Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Elképzelhetőnek tartjátok,...

Elképzelhetőnek tartjátok, hogy az egyre nagyobb problémát okozó túlnépesedést így akarják majd mérsékelni?

Figyelt kérdés

Ugyebár napjainkban a legnagyobb probléma a túlnépesedés. Ebből adódik a globális felmelegedés, de még a koronavírus is. Ezen kívül a gazdasági tartalék és a Föld eltartóképessége is kezd hanyatlani.


Az ötletemet a Bűn éjszakája (2013) c. film ihlette. Aki látta az már most tudja miről van szó, akik nem azok kedvéért leírom, hogy minden évben a kormány kijelöl egy napot és a kijelölt napon 12 óra hosszára leállítja a rendvédelmi, az egészségvédelmi és a katasztrófa védelmi szerveket, a bűnözést pedig legalizálja erre az időintervallumra. Ennek gazdaságpolitikai célja van elsősorban, mégpedig az, hogy a hajléktalanokat, betegeket és az egyéb önmagukat ellátni képtelen embereket irtsák ki és ennyivel is könnyítsék a tehert. Nyilván az más kérdés, hogy nemcsak politikai érdekből gyilkolnának hanem saját érdekből is az emberek, de úgy vannak vele, hogy annyival is kevesebb.

Ennek az eseménynek a kezdetét egy riasztó jelzi mindenhol, amint felcsörren lehet gyilkolni és a segélyhívó elérhetetlenné válik. Amikor letelik a 12 óra, újból minden a régi lesz. Amint vége akkor pedig köszönetet mond az állam mindenkinek aki politikai céllal részt vett a mozgalomban és gyilkolt a társadalom számára haszontalan rétegből.


Mit gondoltok? Elképzelhető ehhez hasonló vészmegoldás az elkövetkezendő évtizedekben? Tudom, beteg ötlet, 2013-ban még kérdést sem írtam volna ki róla, de mostanában, ahogy haladunk az időben egyre inkább olyan érzetem támad, hogy ha ilyen ütemben haladunk ez abszolút reális elképzelés lehet sajnos.



2021. júl. 22. 22:14
A kérdező szavazást indított:
Simán elképzelhetőnek tartom én is és támogatom
Simán elképzelhetőnek tartom sajnos de nem támogatom
Nem tartom elképzelhetőnek sajnos, pedig támogatom
Nem tartom elképzelhetőnek és nem is támogatom
27 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyebár napjainkban a legnagyobb probléma a túlnépesedés. Ebből adódik a globális felmelegedés, de még a koronavírus is"

Ez így nem igaz. Kapásból nálunk pont sokkal nagyobb probléma, hogy nem születik elég gyerek, és elöregszik a társadalom.


A Bűn éjszakája pedig a gyakorlatban egy marhaság lenne, ami semmit nem oldana meg, viszont kismillió problémát generálna. A film sem azért készült mert bármi realitás lenne benne.

2021. júl. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A leírás alapján a film pont hogy egy eltorzított elképzelhetetlen világot mutatott be, s pont a sokkolás volt a rendező/forgatókönyvíró célja. Morális kérdések feszegetésével pl. ki dönti el ki "halhat meg" és ki nem? Nem láttam a filmet, de szerintem pont azt akarja bemutatni hogy felelősséggel tartozunk mindenkiért.

A globális felmelegedés tényleg az okozza hogy túl sokan vagyunk, ettől a klimatikus gázkibocsátás döntő többségéért az un. fejlett országok felelnek. Köztük te is aki a számítógépet használod (amihez áram kell), aki autóval jár, vagy pazarolja az élelmiszert.

A túlnépesedés nem így fog megoldódni... mondjuk nem lesz túl humánus az sem ahogy "rendeződik" a helyzet.

