Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha külföldiek lennétek és...

Ha külföldiek lennétek és Debrecen és Nagyvárad közül választani kéne, melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
Melyikbe élnétek? Melyik szebb, jobb?

2021. jún. 5. 13:40
A kérdező szavazást indított:
Debrecen 🇭🇺 (200.000-es lakosság)
Nagyvárad 🇷🇴 ( 200.000-es lakosság)
37 szavazat
 1/9 anonim válasza:
95%

Èn nagyvàradon születtem,èlek.

De debrecent vàlasztanàm,az anyanyelvem miatt,az emberek miatt,es a varos miatt.

Meg persze sok olyan miatt ,Amit most sok idobe telne leirnom ide.

Meg hat Ott van a fizetès is.

Romania Meg magyarorszag èg ès föld.

2021. jún. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

ha nem a pénz a fő kérdés, akkor Nagyvárad.Történelmi város, rengeteg műemlék épülettel, rengeteg látnivaló.

Debrecen mezőváros jellegéből fejlődött fel, nagyvárossá.

Bmw gyár ha felépül, a város életszínvonala iszonyatosan nagyot fog ugrani, Kecskemét produkált hasonlót a Mercedes gyár megnyitása után.

2021. jún. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Nagyváradot választanám.


Nincs kedvem rekord ÁFÁt fizetni, amiből majd a város semmit se lát, hanem más zsebekbe kerül.

2021. jún. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
“BMW gyár ha felépül, a város életszínvonala iszonyatosan nagyot fog ugrani” Ezekben a témákban nem vagyok otthon, ezt kifejtenéd?
2021. jún. 5. 20:29
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Debrecen nekem nagyon sivar, tajkepileg, foldrajzikag, meg a hires temploma sem ragad meg. Igy barhova, ha Nagyvarad, akkor az.
2021. jún. 6. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5. Amikor az ember lakóhelyet választ, akkor nem épp a nevezetes épületek léte vagy nemléte a fő szempont! (pl. 3 évig éltem New Yorkban, egyetlenegyszer mentem megnézni a Szabadság-szobrot...)

A szempontok: éghajlat, munkahely, egészségügy, oktatás, közbiztonság, infrastruktúra, szociális-háló (fontos alkotórésze a közbiztonságnak), szabadidős-programok, levegőszennyezettség, adópolitika stb.

Ezen szempontokat összesítve Debrecen a nyerő, ugyanakkor Nagyvárad csoda város, fantasztikus kirándulási desztináció, jó kaják, jó piák, jó szállodák!

Ha az ember villamosra vár Debrecenben és Nagyváradon, akkor igazán meggyőző Debrecen fölénye...

De Várad rögtön felzárkózik, ha pl. az adópolitikát nézzük, mert ott 19% az az ÁFA, ami Debrecenben a világon a legmagasabb: 27%!

2021. aug. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azóta voltam Nagyváradon. Szörnyű h mennyire fejletlen
2021. aug. 25. 11:29
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia kérdező! Szerintem Nagyvárad nagyon szép város. (Ettől függetlenül a magas ÁFA ellenére is Debrecent választanám) Neked mi nem tetszett? Voltál bent a város központjában? Mert ha csak a gyártelepig jutottál el vagy csak az elkerülőúton mentél és csak ott néztél szét akkor nem csodálom, hogy kiábrándultál, de ha sétáltál bent a város központjában, akkor egy nagyon kellemes, szép és fotogén várost láthatsz. Ha sétáltál bent, és ennek ellenére írtad azt, hogy szörnyen fejletlen, akkor csak simán másképp láttuk.
2021. nov. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%

Nagyvárad (a Pece-parti Párizs /Ady) szerintem egyre szebb, egyre vonzóbb!

Már vannak új villamosok, szépen haladnak a régi épületek felújításával, valóban nagyon jó éttermek és kocsmák vannak, Félix-fürdőn szuper szállodák, jó gyógyvizek és szépen van kivilágítva éjszaka.

Sokkal jobb az adórendszer!

Debrecen viszont szédületesen fejlődik, magasan az a környék jövő városa.

Már most is szuper az infrastruktúrája.

Drága város - a szó legszorosabb értelmében is!

Nem tudnék könnyen dönteni, de nagy valószínűséggel Debrecen mellett döntenék (pedig Nagyváradon sokkal többször voltam - és sokkal olcsóbb is)

Debrecen egyből megragadott, van valami olyan vonzása, amit nem sok helyen éreztem/tapasztaltam.

2021. nov. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!