románia, pedig sokan ezt állítják. A szakterület amin dolgozok sokkal jobban fizet, sokkal kevesebb munkáért itt Romániában, mint Magyarországon, pedig ha fordítva lenne természetesen én is MO-t választanám. Persze tudom, hogy más terülteteknél ez fordítva van, de pontos infóim nincsenek.

Magyarország valóban "előrébb tart", viszont Románia gyorsabb ütemben fejlődik, igaz van is hova fejlődni. Infrastrukturálisan valóban jelentős lemaradás van, de ez nem Nagyvárad szintű városokban jelenik meg. Valóban nincs olyan autópályahálózat, de a főutak minősége jobb Romániában és itt 100 kmph a sebességkorlát és lehet haladni a főutakon.

Mentalitásban valóban nyugatiasabb MO, de ez kinek tetszik kinek nem, ez vélyeményem szerint nem szempont. Most konkrétan Erdélyről beszélek, mert a kérdés is erre vonatkozott, a Kárpátokon túli helyzetet nem ismerem nyilván ott nagyobb az elmaradottság. A turizmus is valóban sokkal fejlettebb MO-n, de ez is "az elmaradottságnak" tudható be.


Fogyasztásban ugyan azokat a termékeket lehet magykapni mindkét országban, ugyan azok az üzletláncok vannak jelen mindkét országban kisebb különbségekkel. Amit sokan vitatnak, de én bátran kijelentem hogy Romániában olcsóbb az élet mint MO-n, persze a nettó átlagbér is alacsonyabb, de sok területen jobban lehet keresni ahogy mondtam.


Az egészségügyi rendszer vitathatatlanul jobb Magyarországon, ez nem kérdés, véleményem szerint ebben van a legnagyobb különbség MO javára. Annak ellenére hogy az utóbbi időben nagyban fejlődött a román egészségügy infrastruktúrája, a rendszer még mindig ezer sebből vérzik, és itt nem a rossz kórházi körülményekre kell gondolni, hozzáértés hiánya a személyzet részéről, korrupció, magas egy orvosra jutó betegszám, hiányzó ezközök, semmit nem áll a TB stb... Lényeg a lényeg betegnek egyértelműen jobb MO-n lenni. Sok román állampolgár pont ezér megy MO-ra egy ritkább betegség esetén.


Amiben viszont Románia utcahosszal vezet az a közbiztonság, ami nem elhanyagolható tényező. Itt MO-al ellentétben erős a rendőrség, a belügy és a hadsereg is. Ez meglátszik a mindennapokban is, itt állandó a rendőri jelenlét, falun és városon is mindennapos a járőrözés, MO-n nagyon ritkán találkoztam rendőrökkel. Itt nem kell tartani, hogy betámadnak minden ok nélkül a nyílt utcán vagy tömegközlekedésen. Lehet, hogy azért mert ezzel vagyok megszokva de MO-n állandóan van egy veszélyérzetem, az utcákon uralkodó állapotok miatt. + Romániában legalizálták a fehér fegyverek használatát szoval ha megtalál a baj még meg is védheted magad.


Lényeg a lényeg mindkét országnak megvan az előnye és hátránya, nyilván aki megszokta Magyarországot az nehezen szokná meg a romániai életet, a kisebb különbségek miatt. De hogy a kérdésre kitérjek Nagyvárad a legjobb hely ahol élhetsz Romániában. A belváros nagyon szép, felújított műemlékellekkel, kellemes hangulattal. Relatív jó úthálózat, jó tömegközlekedés. Jelen van magyar kisebbség is, ami azt jelenti hogy relatív jó szinvonalú magyar nyelvű oktatás elérhető, magyar kulturális élet, magyar rendezvényekkel. A lakásárak relatív elérhetőek (más nagyobb városokhoz viszonyítva). Fogyasztás szempontjából is kielégítő, minden nagyobb multi üzletlánc jelen van. Jó a közbiztonság. De azért a román nyelv ismerete szükséges a munkavállaláshoz.

2021. jún. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!