2021. júl. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Most jött ki az uj része. na abban keményen megy a rasszizmus irtják a mexikóiakat . és mexiko megnyitja a határt a békére vágyoknak.a cime forever purge .a tulnépesedést pont most kezelik világszinten egy oltási programmal amit egy olyan virus ellen alkalmaznak ami 0.003 százaékban halálos. viszont aki a 10es 20as éveiben beoltatja magát biztos meddövé váljon.de bizonyos arab országok hamarabb megunják és kilövik az atomot amit korábban a fejlett nyugattól vásároltak és csempésztek be. https://www.youtube.com/watch?v=F7QRsx9lbBU már közeledik itt van érted is eljön az arcnélküli ember aki viseli a fenevad bélyegét.
2021. júl. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Látom, a jobboldali agytröszt már megint abban az önáltató képben létezik, hogy ők, a becsület, a szorgalom és a tehetség bajnokai tartják el a hátukon az egész lumpen világot. Egyszer álljon ki egy ilyen a peronra a fagyba valamelyik kimaradó ötötvenes ingavonathoz, azt ott adja elő ezt az elméletét. A veséjét kipakolnák ott helyben, abban biztos vagyok.
2021. júl. 23. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%
Ez marhaság, ennél sokkal egyszerűbben és tisztábban is meg lehet oldani a túlnépesedés problémáját. Nyugi, meg is fogják. Az nyilvánvaló ezt most még sokan nem hiszik el, de ez minden korban így volt. Nem is kell messzire menni a történelemben. Az akkori emberek sem hitték el, hogy mi fog történni velük, aztán mégis.
2021. júl. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
leirnád mire gondolsz. mert ugye nem rakhatnak ki afrikába meg indiába egy teherautót mondván oltást vagy vizet kapnak. és rájuk engedik a ciklon bt. az már feltünne. mondjuk az hogy népirtást csinálnak afrikában ugy hogy az usa küldi a fegyvereket az megint más megoldás. kifejtenéd bövebben?
2021. júl. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom meg amiket olvasgattam az életem során, hogy itt generációkban történik a gondolkodás. Tehát arról szó sincs, hogy mittudomén 2030-ra meg felezzük a népességet. Úgy gondolom most, hogy valamiféle születés szabályozásos megoldás lesz, vagy van. Lehet hogy rasszista felhangja van annak, hogy Afrika egyenlőre nem lesz piszkálva, de nem vagyok rasszista. Néhány generáció alatt lecsökken a fehéremberek populációja fegyverek nélkül is. Aztán jöhetnek a többiek, akár már fegyverrel.
2021. júl. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
45%
Remélem téged nyírnak ki először egy ilyen “szabad 12 órában”.
2021. júl. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

Tetszett ez a Rick es Morty resz..


De kerdezo, te egy idiota vagy.

2021. júl. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem túl humánusan, de a természet meg fogja "oldani" a túlnépesedést. A föld élelmiszer-eltartó képessége 8-12 milliárd fő, most vagyunk 7,7 milliárdnyian a bolygón, 4-5 év és az alsó határvonalon vagyunk. Beüt egy olyan év hogy a főbb élelmiszertermelő (és exportőr) térségekben kedvezőtlen az időjárás (USA, Dél-Amerika stb.) az élelmiszer ára az egekbe szökik. A fejlett országokban csak inflációt gerjeszt, de a legszegényebb, elmaradott, élelmiszer-importra szoruló országokban máris százmilliók nem lesznek képesek megfizetni az élelmet. Az alultápláltság miatt aratni fog a kaszás, a betegségek + a belső feszültségek miatt véres polgárháborúkban, háborúkban fogják egymást gyilkolni.

Minket ez annyiban érint, hogy felmegy az élelmiszerek ára, illetve erősödni fog a migrációs nyomás, mivel a háborúk miatt ide próbálnak jönni. Afrikában a reprodukciós ráta 6,5. Szép deal hogy népességszabályozás, de túl idealisztikus. Olyan országokban, közösségekben ahol a népesség nagy része nem tud írni-olvasni sem, a napi betevőért, tiszta ivóvízért küzdenek irreális elképzelés hogy majd odamegy pár okostojás, előadást tart a fogamzásgátlásról és máris mindenki gumit húz, vagy szalad a patikába fogamzásgátlóért.

2021. júl. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!